1. 1.
  4 defans 4 orta saha ve 2 forvet oyuncusunun yeraldığı dünyanın şu an en revaçtaki futbol sistemi.
  1 -2 ... uieat
 2. 2.
  (bkz: four four two)
  1 ... bahdeniz
 3. 3.
  asla kullanmadığım, yani we'de pes'te cm'de fifa'da,mahalle maçlarımızda kullanmayı da sevmediğim taktik. cok kötüdür bu taktık. amaç gol atmaksa hücüm yahu. defans'a 3 adam önüne bir libero yeterlidir. santraya 1 adam, hafıf sol kanada yakın ılerı uca saga ve sola 2 adam, forvete de biri ceza sahasının hemen dışında olmak üzere, saglı ve sollu 2 oyuncu daha. alın size mis gibi taktik. neymiş 4-4-2.. peh! ben şahsen 3-3-4'ten yanayım aslında.
  1 -2 ... alcoholica
 4. 4.
  premier ligde en cok tercih edilen sistem
  1 ... oumar
 5. 5.
  günümüz taktik anlayışlarının temelinde yatan sistem. sistemin en önemli parçaları sağ ve sol açıkla beraber forvetteki oyunculardır. sağ ve sol açıklarla forvetlerden birinin kısa ve süratli, diğer forvetin uzun boylu ve hava toplarında etkili olması gerekir. 1966 dünya kupası final maçında ingiltere milli takımı ilk kez bu sistemi tam anlamıyla kullanmıştır. kanatlarda geoff hurst ve roger hunt oynamıştır. iki oyuncunun da yıldızlaştığı bu maçta hurst 3 gol atarken, ingilizlere tarihindeki ilk ve son dünya kupasını kazandırmışlardır. ayrıca bir dünya kupası finalinde hat-trick yapan ilk ve tek oyuncu olmuştur.
  ... fowler
 6. 6.
  kızların bir türlü anlayamadığı taktikdir. bu yine kolayı daha karışık olanları var * .
  2 -1 ... defne
 7. 7.
  attacking olarak oynandığında gol yollarında rahatlık sağlayacak,diamon şeklinde defansı sağlam tutulacak defance sistemindeyse bi sikim fayda görülmeyecek taktik.
  ... comedia
 8. 8.
  fox tv'de bir program. hatta futbol üzerine bir program.
  ... wtasyh
 9. 9.
  elinizde, biraz topa vurmayı bilen bir stoper, kafası çalışan bir orta saha, yanındakine pas atabilecek ikinci bir orta saha, birazcık orta yapmaktan haberdar iki tane kanat oyuncusu ve biri teknik biri de kafa topu alabilen iki forvet varsa, en şahane oyun şablonudur. menejerlik oyunlarında işe yaramayabilir, daha fantastik sistemler var gibi gözükür ama gerçek hayatta bunun üstüne sistem tanımam. bako - recep, gökhan, ulvi, kadir - rıza , zeki (şenol), şifo mehmet, alan walsh - feyyaz, ali şeklinde bir onbir yazarsam, özet geçmiş olurum sanırım.
  ... dostlar tavernasi
 10. 10.
  dünyanın en geçerli futbol taktiği. 4 defans, 4 ortasaha ve 2 adet de forvetten oluşur.
  ... haxballdaki ece yi ariyorum