bugün

Benim de dahil olduğum güruh. Yaz okulu ve bütünlemeyi kaldırarak herkesin en azından bundan sonra okumasını engellemeye çalışmaya başlamışlardır
Yakında işsiz avukatlar olmasına neden olacak durum. Anma çok var. Evet.
Hukuk okumak adalet yazamadıktan sonra ingilizce okuyorum ama konuşamıyorum demeye benzer.
Herkes hukuk okuyor mizahsal baktığımız zaman doğru kanaat. Lakin herkes hukuk adamı olamaz. Asalet, cesaret, yalanı da doğruymuş gibi savunabilmek. Hukukçu olabilmek biraz farklı olabilmek demektir. A dediğine yeri geldiği zaman b diyebilmek. B dediğine yeri geldiğinde a yı ezebilmek. Ama en önemli satın alınamıyor olabilmek. Realist olmak, birilerinin kuklası olmamak. Dik durabilmek.
Her 3 kişiden 5'inin hukuk okuması durumu.

Bi ben kaldım herhalde.
Ne yaptınız toplu indirimli mi yazıldınız?
en kolay olduğundandır. ne fizik- ne kimya- ne matematik - ne güzel sanatlar amk.
Eşeği bağlasan mezun olduğu içindir.
Açık öğretim adalet bölümünü kapatmışlar arkadaşlar, mağduruz. Başlayamadan hukukokuma hakkımız elimizden alındı...
Çoğu fakültede devam zorunluluğu aranmaması, kontenjan doluyor diye özel ünilerin ilk açtığı bölüm olması vs. derken herkes hukuk okumaya başladı.
Memur adam işinden memnun değilse unvan değişikliğiyle avukat olurum diye hukuk okuyor.
Kimisi hukuki bilgilerim olsun diye hukuk okuyor falan.
Sonra piyasada süreyi kaçıranlar, davaya cevap dilekçesinde zamanaşımını öne sürmeyenler, ilamlı icraya itiraz edenlerle doluyor ortalık.
ben de hukuk okumak isterim açıkçası hatta ikinci üniversite olarak hukuk mu okusam? hukuk konusunda bilgilenmek isterim.
Herkes okuyamıyor işte.

Hmk 176 ya göre ıslah ile zamanaşımı defii ileri sürülebilir, cevap dilekçesinde unutulmuş olsa da.

ilamlı icraya da itiraz mümkün olup usuli fark bunun icra dairesine değil icra hukuk mahkemesine yapılması gerekliliğidir.
elini sallasan avukata denk geliyor aq.
altınbaş üniversitesi %50 gelseydi, +1 diyecektik.
çalışmamıştım, 4.5 puanla kılpayı gitti. *