bugün

entry'ler (122)

atatürk düşmanlarının ortak özellikleri

bunlar genelde keko barzo tipler oluyor.

bir cahil yüzünden hapse atılmak

geri kalmış, hukukun üstünlüğü değil üstünlerin hukukunun olduğu yerlerde görülür.

polat alemdar

kurtlar vadisi ilk 97 bölümde atatürkçü devlet adamı aslan akbey'in öğrencisiydi. pusuda akp'ye pazarladı kendini, dizinin reytingleri o zaman düşmeye başladı ve senaryolar o zaman saçmalamaya başladı zaten.

üzgünüm bir süre daha tayyibi çekmek zorundasınız

kullanışlı cahil, çomar, çıkarcı insanların fazlalığı, ufak şirinliklere çok çabuk kananlar, ve beceriksiz, sürekli iktidarın işine gelecek, koz verecek şeyler yapan, terör övücülük yapıp akp'lilerin ağzına bunlar terörist dedirten (onlar akp tarafından atanmış ajan olabilir) muhalefet oldukça bir süre daha kurunun yanında yaş yanacak demektir.

bir insanın fiziksel özellikleriyle dalga geçmek

asıl kendi karaktersizliği ile dalga geçmek gerekir.

dünya düz diyen mal

kendisi kaç defa uzaya çıkmış dünyaya tepeden bakmış sorgulamak gerekir.

torpil haram mıdır

akabe dinine göre haram değildir.

elçilikler kapanırsa ne olur

dolar-euro 100 lira olabilir.
ülke diplomaside sınıfta kalmış demektir.

zorunlu askerliğin 3 aya düşecek olması

bu devirde güçlü ülkelerin eğitimli, donanımlı, işini meslek olarak yapan profesyonel orduları varken seçmediğin birilerinin emrinde ölüp öldürme, sakat kalma ihtimalinin olduğu, genç yaşında hayatından, işinden olabileceğin zorunlu askerliğin komple kalkması ve eğitimli, donanımlı profesyonel orduya geçilmesi gerekir. hem devletin para yükü azalır, hem sadece erkeklere zorunlu olan cinsiyet ayrımcılığı ortadan kalkar, hem 100 bin lirası olan bedelli 1 ay, olmayan 6 ay ayrımı kalkar. zorunlu çöpçülük, zorunlu amelelik, zorunlu çiftçilik, zorunlu doktorluk, zorunlu öğretmenlik gibi saçma bir şey aslında zorunlu askerlik. yeteneği iyi olan gönüllüler ve işini meslek olarak yapanlar ile ordu daha güçlü olur. disiplin için şart diyenler, disiplin insanın kendisinin öğreneceği şey. ortadoğu'da zorunlu askerlik şart diyenler, ortadoğu gibi riskli coğrafyada asıl herkesin angarya ile orduya dolmadığı güçlü, donanımlı profesyonel ordu şart. zorluk çekmeyi öğrenin, onlar çekiyor, ben çektim enayi miyim sen de çek, senin ne ayrıcalığın var diyenler, kimse zorluk çekmesin demek yerine birileri çekiyor diye herkesin zorluk çekmesini savunan zihniyet, yani sizin zihniyet yüzünden ülke bu halde. yüzünden errrrkek değilsin diyenler, errrrkekliğimi belli etmemi istiyorsan açıp göstereyim sana. y kromozomu sadece kışlada bulunmuyor.

cehapeye oy verin diyen kanal olmaması

(bkz: halk tv) akp'nin kanalı mıydı ya?

kadınınıza mini etek giydirir misiniz

mini etek görünce aklına sapıkça şeyler gelen, tahrik olan sapık çöl vahhabileri için: taliban, afganistan orada, yol orada, yallah.

abd polisi hayranı ortadoğu fareleri

kendisine bıçak çeken ortadoğu zibidisinin hakkından gelen ve işini yapan polisi görünce keşke türkiye'de de bunları duyabilsek demek abd polisi hayranlığı değil çomar. bıçak çeken çöl zibidisine gerekeni yapan polisin meşru müdafaa yapması ve tebrik edilmesi seni rahatsız ediyorsa kusura bakma, sen de polisin eylem yapan öğrencilere, işçilere zulmedip, bıçak sallayan çöl zibidilerine dokunmamasını isteyen ortadoğu faresisin.

