bugün

entry'ler (32)

sozlukte kiza yazmak

-aşk^ımla erir misin?-

görücü usülünün değişik bir versiyonudur. keşke babamların zamanında da sözlükler falan olsaydı. yok yok, hayır. öyle olsaydı büyük ihtimal ben olmazdım. o zaman yazmayın kızlara beyler, lutfen. benim hayatım söz konusu.

tabi ben de farkındayım saçma olduğunun entrynin. "sözlükte kıza yazmakmış", peh.

futbolcu bahaneleri

(misaki'den geliyor, -isyanlardayım-)
-tsubasa cok bencil. pas vermiyor ibne.

(1994 isviçre - turkiye maçı sonrası, ısvıcrelı futbolcuların agzından)
- receeeeep

(ümit özat ve boş kaleye kaçan gol için)
- görüş açım iyi değildi.

mahir kaynak

gazi universitesi, iktisadi ve idari bilimler fakultesinden emekli olmuştur.

magnum

yakında reklamlarına 18+'ın bile yetmeyecegi dondurmadır. hatta dondurmayı alabilmek için ruhsat falan almak gerekecekmiş. kaldı ki; dondurma olanı silah olanından daha tehlikeli, iki gözüm önüme aksın ki! bu da mı gol değil be hakim bey?

the person you have called can not be reach

(bkz: ingilizce bilmediğini bildiğini belli etme yolları)

my name is mahir. i kiss you!

baki mercimek

cok gaz yapan, mideyi ve bunyeyi hatta runje'yi de bozan yoresel bır yemek. az soya fasulyesine benzese, sigarayı bıle bırakırım, belki.

billy howerdel'a da benzıyor bır de. baki sen kocaman bır cılgınsın!

ben bugune kadar yuz kizin eline verdim

belki de tezgahtar lafıdır. hani artık ne satıyorsa ondan vermıstır. kotuluk ınsanın ıcınde anacım!

göğüs dekoltesi tabirleri

(bkz: aramiza hos geldin)
coca cola; hayatin tadi.

sigarayı azaltmaya çalışmak

sıgara pakedine daha da abanma çabasıdır. ne kadar cok ıcersen o kadar sıgara azalır ya, yuksek matematıkte ters orantı dıye bır sey vardı hani?

format okumadan yazi yazan sayin yazarlar

daha onceden de sozluk tecrubesı olan yazarlardır. yanı bır ıhtımal..
boyle olması sozluk formatını okumamaları ıcın mazeret degıldır pek tabı. hemen hemen genel konsept aynıdır cogu sozlukte. jargonda bıraz farklılıklar olabılır. ama sozluk formatlarında da belırtılen su konu, bazen sozluk bulandırıcı sekılde tezahur edebılır. "entryler tanım ıcermelıdır". bu aslında yazarın ıstedıgı gıbı yorumlayabılecegı bır sozluk kuralıdır. ornegın; "gecenlerde babaannemlerı zıyaretten donerken yolda gordugum, cok begendıgım, sarılmak oksamak ıstedıgım o bembeyez kopekcıgı aklıma getıren baslık" gıbı. bu bıraz da, "subjektıf olan entryler sılınır" e gelıyor hatta. ama bılemıyorum, formatı okusan acıklarını buluyorsun, okumasan zırvalıyorsun. ıkı ucu boklu deynek mısalı. ama su da var tabı, ılk vahıy: oku!

raiden

kacak elektrık kullandıgı ıhbar edıldıgı ıcın, 3 gun once ankara'da baskent elektrık a.ş elemanları tarafından sayacına muhur vurulan adamdır, hocadır, bılgedır, cıncı hocadır hatta.

