bugün

2 eylül cumartesi günü, bahçelievler 0-6 yaş arası çocuk yuvasını sözlük yazarları içerisinden gönüllü olanların katılımı ile ziyaret etmek için düzenlenen zirvedir. saat 15:30 ile 17:00 arasındadır ziyaret saati. en fazla 5 kişilik gruplar kabul edilmektedir. katılım sağlamak isteyen yazarlar bana özel mesaj yolu ile ulaşabilirler. fakat katılımcıların belki gelirim cümlesini kullanmamaları ve kesin gelip gelmeyeceklerini bildirmelerini rica ediyorum. zira en fazla 5 kişi olabiliyoruz o sebepten kesin sayı önemlidir. yuvanın ihtiyaçları daha sonra telefonla ulaşılıp listenerek alınacaktır. ayrıca bireysel ilgilenenler için de yuvanın telefonu; 0212 441 70 78.
ayrıca yaşları küçük olduğu için genellikle pasta-çörek gibi yiyecekler çocukların sağlığı için tehlikeli olmasından dolayı daha çok kıyafet, hızlı tüketim malları, oyuncak vb. malzemeler daha yararlı olacakmış. tam liste daha sonra açıklanacak.
çocukları gerçekten seven ve taşkınlıklarına ses çıkarmayan kişilerin gitmesini tavsiye ettiğim zirve... enbüyük ihtiyaçları sevgi olduğundan, dikkatinizi çekmeye çalışacaklardır. pasata çörek yerine resimli boya kitabı çok daha gzel hediyedir. devedikeni ne teşekkürler.
oluşturulacak ihtiyaç listesine kesinlikle katkıda bulunacağım zirvedir. teşekkür ederim.
hem zirvenin önemi ve anlamı, hem de düzenleyeni sebebiyle bir saniye bile düşünmeden katılacağım zirvedir.

(bkz: saygılar)
elimizden geldiğince destek vereceğimiz anlamlı program.daha önce bi kaç defa kendi başımıza denemiştik bi şeyler yapmayı,kapıdaki adam içeri bile almamıştı umarım başarılabilir,katılım yeterli olur..
july4th katılırsa kesinlikle katılacağım ve gerekli lobiyi yapacağım zirvedir. (bkz: hadi bakalım) *
kim katılır kim katılmaz bilmem ama kesinlikle katılacağım ziyarettir.
eli bos gidilmez oraya,önce eminönüne ugrayip cocuklara toptan oyuncak alalim dedigim zirvedir.
katılmak istedigim bir zirvedir. * *
(bkz: allah razı olsun)
(bkz: zirvelerin zirvesi)
ankaralı yazarlardan da istek gelse de onları da ankara'da götürsem. şimdi dedirten zirve diyecem olmicak. şey diyelim; "keşke istanbul'da olsaydım da gelseydim dediğim zirve"*
katılınılası zirvedir. ancak sozluk yazarlarının ıkamet ettiği şehirlerin çeşitliliği bakımndan katılım azlığı sozkonusu olabılır.*
keşke katılabilseydim dediğim ziyaret.ama katılamayacağım maalesef.gidenler benden de bi kucak dolusu sevgi getirsinler onlara.sevgiye çok ihtiyaçları var onların.bunu kocaeli çocuk esirgeme kurumuna staja gittiğimde daha iyi gördüm.onların istediği sadece mutlulukla bakan bir çift göz,şefkatle sarılan bir kucak istiyorlar.
istanbulda olur da ankaradakilerin eli armut mu toplar acaba diye düşündüğüm zirve.18 eylülden sonraki herhangi bir tarihte ankarada da benzeri yapılması durumunda katılacağım zirve olacaktır. ***
evimin ikiyüz metre yakınlarında olduğu gerekçesiyle işten yırttığım anda koşarak geleceğim zirvedir.
olmak istediğim yer. * oradan geçerken hep bir gün gelicem kesinlikle dediğim yerdi. kesinlikle katılmak isterimdir.
gözlerimi yaşartan zirvedir katılamasam da gönlüm sizinle olucaktır
Sonrasında yazar arkadaşlarla tanışma zirveside eklenirse iki zirve birarada yapılır dediğim zirve. *
keşke daha çok gidilebilse dediğim anlamlı zirvedir
katılmayı çok istediğim*zirvedir. tebrik ederim efendim.
(bkz: halal olsun sana helal olsun)
devedikeni ni duyarlılığı dolayısıyla sonuna kadar desteklediğim zirvedir.Elimiizden ne gelirse sonuna kadar destek olacağım zirvedir.
ne yapacağımızı, götüreceğimiz bir şey varsa söylenirse daha hazırlıklı gitmemizi düşündüğümüz ziyaret. *
zirveler içinde en güzel olanıdır. zirve dediğin böyle olmalıdır dediğim zirvedir. ayrıca çalışıyor olduğum için gelemeyeceğim zirvedir...

kaçta olacaktır belki yetişirimdir..
arkadaşlar, yuva müdürü ile yaptığım görüşme sonucunda ihtiyaçlarını listeledik;

öncelikle ve çok önemli olarak rebul lavanta kolonyası ihtiyaçları varmış. fabrikası ile irtibata geçtim, toptan bir şekilde alımı ile ilgili girişimlerimiz var. ne kadar yardımda bulunabilecekseniz hepsiyle kolonya alın lütfen diyecek kadar ihtiyaçları var bu malzemeye.

ayrıca;
önümüzdeki bayram için; pantolon, gomlek, sweatshirt gibi bayramlık kıyafet ihtiyaçları da mevcutmuş ama bunun için bir ön bilgi almak gerekiyor.

yiyecek-içecek kısmından ise;
kinder surpriz yumurta
meyveli yogurt
cekirdek
patlamıs mısır

tabii alışveriş için gidildiğinde daha çeşitli şeyler de görülüp alınabilir.

şu an için ilk aşamada fabrikadan gelecek fiyatı beklemekteyim. cumartesi günü 15:30-17:00 arası ziyaret saati, daha evvel buluşup alışverişlerin yapılması gerekiyor. gelmek isteyen varsa -ki 5 kişilik yerimiz var- bana özel mesaj ile ulaşsın, plan program buluşma işlerini ayarlayalım.

katılamayacak olup da maddi olarak yardımda bulunmak isteyenler için, biz cumartesi günkü alışverişimizi yaptıktan sonra tüm harcamamıza oranla, isteyenler de sonradan belirlenecek bir hesap numarasına istedikleri meblağlarda gönderim yapabilirler.

ama öncelikle, cumartesi günü bizimle gelmek isteyen arkadaşlar bana ivedi olarak mesaj atarlarsa sevinirim. ona göre planımızı yapacağız.

ayrıca; (bkz: sozluk formatının ırzına gecmek)*
devedikeni'ne şerefsizim aklıma geldiydi* dediğim zirvedir. tekrardan tebrik ve teşekkür ediyorum.. yalnız tekrar tekrar hatırlatmak istediğim birkaç husus var;

(bkz: 2 eylul 2006 cocuk esirgeme kurumu bahcelievler cocuk yuvasini ziyaret ediyoruz zirvesi/@montajelemanı)
ayrıca; (#176084)

ankaralı yazarlarla da en kısa sürede aynısını yapacağızdır. yeter ki siz isteyin...