bugün

her şeyiyle efsane olmuş maçtır. ikisinin de kazanmasını isterdim ama maalesef sadece biri kazanacaktı ve o da nadal oldu. federerin maçtan sonra tried everything demesi de ayrı bir güzellik katmıştır.
tenis tarihinin en zevkli, en güzel efsanelerinden biri. sunucunu dediği gibi bir şekilde temin edip her akşam yatmadan önce izlemeliyiz. evet o derece güzeldi valla.
federerin kazandığı her rally sonrasında bile "ama nadal da iyi çevirdi" "nadal'ın o topa vurması yeter" "nasıl yetişti lan gördün mü a.q." tadında yorumlarıyla bayan sunucular yüzünden biraz çıldırtsa da, tarihi bi olaya tanıklık ettiğimin bilinciyle roger'in elenmesine aldırmıyor, her iki tenisçiyi de alkışlıyorum. süpersiniz lan *
federer'in elinden geleni yaptığı ama hakedinin kazandığı maç. nadal orda ağladı biz burda ağladık. gwen stefani'nin tenisle uzaktan yakından alakalı olmadığı da anlaşıldı. kocası maçı izlerken götünden kan alıyorlar gibi şekilden şekle girerken gwen hanım öyle havaları seyrediyor.
izlediğim için kendimi çok şanslı hissettiğim, harika bir pazar akşamı geçirmemi sağlayan, yıllarca unutulmayacak, şimdiden klasikler mertebesine ulaşmış olağanüstü maç.

rakibinin deyimiyle tarihin en iyi oyuncusu olan federer'le toprak kortta bu ünvanı çoktan haketmiş ve yeni yeni bu başarısını çim kortada yansıtmaya başlamış nadal'ı karşı karşıya getirmiş ve tenis adına herşeyin ortaya konduğu, toplam 6 saat bizi ekran başına esir etmiş muhteşem maç.
türk televizyonlarında bugüne kadar canlı yayınlanan en iyi tenis maçıdır.bu maçta bize göstermiştir ki artık tenisi izlemek için sadece nadal-federer mücadelisini beklemek zorundayız.
şüphesiz profesyonel tenis tarihinin en iyi maçı. iflah olmaz bir roger federer hayranı olarak nadal'ı da ayakta alkışladığımı belirtmek isterim. lakin yine de;
roger federer...
niye ?
kort içinde her daim bozmadığı o duruşu için federer,
eşi benzeri bulunmaz çok yönlü ve teknik oyunu için yine federer,
ve tabiki her şeyin ötesinde izleyenlerine her daim yüksek seyir keyfi sunduğu için federer...
iyi ki izledim bu maçı. tenis nedir ne değildir onun dersi gibiydi tıpkı.
ve evet, tarih tekerrür edermiş. zira seneler evvel altıncı şampiyonluğu için ter döken björn borg gibi federer de bu sorumluluğun altında bir rekora imza atamadı, olmadı.
tam bu noktada rafael nadal'ı da ayrıca tebrik etmek gerek. cidden muazzam bir oyun koydu ortaya. genç yaşına rağmen gösterdiği olgunlukla beraber nitekim şampiyonluğa vardı.
ikiside iyiydi. biri diğerinden daha iyi demek taraflara yapılmış ciddi bir haksızlık demektir. lakin sonuç nadal'ı gösterdi.
yine de memnunuz tabi çünkü muazzam tenis izledik bir bakıma tenise doyasıya doymuş olduk.
hadisenin belki de en güzel tarafı iki sporcununda göstermiş oldukları zerafet. ikiside iyi birer raket olmanın dışında çok da centilmen adamlar olduklarını bir kez daha gösterdiler. bu da belki işin en hoş tarafı.
ve yazarın nacizane notu: bizlere böylesine muazzam bir maç sundukları için;
teşekkürler nadal, teşekkürler federer.
federer'in yapabileceğim her şeyi yaptım ama olmadı dediği, bir benzeri daha asla görülemeyecek bir maç.
sonunda kupanın kulağını nadal ısırmıştır.
nadal kazanmayı hak etmiştir. dünyanın bir numarası karşısında 2-0 önde olduğu macın final setine gitmesine, yağmura, ara verilmesi gibi durumlara moralini bozmayıp her topa koşmuş, her topa vurmuş bizlere de:
-yok artık daha neler
-yuhhhhh
-waaaayyyy
-hadi be
gibi tepkiler verdirmiştir.
bir federer hayranı olarak kendisini kutluyor ve helal olsun diyorum.
ama tabii ki 2009 versiyonunda kupayı federer'in ellerinde görmek isterim o ayrı.*
nadal'ın çocuğu koyduğu maç.

(bkz: zaman allah a şükretme zamanıdır) * *
tenis öğrenenler için ders niteliğindeki maçtır. izlerken "vay bee" dememek imkansızdır.
#1750361 ilk entryim. bizi tekrar mutlu ettin nadal.
nadal'ı tuttugum ve nadal'ın kazanmasıyla çok sevindiğim final maçı. nedenini ben de bilmiyorum işte; ama tipik türk duygusu, herzaman ezik olanın yanında oluyoruz işte. ama nadal hakkındaki gay oldugu soylentileri de aklımı karıstırmıyor değildi; kendi kendime ''adam gaymiş olum ne tutuyorsun'' dedim durdum maç boyunca...
bugün 20.00'de cnntürk'te tekrar yayınlanacak efsane maç.
steffi graf/martina hingis arasında oynanan roland garros 1999 * finalinden sonra izlediğim en nefis tenis maçı.. yıllar sonra bile anlatılıcak türden böyle..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar