bugün

bu yıl ki wimbledon tenis turnuvası nın tek erkekler finali. ayrıca roger federer in kazanmaması için dua ettiğim maç. iyice sıkıcı olmaya başladı bu döngü. rolland garros ta aynı final kazanan nadal wimbledon da aynı final kazanan federer. *
erkeklerdeki tenis turnuvalarının rutin finallerinden biri.
çim pistte olan federer üstünlüğünün devam edeceği maç.

gönül ister nadal'ı ama, istemekle olmuyor ki...
federer karşısında, çimde pek şansı olmayan nadal'ın kaybedeceği maçtır. her ne kadar aşama kaydetmiş olsa da henüz bu maçı kazanacak kadar geliştiremedi kendini bu zeminde. özellikle hewitt'i nasıl yendiğini izledikten sonra nadal'ın kazanacağını hiç sanmıyorum.
edit: göt oldum...
f1'in bitişiyle cnntürk'ün canlı yayına başladığı maçtır. izlenmelidir.
an itibari ile nadal'ın 3-2 üstünlüğü olan maçtır.
nadal federer'in ilk servisini kırarak başladı. durum 3-2 nadal önde.
iki tarafın da aynı renk formalarla çıktığı maç. antrenman yapıyorlar olsa gerek.
gönüllerin nadal'ı desteklediği karşılaşmadır.

çim kortta üstünlüğü tartışılmaz olan federer'in hükümranlığına son verilsin arkadaş!
cnn türk spikerinden bir tenisçiyi tutmanın gerçek bir tenissever olmamızı engellediğini öğrendiğimiz maçtır.
nasıl yani?
spikerin * abartılı ve ağlamaklı anlatımıyla sıktığı maç.

--spoiler--
bu, tenis değil sanat eseri...
--spoiler--
tribünlerdeki izleyicilerin yaş ortalamasının 85 olduğu mücadele. bu arada ezan okunuyor azizallah.
federer'in kazanacağı maçtır.
çok keyifli bir maç olmaktadır, kesinlikle izlenmelidir. daha ilk setten adrenalin seviyemi fırlatmıştır. nadal ilk seti 6-4 almıştır an itibariyle.
federer'in kendi wimbledon tarihinde 2. defa bir maçta ilk seti kaybetmiştir.
(bkz: oha)
nadalımızın çim korta rağmen kazanacağı maçtır.

(bkz: kır zincirleri nadal)
tribunlerin fena halde ve can sıkıcı bir bicimde "federerci" oldugu musabaka. rafael nadal ın macı alması durumunda, tribunlere tuncayvari * bir sus isareti yapmasını diliyorum.
federer ikinci sette hemen servis kırarak 2-0 öne geçmiştir. bu seti buradan vereceğini sanmıyorum, şimdiden 3. seti düşünmeye başladım ben şahsen.

edit : yedim entry'imi resmen, naptın be fedex? 4-3 oldu nadal eşitlemek için servis atacak birazdan.
nadal'ın servis kırarak durumu 4-3'e getirdiği karşılaşmadır.

(bkz: forza nadal)
bu maçta az önce bir oyun yaşanmıştır ki, anlatılmaz yaşanır sevgili sözlükçüler.

(bkz: dil tutulması)
ilk sette nadal'ın bacak arasından çevirdiği ama ne yazık ki dışarı giden topla izleyicileri keyiflendirirken az önce de aynı tarz bir topu çıkarmaya çalışmış ama yine başarılı olamamıştır. olsun ama maç nadal'ın hakkıdır.
nadal'ın 4-4'e getirdiği karşılaşmadır, eğer servisi kırarsa bu oyunda, kamyonu bayır aşağı salar artık.
fevkalade eğlenceli bir maç oluyor şu sıralarda.
dünya üzerindeki en izlenesi ve zevk alınası spor müsabakası, bir klasik ve şuanda oynanmakta.
entry girmeyi bırakıp gidilip izlenmeli.
nadal'ın servis kırarak 2. sette 5-4 öne geçtiği karşılaşmadır.

set için servis atacaktır nadal.