ntvmsnbc nin haberine gore cin'in guangdong eyaletinde yasayan bir cocuk, (haberde niyeyse isim verilmemis) henuz 12 yasindayken cin bilim ve teknoloji universitesine kabul edilmis, kaydolmus.

http://www.ntvmsnbc.com/id/24993590/

acikcasi icimde bu haberin dogrulugu ile ilgili gayet derin supheler olustu. cocuk ustun zekali olabilir, universiteye gidiyor da olabilir, ama hikaye bu kadar da ciddiyetsiz anlatilmaz ki.. ustune ustluk yabanci basinda da hic yer bulmamis olmasi supheleri arttiran faktorlerden biri elbette.
üniversitede kızlar teklif ediyormuş a kanarak ne yapıp edip üniversiteyi kazanmış arkadaştır.
küresel krizle birlikte işsizlik stresini zamanından çok önce yaşayacak çocuktur.
kazi kazan oynamis cocuktur.
gecelerde arkadaşlarıyla içerken hep içki getiren olur bu.
-ABLA NOT VAR MI? ŞEKLiNDE SUAL EDECEK ÇOCUKTUR.
-NERDEN ABLAN OLUYORUM BE.
-PARDON TEYZE.
-...
-ŞLAKKK
*
o çocuk kesin 20 yaşında falandır. yaştan da çalmıştır bu çinliler.
çin'de çocuk işçi olmamak için zeka sınırlarını zorlamış olabilir.
(bkz: vay anasını)
(bkz: annesinin amcaoğlu)
gelip bizim biradere de ders vermesi beklenilen velet. 5 kere girdi sütçü imam'ı bile tutturamadı denyo.
17yaşında mezun olamayacak çocuktur
(bkz: yiğidim hele bi otur soluklan!)
Aklın mı yok be çocuk git oyun oyna.
haberin altındaki yorumdan alıntıdır.
sasırılmaması gereken çocuktur.
bakın efendim türkiye'de de sisteme, bizde de ilköğretimini düzgün şekilde tamamlamış cocuklar kolaylıkla öss'nin birinci basamak sorularını yapabilirler.
türkiye dışında her yerde olabilir denilecek hadise.
(bkz: ergenliğe girmeden üniversiteye girmek)
(bkz: dr octopus)
anaokulunda geometri çözmeye başlayan çocuktur. üniversiteye başlayan abisine/ablasına derslerde yardımcı olur. aileye, özel ders vererek katkıda bulunur. tebrikler efendim.
ebe:simiiiiiiiiiiiiiiitt...

yang:şimdi kabaca bir hesap yaparsak ebenin içinde bulunduğu çemberin çapı 1 metre olsa,ebenin çemberin tam merkezinden saatte 5 km hızla hareketine başladığını varsayarsak..hmmm...tık tık tık tık(hesap makinesi efekti
)
oyundaki diğer elemanlar yetişir:paat küüt çaat traaankk

yang:vurmayın lan allahsızlar hepinizin türevini alı.. lan..ah.. lan vurmayın..hepiniz görürsünüz lan zengin olup fabrika kurucam sizi günlüğü 1 dolara çalıştırmayan ne olsun bittiniz olm siz
6 yaşında okula başladığını varsayarsak ilk, orta ve lise eğitimini 2 şer yılda tamamlama ihtimali bulunan çocuk.*
kesin geç yazdırmışlardır. zaten ufak tefek adamlar ya bunlar,
her türlü kaptırız demiştir babası...
acelesi neymiş anlayamadığım çocuk. yakında başlar emeklilik hayalleri kurmaya. ah be sersem ah be sıpa!
sbsye gireceğine ygsye girmiş çocuktur...
şizofren ya da ileri zeka olma olasılığı yüksektir.