bugün

sevilla'da oynanacak olan peace cup 2009 d grubu maçı.
şampiyonlar ligine hazırlık yapan beşiktaş'ın büyük provası.
mutsuz bir bobo yerine futbola ve gole aç bir nobre ile oyuna başlamak beşiktaşımız için daha avantajlı olabilir.
fabian ernst ve rodrigo tello'nun sakatlıkları nedeniyle oynamayacağı karşılaşmadır.ernst'in yerine uğur inceman;tellonun yerine serdar özkan tercih edilecektir muhtemelen.
beşiktaş ın kazandığı takdirde yarı finalist olacağı karşılaşma. Ya kazanıp peace cup finaline yürüyeceğiz ya da kaybedip cacık süper kupa için türkiye ye döneceğiz. Boru mu lan bi yanda juventus la real madrid le kupa finali oynamak var bi yanda da mehmet topuz la olimpiyat stadında süper kupa oynamak var. 2 temmuzda bi taraftan barış kupası finalini seyrederken diğer taraftan da paf takımımızın fb ile oynayacağı maçı izlemenin tadına doyum olmaz diye dusunuyorum.Kazanırsak yarı finalde aston villa ya da adını bilmediğim bi meksika takımıyla karşılaşacakmışız ki eşşek değiliz ya onları da yeneriz heralde .Hasıl-ı kelam fenere bok attıktan ve de maçın önemini arz ettikten sonra serin serin maçın taktiksel boyutuna geçebilirim. (bkz: anlatım bozukluğu)

Denizli Lyon maçında sıçım sıçım sıçan isteksiz boboyerine beş kaplan gücündeki nobreyi oynatırsa ( ki o maçtan sonra hayli hayli oynatır ) gireceğimiz pozisyon sayısı yediğimiz pozisyon sayısından fazla olur kim daha çok atar orasını da nobre nihat holosko , meireles hulk sektioui üçlüleri belirleyecek. ismail köybaşı yiğidim hücumdaki etkinliğini defansif olarak da gösterirse lyon maçındaki kontraları yemeyiz zira karşısında saniyede 65 metre koşabilen hulkcanavarı olacak. Defansif olarak rahatım çünkü sivok ferrari ikilisi gökhan zan ın yokluğunu !!!!!! hissettirmeyecekleridr. Ernst fink iyi ikili ama fink in daha az top kaybıyla oynaması gerekiyor.

Ha az daha unutuyodum o serdar özkan adı verilen yetenek fakiri de bi zahmet dinlendirilsin! kendisine 2 temmuz da olimpiyat stadında ihtiyacımız var hatta bi zahmet şimdiden türkiyeye postalansın olimpiyatta 5 kişi arasına nasıl girilir nasıl top kaybedilir çalışması yapsın.
hulk'u tutabilirsek eğer daha önce cl'de elimizden kaçırdığımız porto'yu yenebiliriz. zaten yarı final oynamak için yenmek zorundayız. porto'ya beraberlik bile yetiyor. yarı finale çıkacak olursak eğer cl öncesi iyi bir deneyim olacaktır.

ilk 20 dakika kaza golu yemez isek başa baş bir mücadele sergilememiz muhtemel.
tsi 23:30 da başlayacak mücadele.
porto'yu desteklediğim maçtır. bjk elensin gelsin biz yenelim.
serdar özkan ın kaptan olarak çıktığı maç.

