bugün

bugün itibarıyla başvuruların başladığı sınavdır.
yine zamanın yetmeyeceği ales sınavıdır.
zamana karşı yarışmak teriminin tam karşılığı olan ve yaklaşık 1 ay sonra gireceğim sınavdır. yetiştirebilen arkadaşları kutluyorum kesinlikle.
sayısal olup yetiştiremeyenleri anlayamadığım sınavdır. yazılı sınav değil birader en kötü şıklardan gidin yahu.
şifreleri basına henüz sızmamış sınavdır.sabırsızlıkla bekliyoruz. ama ben yine de şansımı deneyeceğim.
sonbahar versiyonunda ilk kez girmem acemiliğiyle fazladan sözel 2 sınavını da çözdüğüm ve yetiştirebilidiğim sınav.
öğrencilikten kalma bir alışkanlık eseri, girmezsem ösym çok şaşırır da beni merak eder, haber salar deyu katılacağım sınav, aynı zamanda bu sefer hedefim min 90 almaktır, bakıp göreceğiz bakalım...

(bkz: umut fakirin ekmeği malum)
uludağ üniversitesi mühendislik fakültesi'nde gireceğim sınav. hangi alanda yapacağıma karar vermedim; ama zaten 3 yıl geçerliymiş.
ilk defa bu sene gireceğim sınav.geçmiş yılların soruları oldukça kazıktı bakalım bu sene nasıl olacak.
sınava girilecek yerler ösym'nin internet sitesinden öğrenilebilir.
şifreli olacak sınavdır.

boşuna girmeyin yani.
son üç gün.
ösym sitesi açılamadığından giriş belgemi nasıl edineceğimi merak ettiğim sınav...
cevapları dağıtmakta geç kalan ösym'nin erteleme taktiğidir.* *
(bkz: rapidshare linki verebilecek var mı)
şifre isteyen arkadaşlara link verilir. öyle bizim tarifemizde tek çeşit şifre de yok, çeşit çeşit seç beğen al.
24.04.2011 tarihinde gerçekleşecek bir ösym sınavıdır. yeni kopya çekme teknikleri denenecek mi meraklar eşliğinde beklemedeyiz...
crack ve trainer' larının torrentlere düştüğü sınav.
(bkz: ales 2011 kopya skandalı)
sabah 9:30'da girilecek olan sınav.
toka takmak yasak, çanta götürmek yasak, cüzdan, telefon, anahtarlık, kalem silgi götürmek yasak. herşey yasak, bir dal sigarayı bir de kibrit çöpünü cebe atıp gidicem.
şansıma içi kırık kurşun kalem verirler ben de ösym'ye örnek olsun diye gözetmenin bir tarafına sokarım onu.*

71 de yalan 40 50 alan da çok var. onlara ortalama birşey verilmiş*

--spoiler--

o değil de sınavdan, sorulardan çok 25 nisan pazartesi günü sınavla ilgili nasıl bir skandal çıkacağını merak ediyorum ben.

--spoiler--
Bir önceki dönem ales sınavından sonra,sınava girişte açık bayanların her yeri ellenebilirken,kapalıların başörtüsüne bile dokunmadan içeri sokulmak suretiyle daha kaç çeşit şifreye maruz kalacağımızı merakla beklediğim sınavdır. (bkz: Türkiye'de kriptoloji alanı yok diye üzülüyordum,uzmanı olacam yahu)!
eminim sorular birilerinin elinde şu an. önce himmet edecekler sonra sohbet. sonra da maklubeleri eşliğinde soruları çözüp "harp halinde bu tür hilelerin yapılmasında sakınca olmadığına" dair hadisler okuyacaklar.

yani evimin dibinde ticaret üniversitesi var. az yukarda özyeğin üni. var. sınava girmek istediğim yeri üsküdar olarak da seçmişim beni taa göztepe'ye vermenin tek bir anlamı var. ha bir de ne cüzdan ne bozuk para hiçbir şey de taşınmayacak yanınmızda. diyorlar ki resmen gelme sınava. kasma kendini boş yere. her yerdeyiz.

bu memleketten bir an önce siktirip gitmenin vakti geldi.
sonbahar ales'e göre daha zor olacak sınavdır. biraz çalışayım bari.
sınava getirilen anahtarlıkta bile sorun çıkartan görevliler varmış.
yanınızda sadece su olabilir. şeffaf ambalajlı.
kolunuzda saat olmasın. kalem silgi kalem traş yasak. götüreyim demeyin.
telefonu söylemeye gerek yok.
nüfus cüzdanınız, sınava giriş belgeniz buradan çıkartabilirsiniz, otobüs pasonuz(umarım bunda sorun çıkartmazlar) ve istenir su.
başka bir şey götürmeyin. sonra sınava almazlar falan karışmam.
hiç çalışmadığım, boşu boşuna 40 tl yatırdığımı düşündüğüm sınav.*
bari son gece kriptoloji üzerine çalışayım.* *