bugün

oha nidalarının son halkası. gitmek farz olmuştur.
beklenen konser.
sonunda.
http://www.scorpionsturkiyede.com
bilet fiyatları gayet makul olan konserdir.
çoğu zamanlar simidin yanına çay koyacak parayı bile bulamayan öğrenci milleti olarak ne yapıp edip gideceğimiz konserdir. evet, biletler mevcut keseyi çoktan aşmıştır lakin scorpions bu. feda olsun liralar paralar mantığıyla biletimi aldım bekliyorum modunda olduğum konser.
hatta bir de dayanamayıp ciddi bir görgüsüzlük örneğine imzamı ha attım ha atacağım. şöyleki;
konsere ait nadide bileti ütüleyip kaldırmayı düşünüyorum, evet.
normal değilim, evet.
ne yaz oldu be arkadaş dememe sebebiyet veren konserlerden biridir.
hele şükür yine geliyorlar dedirten haberdir.
bilet ne kadar olursa olsun gitmek boynumuzun borcudur.
çığlık çığlığa o aşk balladlarını söylemek, alien nation yada big city nights da zıplamak mecburidir.
parkorman'da gerçekleşecek olan konserdir.indirimli dönem biletleri 23 haziran itibariyle satışa çıkacaktır.
ilk defa bir arkadaşımdan duyduğumda peh yalandır derken bile içim ürpermişti. baktım gerçek olmuş bir rüya. ama bakıyorum insanlarda hiç gitme isteği yok. ben herkesin gözü parlicak falan diye beklerken abi bilmiyorum yeaa demeye başladı. bir efsane türkiye'ye geliyor ama hayko cepkin kadar heyecan uyandırmıyor.

istanbul'a yanılmıyorsam ikinci gelişleri ve eminim ki şu an için 75 ytliyi sonuna kadar hakedicekler.

hayatımız boyunca ne zaman miss you where i've been diye yırtınma şansına erişebilecez. ne zaman still loving you bu kadar dokunacak.

not:bakıyorum da uludağ sözlükde bile istek yok. şu anda antalya'dan tek başıma gelicem gibi. hani diyorum zirve olursa katılırım.
27 temmuz 2008 metallica istanbul konseri ile ilgili entryleri okurken bile heyecandan duramayan bünyenin içinde havai fişekler atılmasına sebebiyet veren konser. inşallah holidayin acoustica albümü versyonunu çalar da o buram buram melankoli kokan şarkıda zıplamaktan yoruluruz. hani diyorum always somewherede acousticadaki gibi olsa fena olmaz

--spoiler--

it's great to be here to see you all
i know, for me it is like
coming home

--spoiler--

ayrıca biletler 1 ağustosa kadar 75 milyona satılacaktır. bilet bile o kadar güzel ki geçen gün gördüğüm rüyamda maçlarda gişede durup bileti yırtan adam gibi bir adam kontrol ediyordu biletlerimizi adam acımadan yırtıyordu. rüyalarıma girecek kadar, konser sonrası çerveletilecek kadar güzel bilete sahip.
haberini sözlük sayesinde aldığım ve gidemeyeceğim için üzüldüğüm müstakbel konser-ül şahanesi. metallica konserine giden arkadaşlar iki kez gitmeliler bu konsere. ya da bir kez gitsinler, bilet pahalı olur çünkü.*
Gitmeyi çok isteyip gidemeyeceğim konser.
(bkz: off ulan off)
metallica konserine gittiğim için kaçıracağım konserdir kendileri. *
alt grup olarak element'in cıkacağı konser.
(bkz: http://www.the-scorpions....opic.php?f=39&t=25084) adresinden setlist için oylama yapılabilir. lütfen dikkatli oylayalım.
nasıl bir şans, talih, kader, kısmet, oha ola ki; eski zamanların güzel ağustos akşamlarının en has back vokalistine , hem de bir ağustos akşamında, hem de "..an august summer night..." diye bağırarak yer yer çağırarak yer yer helal be aslanlar, koçlar, akrepler diyerek eşlik edilecek, edilmesi gerekecek ve son zamanlarda başa gelebilecek en güzel konser.

gidemezsem kendimi keserim, yaklaşmayın atlarım, atlarken keserim ulan, tadındayım. korkuyorum.
setlist oylamasının tamamen göstermelik olduğu söylenen konser. 7 haziran 2008 sauna open air'de çalınan setlistle aynı olacak konserdir. üzülmemek elde değil bu setlisti görünce.
eğer sauna open air ile aynı setlist olacaksa, şarkılar aşağıdaki gibidir:

1. Hour 1
2. Coming Home
3. Bad Boys Running Wild
4. The Zoo
5. No Pain No Gain
6. Coast To Coast
7. Send Me An Angel
8. Holiday (full version)
9. Loving You Sunday Morning
10. Lovedrive
11. 321
12. Alien Nation
13. Dynamite
14. Kottak Attack
15. All drumming
16. Blackout
17. Big City Nights
18. Still Loving You
19. Humanity
20. Rock You Like A Hurricane
saliseler saniyelerin kafasına sıksın, dakikalar da saatlerin hepsini hizaya sokup boğaz köprüsünden aşağı atsın , atsın da başlasın bu glori nayt bi an önce dedirten konser, cümlesindeki -dedirten x- klişesini kullandığım için dahi kendime kızmama engel teşkil eden konser. zira aklımda bi tek konser var. bi dedirten dedirtmiş bana bu hayat bu sözlük, ne çıkar. başla ulan allahsız. sonra da dur, hemencecik bitme ulan allahsız kitapsız.
dinlemek için sabırsızlanan bünyelerin yollara dökülmeye başladığı konser.
güne lanet ettiğim gidemediğim gidenleri kıskandığım vidyolarını beklediğim iyi eğlenceler dilediğim güzel grubun muhtemelen güzel olacak konseri.
tek kelime ile mükemmel geçmiş konserdir.
benim gibi metallica konserini de izleyenler beklentilerini yüksek tutumuş, hayal kırıklığı yaşamıştır.
zira stadyum konserinin akustiği ve havası parkorman gibi bir mekanda yaratılamıyor.

konserin scorpions ile ilgili tek kötü yanı sahneye geç çıkmaları oldu.
zira tam 50 dk geç çıktılar ve 1 saat 50 dk sahnede kalıp gittiler.
bu da konserin saatlerce sürmesini bekleyen, tadına doymayan bünyemde hayal kırıklığı yarattı. gönül daha uzun sürmesini isterdi.

yaklaşık 2 saat boyunca hiç ara vermeden, yaşlarına rağmen olaganustu bi performans sergilediler.

15 yıl sonra scorpions'u tekrar görmek çok güzeldi. çok özlemişiz.
onları yaşlanmış görmek ne kadar büyüdüğümüzü anlamamızı sağladı.

klaus'un o şirin ifadesiyle "merhaba istembol nasilisiniz?" demesi çok hoştu.
ayrıca arkadaki ekranda türk bayrağını görmek de güzel bir sürpriz oldu.
davulcu eleman süperdi. james abi inanılmaz bir performans gösterdi.
özellikle tüm grubun davul çaldığı anlar gerçekten unutulmazdı.

son olarak alt grup element'in gitaristi tufan çok iyiydi. o olmasa kafalarına su şişesini yerlerdi.

parkorman kesinlikle rock konserleri için uygun bir yer değil.
hareket alanı çok kısıtlı olduğundan nefes alma zorluğu yaşatıyor.
ses düzeni de yeterli değil.
belli bir saatten sonra suyu 5 ytl'ye satan zihniyetin allah belasını versin diyerek sözlerime son veriyor ve scorpions ile başka bir mekanda tekrar coşmayı ümit ediyorum.
scorpions'ın bundan sonraki konserlerinde, alt gruplara yamanıp baget dilenmesinin sebebi olacaktır kanaatimce. iki paket bitirdi klaus meine, doymadı.

gittiğim son konser mark knopfler olduğu için seyirciyi eğlendirmeleri yönünden çok fazla bir beklentim yoktu ve düşündüğüm şey "60'larına geldiler, ölmeden bi görelim"di, ancak sahne şovu manowar'dan bile daha iyiydi diyebilirim.

çalınması gereken bütün şarkılar çalındı, still loving you'daki zamanlama hatası dışında herşey mükemmeldi. 21.50'de sahneye çıkan grup, geceyarısı gibi indi sahneden. gözümüz doydu.
her şeyi ile mükemmel geçmiş bir konserdir. Nitro Erdem Çapar'ın tabiri ile "bana çarpan kamyonun plakasını veriyorum; scorpions" demek farz olmuştur. 2008 yılında seyredilen en iyi konserlerden biridir.