(bkz: oynatamaya az kaldı doktorum nerde)
beşiktaşımızın 15. dakika itibari ile gayet üstün mücadele ettiği maçtır. 13. dakikada holosko'nun şutu direkte patlamıştır.
2 milyon dolar ödüllü bir turnuvanın maçıdır. bir gazoz kapağı için iyi fiyat.
eğer nihat oynarsa çoşacağı maçtır.
beşiktaşın 30 dk içerisinde biraz daha etkin gözüktüğü karşılaşma.direkten dönen topumuz ve kaçırdığımız pozisyonlarımız var. ayrıca porto ceza sahası dışından binlerce serbest vuruş kullandı herkes kayıyo lan ne iş.
serdar özkan'ın kanser etme sürecinin devam ettiğinin kanıtı. her topu eziyor kardeşim ya. bir tane olumlu top kullanamadı.
spikerin "serdar özkan, bire birde iyidir" demesiyle "sikerim lan, yaz gecesi millet tatildeyken ben gece 12'de maç anlatıyorum" düşüncesiyle maça alkollü çıktığını anladığımız maçtır.
an itibariyle ilk yarısı 0-0 biten maçtır. genel olarak sıkıcı, temposu düşük bir oyun var ortada. beşiktaş sanki biraz daha iyi gibi.
ilk yarısı golsüz sonuçlanmıştır. serdar özkan küfür koleksiyonuma katkıda bulunmaya ısrarla devam etmekte.
beşiktaşımızın barış kupasındaki 2. mücadelesidir. ilk yarısı 0-0 sona ermiştir. ilk yarıda beşiktaşımızın etkili hücum elemanları kenarda olmasına rağmen, porto karşısında iyi bir futbol ortaya koyup porto'ya net pozisyon vermezken, bir topu da direkten dönmüştür.

ilk yarı itibari ile temsilcimizde iki kötü isim dışında herkes iyi oynamıştır. özellikle serdar özkan'ın biraz daha istekli ama tamamen top kaybına yönelik oyunu artık bezdirmiştir. saçma sapan çalım sevdası, fizik olarak iyi olmaması vs. bir yarı itibari ile ciddi sayıda topla buluşmasına rağmen tamamına yakınını itina ile ezmiştir. bir diğer kötü isim ise ofansif açıdan %80 top kaybı ile oynayan uğur inceman'dı diyebiliriz. defansif açıdan sahadaki tüm oyuncularımız özellikle ferrari harikaydı ilk yarı itibariyle. sivok biraz oyunda görülmedi ama onun da işi zor zira hulk gibi bir adamı tutmak zorunda. ernst ile fink her zamanki gibi harikalar. yahu adam bir top kaybı yapmaz mı? maşallah diyorum, cidden faydalı iş cıkarıyorlar bu adamlar. tertemiz takım oyunu! ileri uçta bobo bugün biraz daha istekli gibi, holosko ise daha canlanmış sanki. ilk yarının başında rakiplerinden harika sıyrıldığı pozisyonda attığı şut direkte patlamasa daha güzel olacaktı. erhan güven ve ismail köybaşı ise karşılarında onlara göre çok tecrübeli isimlere karşı oynamalarına rağmen fazla sırıtmadılar. arada hücuma verdikleri destek de tam kararında. zira bugün mustafa hoca porto'nun kontra futboluna karşı onlara fazla çıkmama emri vermiş belli.

serdar özkan'ın yerine tello; uğur inceman'ın yerine nihat ve bobo'nun yerine nobre girerse bu porto'ya sahayı dar ederler bugün. bu da benden demesi. porto'nun bugünkü tek gol şansı beklerimizi ileride yakaladığı pozisyonlarda hulk'u topla buluşturmalarından geçiyor. sahada abartılacak bir porto yok! tabiki ikinci yarı ne gösterir, mustafa hoca neler yapar orasını bilemem ama bu serdar özkan'a biri artık dur demeli! yaptığı sayısız top kaybı bobo, holosko gibi pozisyon almaya çalışan futbolcularımzı da oyundan düşürüyor.

bakalım ikinci yarı neler gösterecek. beşiktaş gitgide daha iyi olmaya başladı. lige %80 hazırlar diyebiliriz.
nobre ve tello'nun nihayet oyuna gireceği karşılaşma.
serdar özkan gudubetinin de nihayet oyundan alındığı karşılaşma.

bu adam dururken, aydın karabulut'u ankaraspor'a postalayan zihniyetin aklına tüküreyim.
an itibariyle serdar özkan'dan kurtulduğumuz maçtır. davullar, zurnalar çalına kırk gün kırk gece bayram ilan edile.
serdar özkan ın yerine giren oyuncuyu messi zannetmemi sağlayabilmiş maç.
nihat'ın beşiktaş'a döndükten sonra çıktığı ilk karşılaşmadır.
nihat'ın oyuna gireceği maç.*
(bkz: gol yok mu gol)