"Hukuktan ve kardeşlikten ödün vermeden terörün gerisindeki güçlerin üstesinden gelmeyi başaracağız." açıklamasını yapmıştır sayın recep Tayyip erdoğan. Kaç senedir yapamadın, şimdi mi yapacaksın başbakanım?

Eksileyin hadi yandaşlar sizi! Atsın sözlükte beni!
saatler öncesinden tahmin edilebilicek bir yorumdur. Ama bu açıklama bile %60 yapmıştır oylarını.
dinlemeye bile gerek olmayan yorumdur.
(bkz: atma ziya)
imralı ile pazarlık eden birinden beklenecek yorum. üstünkörü söylenmiş, aklı sıra yürekler su serpecek, hadi oradan sende.
--spoiler--
Eksileyin hadi yandaşlar sizi! Atsın sözlükte beni!
--spoiler--

(bkz: güldürme beni)
yine kelle der bu adam diyerek dinlemek istemediğim yorumudur.
insanlar ölüyor arkadaşlar insanlar! Hala o partiye yükleneyim, şu partiye söveyim, bu partiyi yücelteyim derdindesiniz. Yapmayın ne olur..
orta doğuda harita üzerinde bezelye kadar yeri olan israil , tek bir askerinin ölmesi durumunda misilleme adı altında bu işi yapanın yedi ceddini ortadan kaldırabiliyorken;

haritada neredeyse konserve kutusu büyüklüğünde türkiye yıllardır icazet bekleyip bunca yitip giden gencin kanını yerden kaldıramıyor

ve başbakan çıkıp hala aymazlık içerisinde gayri ciddi açıklama yapıyor.

gönül isterdi 13 şehidimizin her biri için toprağı kızıl renge boyayana kadar bir daha buna kimsenin cürret eddemeyeceği bir ders verilecektir deseydi.