bugün

resmen akp usulü demokrasi yaşıyoruz, ulan madem bu adam terörist, neden tutup cezaevine atmak yerine adama seçime girme hakkı veriyorsun ? madem seçime girme hakkı veriyorsun,adam seçilince neden elinden bu hakkı alıyorsun, arkadaş yemin ederim muz cumhuriyeti ya.
Devlet nasıl davranmaz konulu kumpanyadır.

Bu adam terörist ise seçime sokan kişilerin de görevinden alınması gerekir. Kim bu teröriste onay verdirse eğer.

Ent.
Van'da çok acayip şeyler oluyor ya da yapılıyor ama Dem'in Van adayına haksızlık yapılmayı geçtim resmen plan yapılmış.
devletin verdiği en isabetli kararlardan biri bence bu kayyum konusu..
bunların hizmetten anladığı örgüte para aktarmak..
ben vergilerimle askerlerimi öldürenlerin beslenmesini istemiyorum.
Haksızlıktır. Yarın onun başına gelen, başka gün sizin başınıza gelir unutmayın.

Eğer adam terörist ise cezaevine koyacaksın, öyle adam seçildikten sonra görevden alarak şov yapmayacaksın.

Yazık, adamlar bizi dem savuncak duruma sokuyor amk.
buna hukuk diyen ve belediyenin halkın devletin parasını terör örgütüne veriyor diyenler...
aday zamanında başvurmuş, temyiz kağıdını almış, memnu hakların iadesi hallolmuş, aylarca kampanya yapmış ve seçilmiş. seçilen belediye başkanını mesai saati bitimine 5 dakika kala yapılan itirazla iade edilen memnu hakları geri almak ve senin belediye başkanı olmanı yasaklıyorum ikinci olana mazbatayı veriyorum demek...

söz konusu karar: - Süresi içinde yapılan itirazın kabulüne,

DEM Partisi Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Zeydan'ın seçilme yeterliliği olmadığından seçilmemiş sayılmasına,

DEM Partisi Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Zeydan'ın seçilme yeterliliği taşımadığı 298 sayılı kanunun 130.maddesinde öngörülen süreler içerisinde tespit edildiğinden sonraki en çok oy alan ve seçilme yeterliliğine sahip ikinci sıradaki adaya mazbatanın verilmesine,

Kararın ilgili taraflara tebliğine,

Dair kararın öğrenildiği tarihten itibaren 3 gün içinde ve en geç il Birleştirme Tutanağının düzenlenmesini takip eden üçüncü gün saat 17.00'a kadar YSK'ya itiraz yolu açık olmak üzere oy çokluğu ile karar verildi.

bu kanuni olabilir ama hukuka adalete uygun mu?
Kayyum dedikleri akpli aq.

işte tam olarak parti devleti nasıl olunur gösteriyorlar.
sesi istanbul'dan çıkan atamadır. akpnin derdi antidemokrasi olsa van'a değil istanbul'a kayyım atarlar.
Yahu arkadaş bu adam teröristse niye sine soktunuz.
önceki yerel seçimlerde kayyumlara karşı çıkmıştım ve gerçekten suçlularsa yerlerine tekrar seçim yapılabileceğini belirtmiştim. ama bu seçim farklı. evet seçime kadar cezayı bekletip yerine hemen kayyum atamak doğru değil. ama gerçekten suçluysa bu artık bile bile lades demek. hatta danışıklı dövüş olarak bile sıkıntılı birini aday göstermiş olabilirler. önceki seçimden sonra artık savunulacak bir tarafı kalmadı.
ooh. akp + kürtçü parti ne güzel kurmuşlar dümeni. akp kayyum dümeniyle belediyeleri cukcukluyor. kürtçü parti de oluşan adaletsizlikle, mağduriyetle dağa militan topluyor. bütün ülke kutuplaşıyor, ülkenin altı oyuluyor. ama reisim ve tahtı sağolsun.

var mı şu durumu açıklayabilecek olan?

ahmet türk:

30 Mart 2014: mardin büyükşehir belediye başkanı seçildi.
7 Kasım 2016: görevden alındı, kayyum atandı.

31 Mart 2019: mardin büyükşehir belediye başkanı seçildi.
19 Ağustos 2019: görevden alındı, kayyum atandı.

31 Mart 2024: mardin büyükşehir belediye başkanı seçildi.

bu adam teröristse, üç seçimdir nasıl il belediye başkanlığına aday oluyor seçiliyor? terörist değilse niye seçildiği makamdan kaldırılıyor, yerine akp badem bıyığı oturtuluyor?
Seçim öncesi seçim sonrası diyerek zamanlamayı eleştirenler olmuş. Arkadaşlar Hasta yatağında ziyaret edilir.
Dem'i tümden kapatmak gerek; ama yarayışlı kaldıraç diye de bir şey var, değil mi? Dem ile resmi ittifak kuran tek parti Akape'dir. O zamanki adı Hdp idi. Bilen bilir: Dolmabahçe Mutabakatı...
akape aslında teröristleri çok sever. bu puşt herifin seçime girebilmesine şaşırmayın yani. dem'den bahsediyoruz dem'den. o aşiret artığı kekoların bir teröristi aday yapması gayet normal. asıl sorun hala dem diye bir partinin at koşturabilmesinde. dünyanın hiçbir yerinde terör sempatizanı bir partiyi böyle görmezden gelmezler. bu saçmalık ancak bizde var. bizim millet demokrasi kavramını kıçıyla anlıyor maalesef. demokrasi istediğin her boku yemek değildir. hele terör sempatizanlarının meydanda at koşturması hiç değildir.

