bugün

entry'ler (304)

hayattaki en acımasız gerçek

üzüntülerle, acılarla, sıkıntılarla, fakirlikle, felaketlerle, zorbalıklarla, totaliterlikle, sevgisizlikle, aşksızlıkla heba olan gençliğin, hayatın 1 kez yaşandığının ve bir daha geri gelmeyeceğinin söylenmesi...
ölen güzel insanların, sevdiklerinin bir daha dünyaya geri gelmeyeceğinin söylenmesi…
haksız yere yenilip ölenlerin, öldürülenlerin, haklı bir davada yenilip ölenlerin bir daha dünyaya geri gelmeyeceğinin söylenmesi… (ama en azından dik başlı ölmek boyun eğerek ölmekten üstündür, ölünce bu insanlar cennete gider, cennete inanıp inanmamak size kalmış, iyi ki cennet var ve umarım cennet gerçektir diyorum, o kadar ölen güzel insan sonsuz bir hiçliğe gitmek üzere bir daha görülmeyecek mi, ya da o kadar zalim, milyonlarca insanı zulmedip öldüren zalimler ve hiç ceza çekmemiş olanlar hiç ceza çekmeden sonsuz bir hiçliğe mi gidecek, ama bir yandan yobazların söylemleri gerçek olabilir mi diyorum, o kadar iyi işler yapan insan sırf ateist diye ya da başı türbansız diye cehenneme mi gidecek? Bir de sonsuz olduğu söyleniyor cehennemin)
gençken, çocukken hatta bebekken ölenlerin olması...
keşke buna da çare olsa diyip dur şimdi...
insanların acılarının ne kadar büyük olduğunu anlamaması, o kadar büyük olması, hafife almaları, umursamamaları, çok çabuk unutulman…
acımasız gerçeklere karşı, acımasız insanlara karşı sen de acımasız olacaksın, dikbaşlı olacaksın, haksızlıklara boyun eğmeyeceksin, susmayacaksın, isyan edeceksin, yoksa seni elerler ve ezerler, kaybetmeye mahkum olursun, masum ve güzel insanlar zulümlere, zalimlere yenilerek, ezilerek, elenerek kurban gider… isyan edince ne değişecek diyenler için şöyle diyorum, yeterli isyan edilmediğinden bunlar sürekli yaşanıyor zaten…
(bkz: isyanım var ulan)

fetöcü

fetö satan kimse.

dünyanın en büyük yalanı

(bkz: iyiyim)
(bkz: iyiyim sen nasılsın)

islamcı liboşların yarattığı yeni türkiye

liberal olduğunu sanan liboşlar yetmez ama evet diyerek vesayete karşı özgürleşeceğini sandı ama daha da özgürlüklerin ayaklar altına alındığı vesayet geldi.
o zamanlar işbirliği yapılan fethullahçılar da darbelerle mücadele edeceğiz dedi, daha sonra darbe girişimi yapmaya kalktı.

durduramazsınız ak parti geliyor

yeni kuruldu sanırım bu parti.

israil soykırım yapıyor

hamas terör örgütünün (akp'ye göre terör örgütü olmasa da) israil'de masum sivilleri öldürmesi sonucu israil hükümeti daha çok çıldırmıştır pitbull köpeği gibi ve hamas terör örgütünden daha ağır suç işlemeye başlamıştır.

yani bu soykırımın dolaylı yoldan asıl suçlusu hamas terör örgütüdür.

seçim kazanamadık diye kuduran kemalist

kazandınız da ne oldu?
bunlara akp bence daha çok koymalı zamlarla, vergilerle, dolar euro kurlarıyla. böylelikle siz de kudurursunuz güzelce.

somali cumhurbaşkanı oğlunun serbest bırakılması

adalet bakanı da bu konu ile ilgili soru sorulunca konumuz filistin demiştir.
filistin adalet bakanı sanırım.
bugün bir yabancı cumhurbaşkanının oğlu daha çarpmış birisine ve yine serbest kalmış.
kesinlike planlı olarak türklere suikast düzenleniyor olabilir, tıpkı kyk asansör facialarının arka arkaya gelmesinin öğrencilere suikast olması ihtimali gibi. ve akp'ye göre çok ta bir sorun olmadığından serbest bırakılıyor, gözardı ediliyor.
kısaca: türk düşmanı akp iktidarının getirdiği hukuk sistemi ile mülteci haberleri yaparsanız tutuklanırsınız ama yabancıysanız bir türkü araba ile çarparak öldürebilir, sonra rahat rahat yurtdışına kaçabilirsiniz.

arapları sevmeyen kafirdir

niye araplar allah mı?

