bugün

afyonkarahisar'in sinanpaşa ilçesine bağlı güney beldesinde yapılan belediye başkanlığı seçimlerinin sonuçlarıdır.

evet bugün pazar.
biz evlerimizde oturup ülkenin durumu hakkında yorumlar yaparken bugün bazı yerlerde seçimler vardı.
bu seçimlerin geneli muhtarlık seçimleriydi, ama afyon'a bağlı güney kasabasındaki seçim belediye başkanlık seçimleriydi...

1800 seçmenin oy kullandığı seçimlerde resmi olmayan sonuçlara göre oy dağılımı şöyle;

akp: 1021 oy,
bbp: 504 oy,
chp: 29 oy,
iyi parti: 23 oy,
gelecek partisi: 16 oy,
saadet: 5 oy,
tkp: 1 oy...

evet, akp oyların yüzde 50'sinden fazlasını almış ve belediye başkanlığını kazanmış.

bunca şeyden sonra, bunca olan bitenden sonra anadolu'nun bir köşesinde akp hala yüzde 50'den fazla oy alıyorsa diyecek bir şey yok artık.

ürününü kasalarla yola döken köylü, traktörüne haciz gelen köylü gidip yine mührü ampule vurmuş.

coğrafya kaderdir.

2023 seçimlerinde ne olacağını sanıyorsunuz?

afyon'un güney beldesindeki adam gidip gavura vurur gibi ampule vuracak yine mührü.

bunca şeyden sonra be...
yuh be...

not: tkp'ye oy veren o 1 kişi de sanırım tkp'nin başkan adayıdır. yahu bu adamın annesi, babası, kardeşi, karısı, çocuğu falan yok mu? yakınlarından biri bile oy vermemiş.

edit: bu arada güney beldesi daha önce beldeymiş, akp burayı köy yapmış, sonra adamlar mahkeme kararıyla yeniden belde olmuşlar ve kendilerini köye çeviren akp'ye oy vermişler. şaka gibi amk.
Geçen birileri Afyon ege de demişti yaprağımı yesin aq.

görsel
Yuz verme yetime, doner koyar gotune sonuclaridir.
Ciftci para kazananiyormus. Mahsuller tarlada kaliyormus.
O mahsullerine bir tarafina soksunlar. Gotlerine don alamiyorlar ama sorsan memleket ucuyor.
Tam olarak budur. Mına kodumun cahilleri.

görsel
Arkadaşlar kim ne derse desin Afyon bir çomar çöplüğüdür. Merkez o kadar olmasa da ilçeler bin yıl öncesinin fikirsel yapısına bile erişememiş, papağandan daha aptal insanlarla doludur.

Afyon Ege'de diyen gelsin bir benimle, bir şey konuşacağım. Gençliğimi çürüttüm ben o çöplükte.

Oylar da şaşırtmadı zaten, bazı köylerinde CHP armasıyla gez bakayım dayak yersin. Haberlerde bas bas bağırması lazımdı ama birileri (her zamanki gibi) ardını kapatmış olacak ki malum partinin malum üyesi köyde özürlü bir kıza tecavüz etti de iki gün haber oldu unutuldu. Adam hala insan içinde geziyor doğru düzgün yargılanmadı bile. Tüm bunlara rağmen seçimlerde de AKP yazan herhangi bir adaya her zamanki gibi gözü kapalı basacaklardır.

He insanı olmasa iyi şehir ona sözüm yok. Tüm ilçelerine zehirli gaz atsanız içinde ben de ölsem üzülmem gibi hissediyorum bazen.
afyon’un kazasının beldesinde yapılan belediye seçim sonucuna göre önümüzdeki 5 yılın genel varsayımında bulunmaktır.

seçimin çapı bir ayak daha ufalsa zaten kazadaki ilkokulda sınıf başkanı seçilecek yani artık ne kadar ciddi bir seçim, siz düşünün.

zaten türkiye’de sorunu herkes muhalefetin seçilememesi zannediyor, akpliler de dahil maalesef.

maalesef diyorum, çünkü asıl sorunun kendi işlerini iyi yapmamak olduğunun farkında bile değiller.

