bugün

netflix'in 12 ekim'de yayınlanacak korku dizisi. perili bir evde büyüyen kardeşlerin yetişkinliklerinde aynı evi ziyaret etmesini konu alıyor.
Yeni başladığım dizi. Ek olarak ey netflix bir zahmet ya tercümesini koyma yada orijinalini de yaz yanına. Imdb den bakmak için önce googledan araştırıp ingilizce veya orijinal adını arıyoruz yapımlarım.

Yazmış sadece “tepedeki ev”. E insan der belki izlemeden önce imdb ye bakacak olan vardır. En sevmediğim huyu bu netflix in.
çok beğendiğim dizi. Abi adamlar dizi çekiyor ya..

http://www.diziat.com/yab...unting-of-hill-house-izle
çok güzel bir dizi.. bazı sahneleri çok etkileyici, oyuncuları sağlam, atmosferi de çok iyi.
uzun zamandır izlediğim en iyi korku yapımı. sadece korku değil, hikaye örgüsü bile yeter.
netflix yapımı korku dizisi. sadece ilk bölümünü izledim, son sahneye gelene kadar sıkıcıydı ama bölüm öyle bir şekilde bitti ki, bir an önce ikinci bölümü açmak istiyorum. tabi ki yine sesle korkutma klişesi var. yani sen o efekti zaten komedi filmine de koysan aniden ses yükselse yine yerimden zıplarım ben. yaşanan olaylarla hikayeyle ürkütmesi lazım bir korku yapımının sesle değil.
Ne bu niye bir bakayım dedim, bakmaz olaydım.

Şişirilmiş balooon.
Vasat başlayıp git gide güzelleşiyor.Özellikle 4. Bölümden sonra mükemmel gitmeye başladı.
güzel bir şekilde final yapmıştır. diziyi anlamak için biraz beyin yormak gerekiyor.
Şiddetle önereceğim bir dizi. Bir sezon bitti devamı gelecek mi bilmiyorum. Lakin izleyin derim. Çok güzel bir işleyişi var dizinin.
ilk 5 bölüm baya iyiydi ama ben genelin aksine bu bölümden sonrakileri pek beğenemedim. Gerilimden dram filmine geçiş yaptı. Ama yine de izlenebilir güzel bir dizi.
çok fazla flashback olduğundan Kurgusu başta adamı yoruyor ama sonradan alışıyorsun.
Bunun yanında ilk bölümler çok iyi değil sonradan iyileşiyor ama finali kötü maalesef.
dizi; korku, gizem, gerilim ve dram üzerine kurulu klasik hayaletli ev konusunu muaazzam şekilde ele alan sizi her dakikasında içine alarak her bölüm dumura uğratan bir başyapıt niteliğinde.

(bkz: yabancı dizi tavsiyesi/#39517717)
biraz sonra ilk bölümünü izleyeceğim netfiliz dizisi.

spoiler verebilirsiniz arkadaşlar. ben umursamıyorum.
ilk üç bölümünü izledim ve fazla gerilimli sahne görmedim. daha çok aile dramı gibi.

umarım ilerleyen bölümlerde dişe dokunur sahneler gelir.

edit: beşinci bölümünü şimdi bitirdim. harika ötesi bir bölüm oldu. müthiş bir kurgu. izlediğim dizilerin içinde kurgu olarak en iyilerinden biriydi bu bölümü.
Sezonu bitirdim. Baya guzel diziydi, kekremsi bir tat birakti.

E ne zaman korkuyoruz hayirlisiyla diye bekleyenleri uzecektir. Bir seyi de beklentisiz yapmayin zaten.
Son yılların en abartılan dizisi. Korku dizisi diye başladık drama çıktı. Türk dizileri bile bu kadar ağlak değil be. Ben korku ve dramın birleşiminden gerçekten nefret ediyorum. Güzel cast ve iyi yönetmeni dışında boş bir dizi. Alt metin okumayı ve drama izlemek istiyorsanız hoşunuza gider bu dizi. Gerçek korku dizisi bekleyenler için tam bir hayal kırıklığı.
geçenlerde izlediğim korku-aile dramı dizisi. fena sayılmaz.

bundan sonra the exorcist dizisi izledim. o daha iyiydi.
az önce başladığım dizi henüz 2. bölümdeyim(toplam 10 bölüm yayınlandı.) gayet güzel gibi bakalım bitince editlerim.