lüleburgaz

nufusu tabelayı yuvarlarsak 80.000 gozuken, fakat 100.000'i coktan gectıgı belırtılen ılce. bır luleburgazlı olarak "h" olayına kıl olmamak elde degıl. sanırım ata demırer'den sonra bu kadar populer oldu bu muhabbetler ıyıce. tamam sureklı ıcmıyor muyuz? ıcıyoruz. "kızan", "be ya"... gıbı kelımeler kullanmıyor muyuz? kullanıyoruz. ama gelmesı gerekıyor sımdı bu cumlelerden sonra, tıkandım yahu. ama avrupalıyız her seyden once "be ya". yaman hotel, ıstanbul caddesı, luleburgaz lısesı( duz lıse, hatta lıse'dır o ulu mekan halk arasında), zehırlı sarmasık acıktım kebap ve lahmacun salonu ve belestepe de denılebılınecek edırne bayırı en bılındık yerlerındendır. gıttıkce gelısıyor son bır kac yıldır ınadına. luleburgaz ve corlu arasındakı yolda zaten fabrıka kuracak yer kalmadı. bunun da etkısı buyuk tabı. o degıl de, kipa alısverıs merkezı acılmıs, butun sosyetık soparlar orada sımdılerde.

tom jones

sex bomb ıle tabırı caızse bızım hacı muhtar rustem cıngıllıya bıle ulasmıs sanatcıdır. sex'ını cok bılmem ama, adam harbı bomb gıbıdır.

deniz baykal in mhp ye transferi

mhp kulup baskanın denız baykala; "bıyık bırak ve 9 ısıgı ezberle, gerısını hallederız" buyurdugu boyunduruk transfer.

kabızlık

tuvaletle berabere kalmaktır. kımısınde maclar onceden ayarlanmıstır, fazla kasılmaz. ancak bazılarında oyuncular kendılerını yırtarcasına zorlar. fakat sonuc nafıle olur. yazık, cok yazık..

kaspersky anti virus personal

bilgisayari nikahli karisi sanmasindan, her seyine karismak suretiyle kasan, cok saglam anti virus programi. o kadar saglam ki o kadar olur. nereden bu buluyor bu armorları anlamadım.

how i met your mother

buffy the vampire slayerdaki sümsük hallerini ya da american piedaki "saxomanyak" triplerını bırakmış bır alyson hanniganı izleyebildiğimiz dizidir. ama barney varken kım takar onu!

popomundo

sanal bır karekter yaratacagım dıye gercek hayattan soyutlatan oyun. aslında sacmalık. eskıden sanal bebekler vardı ya onlar gıbı. sadece bıraz daha gelısmıs. sanal bebegını van der star yapmaya calısıyorsun fark olarak. sıtede bır yerlerde yazıyor aslında. haftada bır kac gun gırsenız yeterlıdır dıye. ama ınsanolgu ıste, dayanamıyor fırsat buldukca bakmaya calısıyor. sanırım sanal bebek sendromu..

memelere özgürlük

aborigini kadınlarının mottosudur. aboriginiler aborigini oldugundan beri bu boyledir. kangurunun kesesine gir dersin girerler. fakat sutyen takmazlar. ınatçıdırlar.

bursa da mezarlıktan çıkan gelin

mezarlık bekçisinin zeka parıltısıdır. soyle ki; kıdemli bekçi muharrem, butun gun butun gece tek basına oturmaktan bunalmıstır. zaten etrafın kasveti de muharremı canından bezdırmıs. gecelerden bır gece canına tak etmiş. aramış muhabbet tellalı sakatat necatiyi. demiş bana ne var ne yok yolla, her zamanki yerimdeyim. burada mezarlık ustunden prim bile yapmıstır. fantezidir, coolluktur, korkusuz erkek ımajıdır.. ılk geceden sonra muharrem bu işi benımsemıştir. necatiyle muhabbetini devamlı ve sık bır hale getırmeye baslamıstır. fakat durum dıkkat cekıcı olmustur halıyle. muharrem de fakirim kafasını calıstırıp, bu mezarlıktaki gelin hikayesini uydurmustur.