(ykz:kına)
maç içinde ilk 20 dakika dışında rakibinden hiç de aşağı kalır bir oyun sergilemeyen beşiktaş'ın kaybettiği ve uefa'ya veda ettiği karşılaşma olmuştur.

ilk golde, penaltı yapılan oyuncu ofsaytta bulunmasına karşın baki mercimek denilen futbolcumsunun o müdaheleyi yapmaması gerekiyordu. ikinci gol ise, gol aramak için ileri çıkıldığında yenilen kontra ile geldi. son dakika hakemin suçluluk duygusuyla verdiği penaltı ise sadece skoru belirleyebildi.

özetle, kleberson, burak yılmaz'ın tel tel döküldüğü, runje'nin ise en iyi maçını çıkardığı karşılaşma olmuştur bu maç. avrupa umutları bir başka bahara kalmıştır.

anlayana not: bazı fenerli arkadaşlar var, gerçekten samimi, içten. bir türk takımının avrupa'dan elenmesine üzülüyorlar *. bir de bazı fenerli mallar var, yılların ezikliğini ağızları köpüre köpüre kusuyorlar *.

(bkz: biz seni sevinmek için sevmedik)
maça nobre ile başlamayan, ali tandoğan'ı sağda oynatmak yerine solda oynatan, sol tarafta beraberlik yeteceğinde dolayı takımı defans oynatmak adına mehmet sedef'i oynatmayan tigana'nın taktik hataları yaptığı maç.

topsuz pozisyona koşan oyuncuyu, baki mercimek'in gereksiz olduğu halde yere indirerek, penaltından gol yememize sebep olan maç.

leverkusenli oyuncuların penaltı kullanılırken ceza sahasına girmesine rağmen, hakemin penaltıyı tekrarlattırmadığı maç.

vedran runje'nin bu kadar iyi oynadığı halde kaybettiğimiz, kendisi ilk müdahaleleri yapmasına rağmen defansımızın yetersiz olmasından dolayı iki şanssız gol yediği maç.

bobo'nun maçın ilk yarısında girdiği iki net gol pozisyonunu değerlendiremediği maç.

televizyonları başında milyonlarca insanın sevince boğulmak adına sadece gol yememeleri gerektiği halde, yedikleri iki golle beşiktaşlı sorumsuz futbolcuların insanları kahrettiği maç.

serdar kurtuluş'un beşiktaş'ta ne kadar başarılı olabileceğini gösterdiği, koray avcı'nın her zamanki gibi üstün performans sergilediği, ricardinho'nun elinden geleni yapmasına rağmen çabasının yetmediği maç.

kleberson'un devre arasında gönderilerek, yerine o bölgede oynayacak başka bir futbolcuya gerek olduğunu gösteren maç.

gökhan zan'ın eksikliğinin ciddi anlamda hissedildiği maç.

beşiktaş'ın 2007 uefa kupası mücadelesini noktaladığı maç.

(bkz: olsun be kartalım varlığın yeter)
(bkz: ben böyle hayatın ta)
"söylenecek söz yok" maçıdır.

aslında söylenecek sözler tabi ki vardır. ancak bu sözler burada söylenemeyecek kadar ahlaksız laflardır.
- hangisi bizim takım?
+ e baba beşiktaş maçı ya?! beyazlar işte.
- gavurlarla mı?
+ evet. leverkuzen.
- hangi memleketten?
+ ya baba izle ne biliim!

ilk gol...

- hehh! eşek herifler, yedik golü işte yaa ver arkadaşına pas, işte bencil olursa kızım sonuç bu, takım oyunu bu! hep bana hep bana olmaz. bak adam orda boş duruyo ya atsana pas arkadaşına, yok!
+ tabi babacım, paylaşmayı bilmiyor bu kız?
- nasıl kız? kızlar mı oynuyor.
+ yok be baba şaka. (hihihhh. ya baba hiç anlamıyorsun işte. neyine senin futbol. her maç aynı muhabbet. tek yorum "arkadaşına pas ver"! üfff. hırsız-polis'e oldu olan!)

ikinci gol..

- yok avrupa birliğine giremeyiz biz! paylaşmak yok bizde, ben atayım, ben birinci olayım, adamlar akıncı gibi bak bak.. bak. hakemde de iş yok. taraflı pezevenk!
* emiiin küfür etme!
- ayşe sen de bir çay getircen, kömür oldu be! hadi gezmeye desem beş dakikada hazırsın ama! oğlum versene arkadaşına pas! aaa niye sarılıyor bunlar?
+ reklam girdi baba rıdvan o, kalbim benecol reklamı bu.
- bu çocuk emekli mi oldu?
+ baba içerde izle lütfen yaa!

çok şükür gol attık...

- heeyyy! aslanlar beee! geliyo geliyooo ikinci de geliyoo hadi aslanlar!
* aslanlar cimbom oluyo şaşkın! (hay anne sen sus bari!)
- ellerine sağlık hatun çay süper. işte böyle çocuklar! devam!
+ ben gidiyorum, haydi iyi maçlar size.
- kızım dua et geliyor ikinci gol.
+ kalbim benecol baba.
- amin kızım.

bizde futbolun f'sinden anlamayan ve gözleri iyi seçemeyen babamla maçlar üç aşağı beş yukarı böyle izleniyor. çok zevkli ama, buyrun gelin!

siyaaaaaaaaaaah!
hangi takım taraftarı olunursa olunsun, beşiktaş ın gol atmasının istendiği maçtır.**
bu maçta ne bayer ölü haliyle ne de beşiktaş diri haliyle oynamıştır. savlarken dikkat edelim.
eğer bir gün herkes beşiktaşlı olacaksa o gün bugün olsundur ve beşiktaşa destek olunursundur. *
gurbetçilerimizin de desteğiyle, almanya'yı inönü stadyumu'na çevireceğimiz maç. ayrıca beşiktaş'ımızın grupta ki son maçıdır.
Beşiktaş'ın ibrahim Akın'dan ancak ve ancak duaları yoluyla faydalanabileceği maçtır.ibrahim Akın, kırmızı kart cezalısı olduğu için maçı evinde, yetenekli sol ayağını sehpaya uzatarak bira ve çerez eşliğinde izleyecektir.

Ama farketmez sahaya çıkacak olan 1 baba kartal* ve diğer kartallarımız gerekeni yapacaklar..
besiktasimin isinin çok zor oldugu maçtir. insallah defans defansligini yapar.
besiktas carsisina yol aldi ama bakalim 31. haftada o carsinin yakinindan gecebilecek mi bazilari ?

(bkz: besiktas carsi)
koray avcı, runje ve ricardinho gününde olursa, beşiktaş'ın en kötü bir puan alarak bir üst tura çıkmasını sağlayacak maç. *
grupta süprizlere tanık olduğumuz maçlardan sonra belkide kazanma şansımızın en yüksek olduğu maçtır. maç zamanını iple çeken azgın beşiktaş taraftarı maç sonunda gruptan çıkma sevinciyle sokaklara dökülecek heryer de panayır havası esecek, bütün tükiye kutlayacaktır.