bugün

Sonunda kurtulduk bu lanet yıldan
Şimdi daha kötü bir yıl geliyor.
giderayak bana son kazığını attı, 15 senelik emektar dizüstü bilgisayarıma yarım kupa kahveyi döktüm ve birkaç saat sonra klavye işlevini yitirdi.
2023 - iyisiyle kötüsüyle, kazandırdıklarıyla, kayıplarıyla hayatımıza gelip geçen yıllardan biriydi. insanlar için özel kalan bazı yıllar vardır. Bu yıllardan biri benim için 2023 yılıydı. Pek çok arkadaşımı, sevdiklerimi hem manevi hem de fiziken kaybettim ama kaybettiklerim kadar beni seven, benim de onları sevdiğim pek çok güzel insan girdi hayatıma. Hayatıma giren insanlarla, kazandığım akademik başarılarla iyi yaşadığım, yaşadığım kayıplar ve bazı tatsız olaylarla kötü zamanlar geçirdiğim bir yıl daha geçti. Umarım önümüzdeki 2024 yılı hepimiz için güzel, sağlıklı, iyi, gerçekten sevdiğimiz ve sevildiğimiz insanlarla geçer.
Kabus gibi bir yıldı
Ekonomik kriz aldı başını gidiyor
Eğitim sistemi rezalet
Mülteci krizi yine aynı
iktidarda hala malum şahıs var
Muhalefet değişti ama yerine daha genç versiyonu geldi
israil Filistin savaşından sonra ülkemizde Arap milliyetçiliği gitgide artıyor
Cemaat baskısıyla bu ülkede bir dizi kaldırıldı
Ülkemizde 10 ili etkileyen büyük bir deprem yaşandı
Bu yıl güzel giden tek şey GTA 6 oyununun fragmanını izlemekti
Onun dışında bok gibi bir yıldı.
2 gün sonra bitecek olan yıl.
gelip geçtiğini anlayamadığım pek tatsız tussuz bir yıldı. Yıkım gözyaşı savaş ve seçimlerle geçti gitti kesinlikle şüphesiz..
şaka maka 8 gün sonra bitecek olan bir yıl. iyisiyle kötüsüyle ömrümūzün yaşadığımız bir yılı oldun.
anlamsız bir sürecin 12 aya yayılan anlamsız bölümü. saçmalıklar ve anlamsızlıklarla dolu günler yığını. insanın ölüme doğru ilerlerken iyi vakit geçirerek doldurmaya çalıştığı sevimsiz ve renksiz bir süreç. anlamı yok. sadece sonundaki sayı değişecek ve yine anlamı olmayacak. bu anlamsızlığa maruz kalmaktan sıkıldım.
Kötü geçip gitmek üzere olan yıl. Deprem, Deprem sonrası ihmaller ve ihmalleri yapan hükümeti savunan malum kitle, seçim gerginliği, yolunda gitmeyen ve sürekli bir çetrefil barındıran işlerim. Bu yıl hayatımda şu ana kadar geçirdiğim en kötü yıl.
her yeni yılı deli gibi sevinerek kutluyorsunuz sonra aynı o yıl bitsin diye götünüzü yırtıyorsunuz.

peki ben ne yapıyorum yılbaşı gecesi saat 9-10 da yatıyorum silah seslerine uyanıp camı açıp sizin 1 yılda edeceğiniz küfürleri 10dk da ediyorum.
insanların daha da insanlıktan çıktığı, vicdanlarını kaybettiği, korkak olduğu sene.
değişik bir yıldı. iyi şeyler de oldu benim için ama deprem olması, deprem yüzünden okulumun uzaması çok kötü oldu çünkü deprem olunca derslerimi aksattım. sınavlar da online olunca sınavları da unuttum. tam okulların açılacağı gün deprem olmuştu 6 şubat'ta. güzel mi kötü mü bilemedim ama bir yıl oluşu bile güzel. ayağım da şişmişti bu yaz. yazı felaket sıcaktı, o kadar sıcaktı ki yazı eskisi kadar sevmez oldum. değişik yerlere yürümem açısından güzel oldu. umarım mutlu biter. ben daha güzel geçer diye tahmin ediyordum. başlarken de çok acayip başlamadı aslında. yeni semtler falan da keşfettim, o açıdan da güzeldi. geçen yıl sanki daha mı eğlenceliydi. baraj doluluk oranını dert ettiğim bir yıl oldu ilk defa. bu yıl bitmeden silivri'deki maxi avm'ye de gitmek isterim. geçen yıl sanki daha çok yaşama sevincim vardı ama şimdi de var yine de. ankara'ya gitmem çok güzel oldu.
Bok gibi bir yıldı.
2022 de neredeyse ~ aynıydı bunla sanırım.

2021 den sonra hiçbir yılı sevemedim.

Oysaki <3 2019-2020 canım ne güzeldi.

Pandemi vardı bir çok kişi canından oldu biliyorum ama özleniyor işte...

koskoca 3 sene, zaman göz yaşımı akıtıyor.
cumhuriyetimizin 100. yılı.
görsel
Şuna döndüm bu yılda kısaca özet.
türkiye ekonomisinin en boktan yılı, nitekim gelen gideni aratır demişler.
Türkiye'nin en boktan yılı.
tam bir curcuna.

ama ben demiştim 2022 de 2023 gelmesin böyle olacak diye demiştim.

ne halta geldi bu yıl anlamış değilim 2022 de bıraksaydınız bizi amk işte kodumun malları.

Başım çatlıyor bunları düşünmekten.

Haberlere baksak b*k eder psikolojiyi bozulur zaten.

2019 dan sonra bir b*k oldu da hayırlısı.

Uyandığıma pişman oluyorum bu yıla.

Kafa bırakmadı bu yıl.

içimde sıkmaktan daraldım 2016 da böyle miydi anlamıyorum ki aq.

Anasını satım ya böyle hayatın böyle yılında.

Mete gazoz şampiyon oldu diyor takatim kalmadı ya bişey bile diyemedim.
Bıktım.

Büyüduğümuz için hayat enerjimiz mi tükeniyor onu da bilemedim.

Ama uyuyamıyorum bile.

Bu ay tam bir kısır döngü oldu lan 10 kere tuvalete gittim aq 10 kere.

sağ çıkabilecekmiyiz şu yıldan artık bilemiyorum.

Gerçekten 2019 a dönmek istiyorum bazen...

2020 bile 2 yıl oldu neredeyse ama gerçekten fark etmezdi ya.
Acı sürprizlerle dolu bir acayip yıl, insallah iyi haberlerini de bekliyoruz.
Çok güzel başlayıp bok gibi gitmeye başladı. Nasıl başlarsa öyle gider olayı yalanmış.

Şimdiye kadar hep kötü başlayıp kötü gidiyordu, bu sefer iyi başlayarak şaşırttı. Sağol 2023 yerini buldun aq.
2019 u özlüyorum arada yılbaşı herşeyi mahvetti.

T:2022 den sonra gelen zırva.
Vergilere zam yılı.
Bir 2020 değildir olamayacakta bu saatten sonra.

Tez vakitte bitmen dileği ile bak şuradan s* git 2023.

2024 bir sike faydan olursa tabi.

eskisinin amk, yenisini skm.

Yılbaşından sonra b*k gibi oldu ya 31/12/2022 den sonra üfff amaaan.

Yether.
görsel
güncel Önemli Başlıklar