bugün

istanbul'da 19:15'te başlayacak karşılaşma. daha önce 21:45 olarak açıklanan maç saati, trabzonspor maçıyla değiştirildi.
beşiktaşımızda filip holosko kadroda olmayacaktır.

(bkz: kazım kanat için oynayın ulan)
(bkz: siyah ulan)
atatürk olimpiyat stadında oynanacak karşılaşma. ayrıca bu sezon ki; sevgili kazım baba'nın analiz edip, yorumlayamacağı ilk beşiktaş maçıdır. dikkat!

(bkz: beyaz ulan)
bilet fiyatları kapalı tribün 40 ytl, açık tribün ise 20 ytl olarak açıklanmış olan maçtır.

maçın hakemi Bülent Yıldırım'dır.

oynadığı son 11 resmi maçta 10 galibiyet ve 1 beraberlik alan beşiktaşk'ımızın bu süper formunu sürdürmesi beklenen, ve siyah beyazlılarımızı ligde şu ana kadar oynadığı 4 maçta galibiyetle tanışamayan istanbul büyükşehir takımından çok, muhtemelen fırtınalı bir ortamda dağın başında oynanacak olmasının zorlayacağı düşünülen karşılaşma.

hatırlarsınız geçtiğimiz sezon bu deplasmanda hakemin bobo'yu atması ile 2-1 kaybedilen ve şampiyonluğa büyük ölçüde elveda denen bir maç vardı. bu akşam, o 90 dakikanın da rövanşı olacaktır. özellikle bobo'dan gol ve goller bekliyorum. şunu da hatırlatalım, brezilyalı forvet bu akşam fileleri havalandırırsa beşiktaş forması altındaki 50. golüne de ulaşmış olacak.

bunların yanı sıra alınacak bir galibiyet daha 5. hafta sonunda şampiyonluk yolındaki en önemli iki rakibimizden biri olan fenerbahçe ile olan puan farkımızı 7'ye çıkaracak ki, bu hiç de azımsanacak bir avantaj değil.

sakatlığı bulunan serdar özkan'ın forma giyemeyeceği de göz önüne alınırsa şöyle bir 11'in, bizi üç puana uçuracağını düşünmekteyim nacizane;

rüştü

ibrahim t.---sivok---zapotocny---ibrahim ü.

holosko---uğur---serdar k.---tello

delgado

bobo

ligler tarihinde, istanbul büyükşehir belediye spor'a karşı henüz galibiyeti bulunmayan beşiktaş'ımızın galip gelerek kem talihine nanik yapması beklenen müsabakadır.

maçın başlama saati tam da iftar saatine denk geldiği için oruç tutanlar açısından gidilmesi sıkıntılara gark olabilecek maçtır.
dün televizyonlarda yer bulan fırtına haberlerinden sonra nasıl bir havada oynanacağını merak ettiğim karşılaşmadır. malum bu olimpiyat stadı denilen yer ağustos ayında bile püfür püfür esiyor.
http://img375.imageshack....hp?image=yuruyelimwp3.jpg denilen maçtır.
Atatürk olimpiyat stadında saat 19.15'te oynanacak ve Bülent Yıldırım tarafından yönetilecek maçtır . Geçmişteki belediyespor maç sonuçlarının aksine, Beşiktaşımızın galip geleceğini umduğum maçtır. BJK Resmi sitesindeki detaylara göre

--spoiler--
Geride kalan 4 haftada 3 galibiyet ve 1 beraberlik alarak 10 puan toplayan Takımımız, ligde henüz galibiyetle tanışamayan istanbul Büyükşehir Belediyesi önünden de 3 puan alarak yoluna devam etmek ve hafta içinde oynayacağı Metalist Kharkiv maçı öncesinde moral depolamak amacında.

Turkcell Süper Lig ve UEFA Kupası’nda oynadığı son 5 maçta kalesini gole kapatan Siyah Beyazlılarımız, ligde oynadığı 4 maçta attığı 8 gole karşılık kalesinde 2 gol gördü.

Lig tarihinde ilk kez geçtiğimiz sezon karşılaşan iki takım arasında yapılan ilk maç 0-0 eşitlikle sona ermiş, sezonun ikinci yarısındaki mücadele ise istanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2-1 galibiyetiyle sonuçlanmıştı.
--spoiler--

Ayrıca
beşiktaşımız için kötü hava şartları ve az taraftar destegi yüzünden zor geçecek bir mücadele olacaktır. kazanmak dışında hiçbir skor aklımıza gelmiyor ama kafaların hafta içi oynanacak uefa kupası eleme maçında olması nedeni ile maçın kontrollü ve az gollü geçecegini düşünüyorum.

sivok-zapotocny ikilisinin hata yapmadığı durumda beşiktaş'ın kazanacağı karşılaşmadır.

