bugün

gitti gidiyor'da sat bari bre dürzü.
kan parası denir. ölmüş ölmüştür. geri gelmez. kırkı elliikisi bitmiştir.

fakat;

sürekli gündemde olan ve tahkikatı devam eden bir olay için ve basında gün gün gözüken, sürekli iddia ve açıklamalar yapan ebebeyin yapmaması gereken bir açıklamadır. hoş değildir. bugüne kadar duruşunu bitirmiştir.

http://www.hurriyet.com.t...ndem/12379209.asp?gid=229
http://www.haberturk.com/...cat=200&dt=2009/08/31
televizyonlarda boy boy şov yapmalarından belliydi bu gidişat. allah rahmet eylesin yazık oldu tabi ama nu kadar dallandırılması bile insanların irite olmasına sebep olmuştur ve sonundaki bu davranış sinir bozucudur.
ülkede sanki daha önce başı kesilerek öldürülen yokmuş gibi son 6 aydır ısıtıp ısıtıp sundakları meşhur münevver karabulut cinayeti olayındaki münevver'in babası süreyya karabulut'un garipoğlu ailesine hitaben kullandığı cümle.

Allah sizi kahretsin!, çocuğunu başını keserek katledeni deli gibi saklayan eli kana bulaşmış olan aileden maktulun babası olarak nasıl olurda bana para verirseniz hakkımı helal ederim diyebiliyorsun be adam? bu kadar figan feryadın amacı sadece para koparabilmek miydi? tüm türkiye bunun için mi aylardır üzülüyor? yazıklar olsun.

http://haber.mynet.com/de...basindan-sok-istek/467953
bir kızın canlı iken satılmaz ölünce de satılabileceğini kanıtlayan durum.
mezara da bir çek koysunlar 3m euroluk , münevver de belki affeder diye insanı saçmalatan saçma sapan bir haber.
6 aydır söylemeye çalışıp söyleyemediğini sonunda dile getirmiş .
artık sende rahatladın , bizde rahatladık .
bazı insanlar için herşeyin bir fiyatının olduğunun göstergesidir.
(bkz: allah belanı versin)
bir babanın kızına biçtiği değerdir. yoksa, nasıl olsa kız öldü, bari yolumuzu bulalım mantığı mıdır.
kendi hala baba diyebiliyorsa helal olsun.

çağrışım falan yapıyor.
(bkz: 500 bin dolar versem)
yapar mı yapar.
türkçesi: kızımı 3 milyon euroya sattım.

bu cinayetin filmi de çekiliyordu. filmin adı belli şimdiden: 'kızını satan baba'
her habere inanmamak gerekir tabii. zira niye 3 lan? adam neye göre 3 ü öne sürsün. tırt haberdir bana göre. zaten basına fazla çıkmasından dolayı, bundan faydalanıp hakkında asparagas haber yapılmıştır.
kutusuna gitmesi en hayırlısı olur. 3 milyon euro para mı lan it oğlu it. risk al da heyecan olsun. haa, kutudan azrail çıkarsa ben karışmam.
(bkz: amuğa bile korum)
(bkz: pezevenk)

diycem ama rtük ceza veriyor, diyemiyorum.
*
(bkz: 3 milyon euro verirlerse hakkımı rica ederim)
cem garipoğlu'ndan hiç bir farkı kalmamış bir babanın sözü.
haber doğruysa değil kamu vicdanı şeytanı bile göt eden beyanattır.
adalet, hukuk ve yargıya inancı kalmamış bir babanın isyanı.

insanların adalet terazisi karşısındaki eşitsizliğine protestodur bir anlamda.

kimse kınamaya kalkışmasın, münevver öldürülmeden önce "al sana 3 milyon euros, kızını ver kafasını kesecez" denseydi değil 3 milyon yüzlerce trilyon euro ya dönüp bakarmıydı?
adam içindeki yangını konuşarak söndürmeye çalıştı, "çok konuşuyor" dendi, tutunacak adil bir el aradı "kızına sahip çıksaydı" dendi ve bu baba yalnızlığa terkedildi. "yok hayır arkasında 70 milyon(!) vardı" diyorsanız konuşmaktan başka ne yaptı 70 milyon?
siz olsaydınız terkedilmişliğiniz karşısında ne yapardınız?

"kızının kanına değer biçti" yaftasını yapıştırdınız acılı ve yalnız bir babaya.

çok acı!..
fiş almazlarsa ne kadara helal edeceğini merak ettiğim kişinin söylemi.

o değilde bıktım lan ben münevver karabulutdan da babasından da cem garipoğlu'ndan da.
kızın ölüsü 3 milyon euro ise canlısı için bu adam kaç milyon euro başlık isteyecekti.
(bkz: 5 milyon euro vereyim bize gel süreyya)

related bkz. ;

(bkz: binbir gece)
(bkz: şehrazat)
*
ne yapmaya çalıştığı anlaşılamayan bir insanın isteğidir. eğer paraya karşılık helallik alınırsa*, miktar biraz daha artırılarak tüm türkiye'de bu cinayete tepki gösteren herkese dağıtılsın ve toplumun vicdanında bu olayla ilgili her şeyin affedilmesi sağlansın. ve hiçbir şey yaşanmamış gibi davranalım. m.k.'u ve c.g'nu hiç yaşamamış olarak kabul edelim. *
(bkz: ahlaksız teklif)
yalan haber gibi durmaktadır. adamın konuşmasını beklemek daha hayırlı olacaktır.