bugün

her geçen gün bir yenisi eklenen sanal ortam sözlük oluşumlarıdır.
atası ekşi sözlük olan, ardından kopyaları çoğalmaya başlayan bir nevi popüler ve genel kültür kişisel görüş trojanı.
uzun süredir hayranlıkla izlediğim ve "benim de çorbada bir tuzum olsa ne güzel olur lan!" dediğim ortamlardır. tabi ben buna niyetlendikten sonra köprünün altından çok sular aktı, o arada trendler değişmiş, ben bilemedim onu, eskiden bir şey aradığımda girdiğim ve genellikle de doğru ve ender rastlanan bilgilerle karşılaştığım sözlük siteleri, meğer artık ergenlerin, türlü farklı niyetteki (!) insanların kendilerini tatmin etme yerleri haline dönüşmüş.

tamam ben geç kaldım, treni kaçırdım da buraların bu hale gelmesine kimler neden izin veriyor ki?

hakikaten enteresan.
iç güdülerin aşırı derecede ortaya döküldüğü, yer yer eğlenceli fakat sadece yerindeyken eğlenceli bir akımın* kurbanı olmuş, ışığı giderek sönmekte olan platformlardır.
delisozluk
Betasözlük bunu da unutmayın.
Aralarında faydalı olanları da var. https://tuketicisozluk.com/
(bkz: şedevr sözlük)
son zamanda klon siteler iyice arttı canı sıkılan sözlük sitesi açıyor.
Ya öyle kalitesiz, kıytırık sözlükler var ki adamlar kendi yazdığı entryi oylayabiliyor. Hoş en kalitelisinde bile fake hesaplarla yapılabiliyor bu ama neyse oralarda bizzat entry girilen hesapla oylama yapılabiliyor.