bugün

vizontele'de; deli rolündeki* yılmaz erdoğan'ın, "radyonun resimlisi" olan televizyonun icat edildiğini öğrendikten sonra kurduğu cümle.
-sözlük kurmak mı?
-şerrefsizim aklıma geldiydi.
AYNI ANDA iKi KiŞiNiN AKLINA BiR ŞEY GELDiĞiNDE, ÖNCE KONUŞAN DEĞiLDE, SONRA KONUŞAN VAR YA ONUN SÖYLEDiĞi SÖZ...
yılmaz erdoğan'nın vizontele tuba adlı filminden bir replik.
(bkz: şerrefsizim bu da aklima gelmişti)
(bkz: deli emin)
(bkz: şerefsizim aklıma geldiydi)
bir kişinin diğerinden daha erken söylediği bi laf üzerine altta kalmamak için sölylenen söz.
(bkz: vizontele)
teori insanlarının kullandığı laftır..bu tip insanlar hiç bir seyi pratiğe dökemeyip sonra da hayıflanırlar (bkz: sekil 1 a)
devamında gerrrçekkkk kelimesi gelir *
yılmaz erdoğan kokan cümle. vizontele de söylemişti sanırım bu repliği.
yilmaz erdogan'in vizontele filmindeki komik ve güzel repliklerinden biridir. akabinde "gercek" alir. (bkz: serefsizim benim aklima gelmisti gercek!)
doğrusu için

"şerefsizin benim aklıma gelmişti, yürü!"
bu aralar pek çok başlık altında bakınız parantezleri içine hapsolmuş bir şekilde görmeye mahkum olduğumuz tümce. * * * *
vizontele filmindeki deli emin * repliği.
gercek...
kendini ilk insanlar sanan türklerin genel cümlesidir.
eminim bayağı bir eksi alacağım ama lütfen birazcık objektif bakın. bulmadığımız şeyleri "biz bulduk" diyoruz. yapmadığımız şeyleri "yaptık". alın işte en büyük yalan örneği."1. dünya savaşında yenilmedik. almanlar yenildiği için yenik sayıldık." **
uludağ sözlük.
Gençler arasında söylenen, bir soru sorulduğunda ve sorulası soruya cevap verememesi durumunda "şerefsizim benim aklıma gelmişti" sözünü söyleme gereği duyan kromozomların sağladığı söz öbeğidir.
katilleri öldüren katil lisedeki film projemdi.DEXTER diye dizi yaptılar gitti paralar..bak şimdi dertlendim yine!!
1o yıl dayanan pil:
http://www.ntvmsnbc.com/id/25304795
güncel Önemli Başlıklar