ülke batsa da oyum tayyip erdoğana

böyle bir cümleyi kuran ya ülke halk falan umrunda olmayan yandaş oligark, ya da ona fakirlik içinde batması, açlıktan gebermesi müstehak olan koyundur. türk gencinin hayatı mahvolmuş, %76'sı ülke dışına gitmek istiyor, ülke dışında çıkma hayalleri kuranların da bazıları fakirlikten çıkamıyor. bazıları çözümü int*harda buluyor, ama bazıları da atatürk'ün "kurtarıcı bekliyorsan ben size hiçbir şey öğretememişim" sözünü anlayarak ülke içinde ve dışında mücadele etmeyi tercih ediyor. karşısındaki akp güdümlü ajan olması muhtemel muhalif kılıklılar da t*rör överek akp'ye koz verecek hamleler yapıyor.

görsel

abd polisinin ortadoğu faresini nallaması

orada akp hükümeti var ve polis bana dokunursa ceza alır sanan ve bıçakla saldıran ortadoğu zibidisinin içinden geçmiştir haklı olarak. senin gibi ortadoğu zibidisini bir ülkeye alıyorlar, üstelik dünyanın en refah dolu ülkelerinden birine, en güçlü ülkesine alıyorlar, adam yerine koyuyorlar, sen orayı da mahvetmeye çalışıyorsun, polise bıçakla saldırıyorsun.
darısı bizim ülkemizin polislerinin başına.

akademisyen olmanın zorlukları

akademisyen bile olsan suikaste kurban gidebiliyorsun bu ülkede.

kadir mısıroğlu

ateşi bol olsun.
iyi bilmezdik.

bez bebek nana nın metrobüs kazasında ölmesi

(bkz: fake news)
kaynak a haber, akit falan galiba.
onlar yalan haber ve dezenformasyonu çok severler ya hani.

otobüste kadın yanına oturmanın yasak olması

bu ülkede laiklik elden gitmiş, şeriat gelmiş te haberimiz yok sanırım, burası da sanki türkiye değil, afganistan. bu saçma kararı aldıranları, yöneticileri laik olmayan afganistan'a sürgün edeceksin. ekşi'de okuduğum kadarıyla bir tane otobüs firması izin vermemiş. kim bilir otobüs firması yandaş oligarkların da olabilir. ve bunu savunanlar çıkmış bir sürü, sözde kendini aydın, muhalif, kültürlü olarak görüyorlar bu ekşiciler. zihinlerinin talibancılardan farkı yok. işte bu coğrafyada kültürlü denilenler bile kendini kültürlü zanneden lümpenlerden oluşuyor. sonra avrupa'da yaşama hayali kurup neden türkiye vatandaşlarını alırken zorlaştırıyorlar diye şikayet ediyorlar. sizin bu kafalarınız yüzünden. sizin kafaları laik ülkelerin olduğu avrupa'ya almamaları normal çünkü sizin layık olduğunuz yer afganistan. sizin gibilere tayyip bile az. ışid, taliban lazım afganistan'a göndermek lazım. bu saçmalığı savunanlar ya kadınları eve hapsetmek isteyen, eğitim hakkını elinden almak isteyen taliban kafalılar, nefes almasına bile karışanlar, ya da erkek yanında nefes alsa tacizci barzo ilan edecek, her erkeğe potansiyel tacizci muamelesi yapan kafayı yemiş feminazilerdir. ikisi birbirine düşman gözükseler de, zihniyetleri aynı, bağnaz ve iptidailer, ikisi de gerici. biri sağ, diğeri sol gerici. böyle tacizcileri önleyeceğini zannediyorlar, daha da artacağını, zaten bu kafalar yüzünden arttığını bilmiyorlar. neden hep tacizciler hep ortadoğu ülkelerinde daha çok duyuluyor? neden hep oralardan geliyor? suriye, iran, afganistan gibi. çok kadın haklarına sahip çıkıyormuşuz gibi "kadının beyanı esastır" gibi hukuksal açıklaması olmayan, hukuku ve cinsiyet eşitliğini ihlal eden maddeler sayesinde kendini bir halt sanan kezbanın teki seni çekemeyip tacizci diye iftira atsa ve mahkemeye verse kurtuluşun olmaz. ve bu madde, taciz, tecavüz, cinayet oranını azaltmaz. taciz, tecavüz, cinayet oranları daha da artıyor nedense.
bunu haklı bulanlar tam liste:

görsel

görsel

rte nin kanunen aday olamayacağı gerçeği

"kılıçdaroğlu aday olma" demek yerine "erdoğan aday olma" cümlesi daha çok duyulmalıdır bu yüzden. ama erdoğan yine bir şeyler değiştirebilir sonuçta tek adam rejimi, bütün ipler tek adamın elinde. yargı, eğitim, sağlık, ekonomi vb. adam anayasa mahkemesi kararlarını bile tanımamıştı. 1984 romanından: "hiçbir şey yasa dışı değildi, çünkü artık yasa diye bir şey yoktu"

ychpli mehmet bekaroğlu nun chp ye faşist demesi

(bkz: akp ajanı olması muhtemel isimler)