uludağ sözlük

atatürk ve cumhuriyet düşmanı vatan haini Karatroll kaynamaktadır. Atatürk ve cumhuriyet ile ilgili övgü içeren entry’ler bol bol eksilenmektedir.
Mesela Cumhuriyet ve Atatürk ile ilgili övgü içeren entry’me artı gelmezken, eksi gelmiş.
Sadece sözlükte değil ülkede de kanıbozuk, hain, aptal ve gerizekalı sayısında artış var.

sokak köpekleri acilen telef edilmelidir

saldırgan sokak köpekleri bile kolay kolay telef edilmemeli ve ilaçla uyutulup barınaklarda tutulmalı.
bence asıl hayvanlara ve hayvanseverlere düşman olanlar, hatta adeta terör örgütü gibi bir araya gelip örgütlenip, bunun sosyal medyada propagandasını yapanlar telef edilmeli.
Son zamanlarda örgütlü olarak sosyal medyada mama lobisi bilmemne diyerek saldırgan köpekleri bahane ederek halkı hayvan ve hayvanseverlere karşı düşmanlığa kışkırtanlar var bu yüzden son günlerde sazanlar da bu kışkırtılmaya eklenince hayvanlara ve hayvanseverlere düşmanlık içeren gönderilere yüzlerce beğeni geliyor.

kötü insanların ortak özelliği

paşa gönlü öyle istediği için ya da çıkarı olduğu için insanlara, zararsız şeylere zarar vermek, acı, sıkıntı çektirmekten, öldürmekten, kan dökmekten, zarar vermekten zevk almak, insanların eğlencesine karışmak, mutluluktan ve mutlu insanlardan rahatsız olmak, sevgisizlik, vicdansızlık, nefret dolu olmak, kibir, ego, kendinden güçsüzü ezme fantezisi, zorbalık, güce, paraya tapınma, kendini üstün görme, iyi ve güzel olana düşmanlık… böyle gider…

2023

insanların daha da insanlıktan çıktığı, vicdanlarını kaybettiği, korkak olduğu sene.

alkollü içkilerin yasaklanması gerektiği

çölüne dön vahhabi köpeği.

ekşi sözlük

ciddi ciddi 2 tane çocuk 5 tane kişiyi öldürmüş, 1 tane çocuğu öksüz ve yetim bırakmış pisliği, sırf çocuklar gürültü yaptığı için savunan pisliklerle dolmuş, bu entry'lerin yüzlerce fav aldığı lağım çukuruna dönmüş, insan değil bunlar. bir zamanların en nezih en elit ortamı denilen kutsal bilgi kaynağı bile bu hale geldiyse, türkiye'yi hiç düşünmek dahi istemiyorum. canımızın kıymeti yok, her yer potansiyel katil, ve katil destekçisi or*spu çocuğu dolu, bunların hiçbiri yaşamayı haketmiyor. 1-2 değil, yüzlerce or*spu çocuğu çocuk ve aile katilini savunuyor, ahlaki çöküntünün geldiği son hal... gürültü yaptı haketti bilmemne diyenlerin, öldürülenlere ya da ailesine değil, katile empati yapanların, tepki gösterenlerle dalga geçenlerin alayını tck 215'ten katil ile birlikte en karanlık zindana, en gürültülü hapishaneye atacaksın, işkenceler çektireceksin. hatta bunlar yaşamayı haketmiyor, bu potansiyel katillerin daha sonra yine aramızda, otobüste, metroda dolaşmaması için kafalarına aynı pompalı tüfek ile sıkacaksın, pislik dolu leş beyinlerini akıtacak, bozuk kanlarını dökeceksin. bunları yazar yapıp, nerede adam akıllı yazar varsa çaylak olarak bekleten moderasyona da buradan selam olsun.

entry yüzünden hapis yatmak

demirden korksak trene binmeyiz. amaçları bizi korku ile yıldırmaya, pasifize etmeye çalışmak.

türkiye nin kötü gidişatının kırılma noktası

hepsi sırayla oldu.
ülke şu olaylardan sonra hep geriye gitti:
2013 eurovision'dan çıkmamız, gezi olayları, mülteciler.
2014 rock'n coke'un kaldırılması.
2016 darbe girişimi, terör olayları.
2017 tek adam rejimi.
2018 dolar kuru.
2020 pandemi.
2022 dolar kuru.
2023 deprem, seçim.

mustafa kemal atatürk

85 yıl önce bugün şehit düşen ulu önder...

öyle klasik basit cümlelerle tarif etmek istemiyorum ama ölmedi, ölmez...

insanın en büyük düşmanı

yine insandır.

özgür özel

umarım kılıçdaroğlu'ndan farklı olur diyeceğim, en azından daha etkili muhalefet yapıyor ama demirtaş derse aynı tonun laciverti olur.