bugün

entry'ler (25)

arkadaş kazığı

ilk olarak ilişkinin seviyesine bağlıdır. uzun süreli bir arkadaşlıksa kötüdür gayet. bünyede derin boşluk hissetme sebebidir. ama benimki gibi 7 8 aylık bir arkadaşlıksa oh iyi oldu yüzünü gösterdi dedirtir. onun için yaptıklarınıza acırsınız hepsi budur.

samsung galaxy s3

canım telefonum. yaklaşık 2 ay oldu hala bir sorun yok bundan once kullandığım nokia n8 ve n97 den sonra candır kandır efendim.

çok sevildiği için sevgiliyi terk etmek

şincik bu işi yapan insan daha sonra onu hiç sevmeyen birine aşık olacaktır ve sürüm sürüm sürünecektir kanımca.

zamana bırakmak

şimdi tam olarak nedir anlatıyorum efendim kız tarafı olarak. Uzun yıllar geçer geçer ara ara "eeeyyh tamam yahu aha da olmuyor olmuyor" denilir. Gurur var ya işte o devreye girer falan işte.. Neyse içindeki o sesle ne kadar konuşsan da bir şey değişmez. Seviyorsundur seveceksindir.Saçma tartışmalar olur gereksiz yıpranır ilişki ama 'olsun'dur. çeşitli durumlardan dolayı farklı şehirlere gider taraflar asıl mesele böyle başlar. ilk zamanlar gün gün sayılır "az kaldı hadi biz yaparız yapacağız" falan denilir karşılıklı. Sonlara gelinir birkaç ay kalır kavuşmaya karşı taraf ilginç ataklarda bulunur. Yeter ayrılalım dersin kabul etmez seviyorum der. E seviyorsan ne bu dersin bilmiyorum der. bu böyle sürer sürdükçe de yıpratır. gel zaman git zaman iyice yıpranır taraflar. en sonunda sessizce söylersin "o zaman biz zamana bırakalım". bırakırsın bırakırsın da gözün telefonda aklın onda kalır. sadece beklersin. Benim gibi beklemeyi beceremeyen sabırsız bir insansan hayatının en zor günlerine merhaba dersin.

gecenin tek cümlelik özeti

Her zamanki gibi yine üşengeçliğimin cezasını çektim.

öğretmene aşık olmak

vuku bulmuştur bende. adam evliydi eşini de tanıyordum çok da seviyordum ama sevgili hocamın yeri başkaydı. aşk değil hayranlıktı galiba görünce öyle kelebekler uçmazdı midemde ama onu düşünürdüm sürekli olarak. arada beni arar incirzekirdegi dershaneye gel müsait olunca soramadığın soruları da halledelim derdi ben de haliyle hemen müsait olur giderdim. ne matematik çözerdim ama onun sayesinde. pek şakalaşırdık gülerek geçerdi zaman.bu ilgisini de seviyordum hani. şimdi ise bilmem ne yer ne içer. bana çok emek vermiştir iyi ki vardır canım hocam. ellerinden öperim.

erkek kokusu

bugün bana yok artık dedirten kokudur efenim. şöyle camdan içeriye doğru giren hava bana yeni duş almış tıraş losyonunu abartmamış bir erkek kokusu getirdi.aylardır tanıdığım bu adam birden mantığımı devre dışı bıraktı nasıl olur daha önce fark etmemişim gibi düşündüm. sigara içip gelince bütün büyü bozuldu ben yeryüzüne döndüm. işte abartısız tıraş losyonu ve normal şampuan kokusu bu hale getirebiliyor bendenizi.

uzak mesafe ilişkisi

zordur efendim çok zordur. birlikte geçen günlerin anısına dayanmaya çalışır taraflar tekrardan kavuşacağın o günün hayaliyle aylar geçer gider.büyük tartışmalar yaşanır kıskançlık krizleri birbirini takip eder. yok yok bitireceğim bu ilişkiyi yeter be ben sürekli onu mu düşüneceğim her gece bu yüzden mi üzüleceğim olmuyor işte diye pes etme anları bolca yaşanır. zaman zaman da ben onsuz yaşayamam denen dönemdir dalgalanmalar yaşanır sevgide veya mesafeden dolayı hissedemez hissettiremezsiniz.

