1. 1.
  izmir de buca bornova arası işleyen,sabahları işçilerin,avukatların,öğrencilerin 525 kıvamında gittiği,akaşamüsterli bu gruba güncü teyzelerin de eklenerek koyu 525 kıvamında yolculuk edilen zavallı ulaşım aracı...meraklısı için bkz. 525
  1 -1 ... alem
 2. 2.
  ege üniversitesi kampüsünden kalkıp dokuz eylül üniversitesine kadar giden otobüs hattıdır. her an her dakika kalabalık olmakla birlikte; normalde 10-15 dakikada bir gelmesi gerekirken çoğu zaman 40 dakikada bir geldiği görülür. her an her dakika ezilme tehlikesiyle karşı karşıya kalma riskinden dolayı özellikle körük ve civarında bekleme yapılmaması ve bulunan yere anında çöreklenilmesi tavsiye olunur.
  ... kapkarakedi
 3. 3.
  eskiden ege üniversitesi kampüsü ile buca tınaztepe kampüsü arasında sefer yapan, ancak belediye ile üniversiteler arasında yapılan asnlaşmalar gereği artık kampüslere girmeyip bornova metro-buca koop arasında sefer yapan belediye otobüsüdür. genel olarak volvo ve sanos otobüsleri kullanılır. ellerinde birkaç tane mercedes ve ikarus vardır ki genlede ben onlara binerim.

  bornova merkez, migros ve pehlivanoğlu durağında çok bineni olur. ancak boş otobüslerin vaktini öğrenince hiç bir şekilde doluluk sorunu olmaz. benim bindiğim okul durağı için bu vakitler, saate 5 kala ve 5 geçe otobüsleridir. bu saatlerde otobüs boş oluyor benim için ve şoförleri gayet hızlı oluyor. yani derse yetiştiriyor sizi.
  ... karatekeli
 4. 4.
  öğrenci yoğunluğuna,bucada ya da bornovada güne giden hanım teyzelerin eklenmesiyle tadından yenmeyen otobüstür.yol uzun olduğu için ayakta gitmek oldukça meşakatlidir.hele eski tip otobüse denk geldiğinizde düşündüğünüzü duymak bile zorlaşır.kabir azabı yaşatmak için tınaztepe ile elele vermiş müthiş ikilinin birincisidir.
  ... 89da oyuna giren genc yetenek
 5. 5.
  iyi kalpli yüce Buca halkını tenzih etmekle birlikte çok afedersiniz ama "mal+kıro" dublesini sahip pekçok yolcuyu hergün taşıyan otobüsün numarasıdır. En ufak bir sürtüşmede "Biz bucalıyız lan!!" diyerek adamlık yapmaya çalışan o kadar çok dallamaya denk geldim ki artık mümkün oldukça binmiyorum bu otobüse, diğer arabaları tercih ediyorum.
  ... egelidr
 6. 6.
  ilk durağından binip son durağında indiğim 2 saatlik keyifsiz yolculuğumun tek sebebidir.
  ... quaglierella
 7. 7.
  eski körüklü 515'lerde itinayla böbrek taşı düşürülür.
  ... kara7777