Ed: 2.bölüm bitti, henüz yorum yapacak kıvamda değilim. Kısmet bir sonrakine.
Korkunçlu görüntüler eklemeden tedirgin edebilen nadir programlardan.

Ben böyle dizi ve filmlerde kurgunum kendi içindeki mantığına bakarım ve bu benim için çok önemlidir. Bu dizide mantık hatası yoktu. Mükemmeldi.

Ayrıca tüylerin diken diken olmasına da yeni bir boyut kazandırmıştır bu dizi. Sürekli gerilim halinde olmamak, arada meydana gelen trajik olaylar biraz sıkıcı olsa dahi tam oturmuş.

---spoiler---

Babasının en büyük oğluna "bizim Ağaç evimiz yoktu" dediği sahneye siz de bayılmadınız mı???

---spoiler---

10 üzerinden 9 buçuk veririm, çok beğendim. (Tabi birkaç korku filmi klişesine düşülmüş ama rüyalarınıza girmeyecek türden.)
kitapdan uyarlanmış dizi kategorisinde benim gözümde ilk 3'e kesin girer.

hakkında bu kadar az bilgi yazılması da sözlüğün durumunu gözler önüne sermeye yetiyor zaten.

neyse; korku, gerilim ve uyarlama seviyorsanız tam aradığınız dizidir kendisi.

üstelik sezonlarca sürmüyor, 10 bölümde çok fazla baymadan tadında bırakıyor. hatta hakkında yazılan şeyleri okuduktan sonra ulan ben bunu nasıl kaçırdım denilerek tekrar izleyebilirsiniz.

oyuncu seçimler, sinematografisi ve uyarlaması çok efsane. mekan seçimi, renkler ve müzikleri de harika.

tavsiye olunur.
Gerilim ve korku filmlerinin ekseriyetinde senaryo çöp olur, bir şey anlamazsınız pek. Sadece sizi korkutan bazı efektler ve sıçramalar ile oyalarlar bir nevi; fakat bu dizi öyle mi ? Sizi izlerken gerecek ve gerildikçe senaryonun ne kadar derinleştiğini daha iyi hissedeceksiniz, soru işaretleriniz artacak ve çok önemsiz gördüğünüz detaylarda aslında cevapların yattığını size zamanla gösterecek. Cevapları almaya başladıkça bu gerilim büyük bir haz vermeye başlayacak, korkacaksınız fakat senaryonun ne kadar derin ve kaliteli olduğunu anladığınız için soluksuzca devam edeceksiniz. Dizinin sonunda artık tüm taşlar yerine oturmuş olacak. Bende bu dizi çok büyük etki yarattı, gerçekten bittiğinde etrafıma bakıp ''vay amk'' demiştim. Kamera açıları, zamanlamalar, hikaye, oyunculuklar vs. mükemmel olmuş. izlerken hiç sıkılmadım. izlemeyi düşünenler varsa öncelikle bu korkuyu hafifde olsa atlatmalılar yoksa gözünüzü kapatarak çok önemli detayları kaçırırsınız. izleyin efendim. Övülmeyecek bir dizi değil. Bunu size önermemiş olsam içimde kalır.
Orda mesaj burda mesaj sürekli adama zorla bulmaca çözdürmeye çalışıyormuş dizileri sevmiyorum aga koy kimya öğretmenini kanser olsun meth yapsın aksın gitsin dizi işte ne gerek var illa gizemli olacam diye kastırmaya?
netflix yapımı korku dizisi.

--spoiler--

6. bölümün yaklaşık 50 dakikası 5 adet uzun ve kesintisiz sahneden oluşuyor. teknik açıdan efsanevi bir bölüm.

--spoiler--
Korku filmi diye başlayan ama altından kocaman bir aile dramı çıkan, başlarda ciddi ciddi gerse de sonradan alışıldığı için amann yine mi hayalet diye izleyip finalini atlayarak bitirdiğim dizi. Yine de iyidir, izlenir.