bugün

kahraman edasiyla 'bundan sonra sadece saat baslarinda sigara yakarim, gunde bir paket bile bitmez, zengin olurum, ev - arsa - yat - kat vs... alirim, karun kadar malim mulkum olur' dedikten sonra... saat 00:13 de henuz 2 dk once tam sondurulemeyen sigaranin dumani goz kirparken ikinci sigaranin suursuzca yakildigini farkedip (bkz: yuh) demek.
(bkz: sigarayi birakmayi aklindan bile gecirememek)
tiryakinin en basit avuntularından biridir. Azaltmaktaki maksat zararı minimize etmek ise iradeli olup bırakmalıdır. zordur ama kesinlikle yapılır.olayı büyütmemek gerekir. (bkz: ben yaptim oradan biliyorum)
her azaltma girişiminden sonra sayının arttığı gözlemlenmiştir.

(bkz: diyetten sonra, verilen kiloların fazlası ile geri alınması)
sosyal içici olmayı öğrenmekle ya da uygulamakla gerçekleşebilecek çabadır. hayır işin kötüsü bırakmaktan değil altı üstü azaltmaktan bahsediyoruz. nasıl özeniyorum var ya 3-4 güne bir paket alan, heykelleri dikilmeyerek haksızlık edilen insanlara. * *
ilk azaltma denemesi safhasında, saç diplerinde aşırı terlemeye ve nikotin azalışına bağlı olarak vücuda oksijen yüklenmesi sebebiyle baş dönmelerine sebep olması muhtemel olandır. eğer ısrar edilirse, kilo artışına da sebep olmaktadır.
sıgara pakedine daha da abanma çabasıdır. ne kadar cok ıcersen o kadar sıgara azalır ya, yuksek matematıkte ters orantı dıye bır sey vardı hani?
sigaraya zam gelmesi sonucu pek çok sigara içen ki$inin yapmak zorunda kalacağı eylem.
diğeri için
(bkz: sigarayı bırakmak)
başarıyla sonuçlanması 1/sonsuz olasılıklı durumdur.
geçici süre için başarılabilecek çabadır.
sigarayı azaltmaya çalışmak için girilen stresten dolayı daha çok içmeye sebep olan durum.
yalanlarla dolu yazar hayatında başka bir yalana daha yer açmak.

-abi inanırmısın sigarayı azalttım.
-heeee inanırım tabe.
sigara ile ilgili katıldığım bir seminere göre
* bırakmaktan daha zor olan eylemdir, azaltmak demek insanın kendisine daha çok eziyet etmesi demektir, tümden kesilmelidir o illet, bırakın korkmayın öldürün içinizdeki o küçük nikotin canavarını, vermeyin yemeğini bir kaç gün size eizyet edecek onun çırpınışlarını vücudunuzdan çıkarkanki feryatlarını tüm damarlarınızda hissedeceksiniz. öyle çok uzun sürmeyecek ölmesi, onunla birlikte karbonmonoksit canavarıda ölecek, tamamen vücutta ölmesi maksimum 3 hafta sürecek. yeminle hayat öylesine güzel gelecekki artık, kuşlar ,inekler, böcükler bambaşka gelecek gözünüze..
(bkz: surekli saate bakmak)
diyet yapmaya başlamaya benzer. pazartesi başlar salı biter.
extra bir paket bulundurmak dışarı çıkarken bu extra peketimize 'bugün dışarıda şu kadar sigara tüketeceğim' sayısı kadar sigara koymak.
Denizdeki gel git gibidir.Bazen gelir azalır bazen gider çoğalır...
yalana mahal yok!ne de olsa öleceksin.iç şu zıkkımı...