bugün

yepyeni ingiliz netflix dizisi. yemin ediyorum dizi izlerken keyif almayı unutmuşuz, hep ciddi şeyler izlemekten gına gelmiş. çerezlik ama sürükleyici gayet keyifli bir dizi olmuş. 8 kitaplık bir seriden oluşuyormuş dizimiz. 1.sezon, 1.kitabı anlatmış. yani önümüzde bi' 7 sezon daha var gibi duruyor.
Ayrıca Simon, Gözünü seveyim bu ne seksiliktir!
Zoraki zenci sokuşturulan hiçbir dizi veya filmi seyretmeme prensibim dahilinde, 10 dakika baktıktan sonra seyretmediğim dizidir.

Viktorya çağında zenci ingiliz aristokratlar! Ya bir s...

imdb'de de 1 puan verdim ve kötü bir yorum yazdım naçizane bir sabotaj gayreti olarak..
Gossip girl ve jane austen bir araya gelince ne olur sorusunun cevabı olan hit dizi. 1 günde filan bitirdim. Devamıni beklemesi var şimdi.
15 dakika tahammül edebildim o da gözucuyla. Bomboş boktan bir dizi.
Bu dizi nasıl bu kadar övüldü sevildi anlamadım. Dönem dizilerini sevmeme rağmen bu diziyi yok hiç sevemedim. Bir tek benedict karakterini sevdim onun da zaten toplam 10 sahnesi falan var.
Gossip girl’ün 19. Yüzyıl uyarlaması bir dizi kendisi. Eğer onu sevdiyseniz bunu da seversiniz. Kafanız doluysa, hiçbir şey düşünmeden bir şeyler izlemek istiyorsanız çekirdek çitler gibi oturup izleyebilirsiniz. Dedikodunun her yüzyılda ne kadar mühim olduğunu ve insanların hayatlarını nasıl alt üst ediyor gösteriyor o ayrı.
Eski dönemi tema edinen bir dizi ,şahi fikrim çoğu kişinin beğeneceği tarzda olması .başrol oyuncuları da diziye ayrı bir hava katıyor bunu demeden geçemeyeceğim .
Lady bişey var ya dedikoducu kadın o işte tombul penolope.
Simon şahanesi için bile izlenir. Kız gibi güzel erkek tabirine birebir uyuyor maşallah. 1800 ingiltere'sinde geçen dönem filmlerinde hep beyazları izlediğimiz için siyahiler biraz garip geliyor. Ama kesinlikle eğlenceli ve güzel bir dizi. Mıy mıy dönem dizilerinden de değil. Jane austen tadında. Daha ne olsun yani.
1800ler ingiltere’sinin magazin haberleri tadında bir kurgu dizi. Tamam, ırkçılığı aşmışsınız iyi güzel de(dizide zenci bir ingiltere kraliçemiz var.), geri kalan her şey neden 1800lerle aynı?
ilk sezon çok güzel 2. Sezon eh 3. Sezonda kraliçeyi anlatmışlar ben beğendim. ilk sezon gibi olmasa da güzel gidiyor ibneler olmasa tabi. Kraliçe neden göt gibi bu sezonda daha iyi anlıyorsunuz. Kral çok tatlı yhaa.
Bizim oraların hikayesi.