(bkz: alayına)
45. saniyede ibb' nin golunun ofsayt gerekcesiyle iptal edildigi mac.
edit: an itibariyle dk 4 gol holosko
sivok-zapatocny ikilisine nazar değdigi maç. sivok sakatlanıp yerini gökhan zan 'a bırakmıştır.

beşiktaşımız maçı rölantiye almış gitmektedir. an itibari ile de ilk yarısı 0-1 beşiktaşımızın üstünlüğü ile geçmiştir. beşiktaş'ta ilk yarı itibari ile delgado etkisiz görünürken, nobre-holosko ikilisi ibb defansını ciddi suretle rahatsız etmektedir.

ibb etkili bir futbol oynamakta olsa da son vuruş yapacak ofansif bir güçten yoksun oldugu için sonuca gidememektedir. gitmesin de. *
yine öndeyiz. maaşallah. ama soyle bir şey var ki; hala iyi futbol oynayamıyoruz.
nobre'nin attığı golün faul sebebi ile iptal edildiği maçtır. karar biraz kritik gibi.
zapotocny değil sivok'tur sakatlanan.

ayrıca hayatımda gördüğüm en komik faul kararını bu maçta gördüm az önce.

kaleci topun filelere gittiğini gördükten sonra kıvranmaya başladı nedense, halbuki nobrenin ayağı adamın kafasına bile gelmemişti, vurduktan sonra göğsüne çarpıyor ayağı.

kısacası buz gibi golü yendi beşiktaşın, yazık oldu. umarım bunu telafi edebiliriz son 25 dakikada.
internetspor'un sivok yerine Zapotocny'in sakatlandığını belirttiği maç. *
mustafa denizli'nin yorumları ile ifrit ettiği maç. be kardeşim her pozisyon da beşiktaş aleyhine mi yorumlanır yahu. ilk yarıda hakemlerin ofsayt diye kestiği iki pozisyon var ki beşiktaş lehine, yavaş çekimde ofsayt olmadıkları görüldü, mustafa denizli de tık yok.
yok efendim tello mutsuzmuş, daha önce yerinde oynamadığı için başarısız demişti, şimdi yerinde oynuyor niye başarısız diye sorduğunda spiker, onu telleo'ya sormak lazım demeler falan.

digitürk'ten lig tv'de yorumscunun sesini kısma opsiyonu istiyorum. maç seyir zevkinin içine ediyorlar. rıdvan olacaksa olsun, istemiyoruz yorumcu morumcu.
berabere bitmesi durumunda galatasaray'ın önünü açacak maçtır. istanbul büyükşehir belediye'nin büyüklerden itinayla puan kaptığı düşünülürse pek de uzak bir ihtimal değil; amma velakin bobo'nun oyuna girişiyle beşiktaş'ın çılgın atması bir olmuştur, telaşla bekliyoruz.
nobre'nin ibb kalecisi mehmet ali'yi hastaneye gönderdiği maç. bu da o buz gibi golün pozisyonunda oldu..

ibb bu oyunla puan çıkarabileceğini sanıyorsa vay hallerine.. tabi umuyorum ki yüzümü kızartır ibb'li topçular.

edit: ibb yüzümü kara çıkardı ama beşiktaş'ın 2 puanının çalındığını da söylemek lazım. 2. verilmeyen golde ne olduğunu anlayamadım yani bariz goldü..
2. golümüzü vermeyen maçın kahramanı hakemi tebrik ediyorum üstün başarısından dolayı.
bir galatasaraylı olarak gönüllerimizin ibb'den yana olduğu mücadele.

hüdüt: birader bunun neresini eksiliyosun anlamadım ki? küfür mü ettik, hakaret mi? bi dileğimizi yazdık alt tarafı. allah bilir sen şimdi yarın galatasaray'ın yenmesini dilersin di mi? sivas'ın galibiyetine sevinmediğin gibi. daha yazardım ama birazdan sinan engin denen adam çıkar tv'lere, yine agzından tükrükler sacarak sataşır birilerine, onu izlemem lazım...

(bkz: aksama eglence var)
5 dakika uzatmanın verildiği mac.