öyle ayda birkaç defa görüşmek değil,birkaç ayda birkaç saat görüşmek mümkün olur en azından bana öyle. hele bir de iki taraf da başka şehire giderse ne sevgiliyi anlatacağınız insan bulursunuz ne de zaman geçireceğiniz bi arkadaş. birbirinize daha çok bağlanır daha çok destek alırsınız. bu destek olma bazen boğar. yine aynı şey olur önce ilişki olmazlara girer sonra onsuz olmazlara girer. girer girer çıkar. çıkamazsa biter. 1 yıldan uzun bi süre boyunca sevgilisinden ayrı kalması gereken bu sürenin 6 ayı biten bi insan olarak anlatıyorum bunu.

iki kaşının ortasını alan erkek

Kendine bakan erkektir eleştirmemek lazım.

mariachi

bu bira şeysi bir tek benim sevgilimi mi çarpıyor. bugünkü halini 1 şişe mariachi'ye borçluymuş.Şöyle tatlı sert bir şeyler olmuştu.ama hızlı içmiş ondan.Gerçekten.

abla olmak

Abla değilim bu duyguyu bilmem. Ama erkek kardeşini sevgilisinden kıskanma durumu diyebilirim. Evet erkek arkadaşımın ablası bana bunu yaptı. Şans eseri sinemada aynı salona girmemiz ve film arasında ablasının erkek arkadaşımla beni görmesi sonucunda oluşan o pis bakışları hala unutamam. Hiçbir kız "abla" ile böyle tanışmayı hayal etmez.

insan yaşamı boyunca bir kişiyi sever

doğrudur bir kere seversin büyük ihtimalle o kişi seni sevmez. Ondan sonra kim olursa olsun sevemezslin işte o kadar. ilk aşk hep farklı olur.

yandaki komşusunu düşünerek 31 çeken insan

Ev alma komşu al sözünü hatırlattı bana bu.

sevgiliyle sarılıp çırılçıplak uyumak

Zamanın durmasını istediğiniz fakat akrep ve yelkovanın hiç olmadığı kadar hızlı döndüğü zamandır. Mümkün oldukça değeri bilinmelidir.

sevgilinin kankası

Edindiğim tecrübeler doğrultusunda ortada konu yokken tartışma çıkartıp ayrılma aşamasını başlatan insandır. ilişkide 3. şahıs olur genelde. Uzun süreli bir ilişki için hemen kurtulmak gerekir.

güzel ama zeki olmayan kadın

belirli süre sonra bayar bu kadın. Tamam güzel ama içi boş. Tabi ki içi beni ilgilendirmez önemli olan dış görünüş diyen erkekler için bulunmaz sevgili adayıdır kaçırılmamalıdır.

en yakın arkadaşla aranın bozulması

ilk günler çok zordur. Aranın bozulma sebebi de çok saçmaysa iyice koyar. Tartışmadan 1-2 gün sonra yakın arkadaş mesaj atar ama siz gurur yapıp cevap yazmazsınız. Sonra bir gün yeter be barışalım niye bu küslük dersiniz ararsınız açmaz telefonu mesaj atarsınız bence bu şekilde kalmamız ikimiz için de en iyisi der artık onu tamamen kaybetmişsinizdir. her gün beraber olduğunuz insan artık yoktur. okulda arka sıranızda oturur ama yoktur. Zamanla geçer acısı. ilk günler atlatılırsa unutulur yıllar sonra. Unutulur dediysem içinizdeki burukluk hep kalır. Tabi şimdi dese ki gel barışalım o da istenmez. Köprünün altından çok sular geçmiştir çünkü

severek okunulan kitabın bitmesi

Kitabın son sayfalarına doğru garip bi hüzün kaplar insanın içini. Hatta daha sonra okuyacağı 2-3 kitapta hep o severek okunan kitaptan bir şeyler aranır.

regl dönemindeki sevgiliyle tartışmak

kaçınılmaz olay. Regl dönemindeki sevgili her şeye kızıp bağırabilir pireyi deve yapar.

defne joy foster

Ahmet Altan'ın oğlunun evinde ölü bulunmuş. Kalp krizinden süpheleniliyormuş. Çok hareketli sempatik ve neşeliydi ölümüne inanmak çok güç.