kayyum meselesi akapenin yenilginin acısını çıkarmasıdır. yarın bir gün istanbul'a, ankara'ya kayyum atamayacaklarının da bir garantisi yok. o yüzden chp çok dikkatli bir şekilde davranmak zorundadır.

milletin iradesine başlarım aga ya. malum ırk mensubu kekolar, o kadar aday arasından pkk sempatizanını seçiyorsa sonuçlarına da katlanacaklar.
Başvuru yaparken ysk denen kurumdakiler uykudaydı herhalde.Asıl zanlı bıyıklı o kesin kurumlar böyle yozlaşmamıştır.
akp’nin kazanma şansının sıfır olduğu yerde kendileri tarafından kurgulanan tiyatro oyunu. bilerek seçimden sonra görevden alıyorlar ki kendi adamlarını yerleştirsinler.
madem bu adam pkk’lı seçildikten sonra değil seçimden önce adaylığını kabul etmeyecektiniz.
Herkes akpnin tiyatrosundan bahsetmiş eyvallah da, koca van'da bu hale düşmeyecek adam yok gibi neden bu elemanı aday yapmış dem?
Çünkü bu mağduriyet hoşlarına gidiyor. Buradan siyaset devşiriyorlar, çünkü siyasette geriye gidiyorlar. Osman baydemir tarzında adamlar bulamıyorlar artık, selo hapiste, saruhanı tülayı kimse sallamıyor batıdaki seçmeni akp düşmanlığı nedeniyle chpnin sadık seçmeni olmuş durumda.
25 nisan imamoğlunun mahkemesi var.
Malum ırk hatırlatiyor.
Magikuneko.
(bkz: #46943820)
Çok haklı bir yazı ama eksik.
Vergilerimizle teröristlerin desteklenmesini istemediğimiz gibi, menzil, ismailağa vb tarikatlere de para aktarılmasını, hükümet eliyle beslenip semirmelerini asla istemiyoruz.
PKK tükürüğü ile boğar dediği için seçimden diskalifiye edildi.

pkk tükürüğü ile boğar diyen adam devletin belediye başkanı olamaz. olur diyenin aklını alır t.c. devleti.
neden bu başlığı sürekli küfürlü okuyorum...
"pkk tükürüğü ile boğar" diye 2015'de söylemiş. 9 yıl farketmemiş de dün sandıklar kapanınca mı farketmiş ak-ysk?

derdin terörle teröristle mücadeleyse, o zaman kardeşim, siyaset yasağı koyup hiç seçime sokmayacaksın. yada seçime girmesine izin verdin, görevden almak için benzer bir laf etmesini bekleyeceksin. seçime girmek serbest, kazanmak yasak. kazanırsan sayım bittiği gibi yerine cuppa akp'nin adamı gelip senin yerine oturuyor seni evine yolluyor. çünkü bu terörist diye görevden alınanlara ekstra bir işlem, tutuklama falan da yapılmıyor. bak sen şu işe!

demokrasiymiş, halk iradesiymiş hadi be fırıldaklar sürüsü. maksat daha kürtleri radikalleştirmek, kürtçü partinin kucağına itmek, ülkenin altını dinamitlemek. ülkeyi karıştırmayı başarabilirlerse bekaa masalları uydurup ordan oy devşirmeye çalışmak. 2015'deki gibi "bombalar patladıkça oy oranlarımız yükseliyor" deyip sırıtmak. tutturabilirse, alıştırabilirlerse aynı kayyum dümenini imamoğlu'nu safdışı bırakmak, istanbul'a çökmek için kullanmak.
türk milleti freni boşalmış kamyon gibi bayır aşağı gidiyor.

pekeke sizi tükürüğüyle boğar tükürüğüyle diyerek tsk'ya, mit'e meydan okuyan bir herifin seçime girebilmiş olması rezalet, savunulması ayrı rezalettir.

bakınız cumhuriyet tarihinin en rezil olayı 'başkan apo'nun heykelini dikeceğiz' diyen bir herifin bu ülkede cumhurbaşkanı adayı olarak seçime girebilmesiydi. dünyada bu rezilliğin bir örneği yok. ladin'in heykelini dikeceğiz diyen bir adamın abd'de başkan adayı olabilmesi mümkün müdür? türkiye'de bu da yaşandı.

hala kepazeliklere yenisi ekleniyor.
Kürtler ve Akp arasındaki savaşta safımız belli.
Yiyin birbiriniZi....
Not: devletle hükümet ayrı değildir.
CHP'lileri ulusalcıları kafalamak için uydurulmuş bir saçmalıktır bu söylem.
Seçime sokulması hata seçimden sonra yav bu adam terörist demek ülkeyi yönetmiyoruz bilgisayar strateji savaş oyunu oynuyoruz anlamı taşır.

Neyse Silivri soğuktur şimdi.