6-7 yıldır akp kendi koyduğu çıtanın çok altında. seçilmek falan da bunu değiştirmiyor.
2023'de yine bunlardan kurtulamayacagimizi gosteriyor bu durum.
afyon'un güney beldesi önemli, çünkü seçim sonuçları Türkiye genel sonuçlarıyla aynıdır. Geçmiş olsun.
Sol kafa hep aynı.chp'yi seçmeyen halka hakaret.
Tkp’ye 1 oy çıkan sonuçlardır. 2023 seçiminde 1 oy daha çıksa oyunu %100 artırmış olacaktır. Hey yavrum hey. Siz halen üçün beşin derdindesiniz. Dünya komünizme evriliyor farkında değilsiniz.
Afyon akp nin zaten kalesidir.
Önemli olan istanbul Ankara izmir Bursa Antalya Adana sonuçlarıdır.
kırsal kesimin bokunda boğulacak olması beni zerre ilgilendirmez. beni ilgilendirecek olan, genel seçimde ne olacağıdır. buna da ağırlıklı olarak metropoller karar verecektir. bu seçmenler benim nasıl yaşayacağıma karışmasınlar, kendileri ne yapıyorlarsa yapsınlar.

bu arada kazanan adaya tebrikler, bol bol yesin.
afyonkarahisar genelinde akp'ye moral olacak bir şey yok. aksine gün gün çökmekte olduğunun resmi var. tayyibin akıbetini görüp her gün oraya buraya sarmasına şaşmamak lazım.

2009 yerel seçimleri afyon akp+mhp toplamı=%91.9
2014 yerel seçimleri afyon akp+mhp toplamı=%79.3
2019 yerel seçimleri afyon akp+mhp toplamı=%59.1
Enseyi karartmayı gerektirmeyen sonuçlardır.

Türkiye artık eski Türkiye değil. Halkın kahir ekseriyeti şehirlerde yaşıyor. Bunun gibi çomar yatağı kasabalarda fazla nüfus yok.
E adamlar temmuzu bekliyor.

Ekonomi şahlanacak ya 1 ayda.
bu emsal teşkil etmez ve seçmeni ümitsizliğe de sevk etmemek lazım. istanbul -ankara- adana- mersin seçimleri unutulmadı.

kınıyorum bu şartlandırmayı !
Çomar oy kullanıyor cefasını başkaları çekiyor..
bu halka siken yaranır. sürünün amk cahilleri.
Bu seçim genel seçimler için belirleyici olamaz.

2023'te cb millet ittifakından çıkacaktır.
Ya ne olacaktı. Sosyal medyada muhalifçilik oynayarak kendinizi tatmin etmeye devam edin. Halka cahil diyen sığıra da mesajım şudur: go fuck yourself.
bu kılıçdaroğlu , tanrıkulu , canan gibiler chpnin başında durdukça akp
iktidardan inmez ve daha çok icraatlar !!!!!! yapar . mansur yavaş, sinan oğan
ümit özdağ gibi isimller lazım .....
80 kusur milyonluk ulkeyiz, 1800 kisilik koyun secimine takildiniz. Sallayin ya kasmayin bu kadar. Millet acliktan bokunu yemek istiyorsa buyursun versin oyunu.
An itibariyle Chpliler.

görsel

Bu üzüntünüz siniriniz neden? yüzde 80 le CHP birinci parti çıkacak falan diye mi bekliyordunuz? ismi halkçı parti olmasına rağmen halka küfreden, hakaret eden, hakir gören, teröristlerle arasına bir sınır çekemeyen bu zihniyet değişmedikçe chp seçim falan kazanamaz. Akp bu kadar yolsuzluğa rağmen hala seçim kazanıyorsa karşısında umut vadeden bir muhalefet olmadığı içindir.
okuma yazması olmayan cahil yobazların seçim sonuçlarıdır.
benim oyum ile bu koyunların oyu nasıl bir olur.