bugün

neden bu kadar sıkıntı edildi anlaşılamayan durum.

ülkenin tatışacak daha değerli konuları var. kalkınma , gelir dağılımındaki bozukluk... gibi

edit : amacı... "neyi tartışıyoruz allah aşkına içilsin veya içilmesin çok daha önemli konular var"dır.
14 saatlik otobüs yolculuğunda sadece top kek yiyebilmekten iyidir.
göreceli olan durumdur. bir saat hava alanında boş beleş bekledikten sonra uçakta soğuk bir bira içeyim demek gayet keyif vericidir. ben yapabiliyor muyum? yapamıyorum. çünkü pahalı geliyor, param yetse manyak manzaralı uçuşlarda tadından yenmez.
ikramı yapan uçak görevlilerine sormak lazım bunun nedenini. o pilotlar da içmiyordur inşallah! tepemize düşürürler mazallah!
Tartışacak kadar çok da mühim bir konu değil kaldı ki 1 saatlik yolculuk, kitap oku içkiden daha faydalı bir şeyler girsin içine.
Adamlar yüzlerce çalışanı işten attı, çalışanlarına sendika yasağı getirdi kimseden ses yok içkiyi kaldırdılar ooww şeriata gidiyoruz.
--spoiler--
Adamlar yüzlerce çalışanı işten attı, çalışanlarına sendika yasağı getirdi kimseden ses yok
--spoiler--

bu konunun tartışma tetikleyicisi " 1 saatlik uçak yolculuğundaki içki " meselesi midir.

bu kadar sağlıksız bir tartışma alyapısı olabilir mi.
thy denen kar amaçlı kurumu sikinin doğrultusunda yöneten ucubelerin sıçtıklarını sıvamaya çalışan yandaş böceklerin takıldığı konu...

kısa bir cevabı var;

(bkz: sana ne lan)

canı istiyorsa o insan 1 saatte içki de içer, yemek de yer...

özgürlük, demooggraaasi diye böğüre böğüre ağlayan sırtlanlar işi insanların yediğine içtiğine karışmaya kadar vardırdı.

(bkz: ileri demokrasinin çok ilerleyip gözden kaybolması)
ekonomiden sınıfta kalmış yazarın kendini içkiye vermiseyle üstesinden gelmeye niyetli olduğu sorunsal*.

(bkz: yazık la kimin çocuğuysa)
kimseyi ilgilendirmyen adamın yaptığı yolculuktur. parası ile içiyor size ne amk. adam ister yer ister içer zevk adamın değil mi?
Verilmiş bi haktir.

Ama soyle bi şey var. Genelde kro olan tipler sırf hosteslere eziyet olsun, artistlik olsun vs diye ikide bi kızları yollayip getirmekten müthiş zevk alıyorlar. Bira kokusu da uçağa yayılıyor.

Bence bi saatlik uçuşun zaten toplam on on beş dakikasında bi şey içebiliyorsun. Onda da içmesen içmezsin. Elzem bi şey değil.

Yani içenler sırf hosteslerle irtibat için içiyorlar yada artistlik için.

Bide bazıları bahane buluyor yok uçaga binerken korkuyorum fobim var rahatlamak için içiyorum falan diye. Sen fobim var desen o uçağa almaZlar ki neyin kafası yani. Neyse. Bence de içilmesin ya yanimdaki adam içince iğrenç kokuyor.
kişinin kendi özgür iradesini ilgilendiren eylemdir. kişi istediğini yapabilmelidir, mesele bir saat içki içmeden duramamaktan ziyade özgürlüklerin elden uçup gitmesidir.
1 SAATLiK UÇAK YOLCULUĞUNDA NAMAZ KILMAK KADAR SHOWA YÖNELiK BiR HAREKETTiR.
(bkz: uçakta sırf puştluğuna içki içenler derneği)
bir şey ne kadar çok yasaklanırsa o kadar ilgi çeker diye boşuna dememişler.
yolculuğu daha çekici hale getirir.
madem mesafenin uzunluğu içki içmeyi daha normal bir olay haline getiriyor, neden arap ülkelerine uçan uçaklarda alkol servisi yapılmıyor diye sordu kafka kendi içindeki böcüğe. aynada baktı kendine ve dedi ki işte bunlar hep seks.
(bkz: kalkınma yerine kısır tartışmalarla uğraşmak)
kimi arap ülkelerine yapılan uçuşlarda içki servisi vardır. suudi arabistan uçuşunda hem de iki uçak şişesi şarap tüketmişliğim vardır yanımdaki almanla birlikte. bilmeden sallamayın.

komik olan şu: burada thy'yi güya "içki yasağından" dolayı itin götüne sokmaya çalışan tipler, eğer uçuyorlarsa aynı şeyi lufthansa için ya da klm gibi havayolları için diyemezler, büzzükleri yemez.

hadi desinleri bakalım, "iki saat havaalanında bekledim ama brüksel - viyana uçuşunda bana içki servis et ey lufthansa!" nah derler, demezler gıkları çıkmadan milka bisküvi ve suyu tüketir zıbarır uyurlar.

işte bu bünyeler yüzünden insanın "içki yasağı" olacaksa da savunacağı geliyor.
kimseyi ilgilendirmeyen,ilgilendirmeyecek durumdur.ister icerim ister icmem sanane arkadas.