entry'ler (190)

inci sözlük

5 ay sonra istatistik butonunu düzeltmiş olan sözlük.*

sözlük yazarlarının aşk sicilleri

platonik : ilkokul,ortaokul,lise,üniversite olmak üzere 4 tane. iş hayatına atıldım henüz yok ama illaki bir platonik de bu dönemde çıkartırım.

sevilme : ev arkadaşım nasıl bir adamsa her türlü avrat işini çok iyi beceriyor** çokta iyi fal bakar arada kahve falı baktırıyorum ne zaman baksa orada bir hatun yolumu bekliyor diye söylüyor.yani benden hoşlanan sadece kahveden çıkan hatun galiba.

sevmeden çıkma : bunu da bir kere yaptım deneyim bakayım nasıl bir şeymiş diye kız bildiğin şizofrenmiş meğerse. yok cidden şizofren, sesini değiştirerek kendisiyle konuşuyordu. bu olayı gördükten sonra evi falan taşıdım kaçtım oralardan çok korkunçtu.

la llorona

genel olarak güney amerikada yaygın olan ağlayan kadın efsanesi. hikayeler 2 şekilde anlatılır ya kadının sevgilisi için çocuklarını boğmasından sonra arafta kalması olarak yada kocasının kadını aldatıp kadının çocuklarını boğması olarak anlatılır*. hikayenin devamında hayalet olan kadın beyaz kıyafetlerle nehir kenarında ağlayarak gezerken yaklaşan çocukları, öldürdüğü çocuklarını geri getirmek için kaçırıp kurban eder. Bloody Mary nin bi gelişmiş versiyonu olsa gerek. genel olarak çocukları yabancılardan uzak tutmak için uydurulmuş bir hikaye diyebiliriz.

--spoiler--

grimm 2X09. bölümde ağlayan kadın hikayesi işlenmiştir. komedi dizisi diye izlediğim diziden ilk kez tırstım açıkçası. bunda ispanyolcanın etkisi olduğunu düşünüyorum.

--spoiler--

gruptaki en çirkin kıza asılan erkek

kendi potansiyelini bilen erkeğin yapacağı iştir yada ilişkide kafasının uyuşacağı kadını arayan erkeğin yapacağı iştir en olmadı eğer bir grupta çirkin kıza yavşarsan güzel kızların bu bize niye bakmıyor bari ben yavşayayım diyeceklerini düşünen erkeğin yapacağı iştir. *

wolverine vs münir özkul

nejat uygur'da wolverine'in abisiyle kapışsın madem denilen eşleşme.

steve harris

bas gitarcı gruptaki silik adamdır sözüne tepki olarak doğan muhteşem insan.

grimm

pilot bölümünün girişinde eurythmics ten sweet dreams i çalan bir yapım kötü olmaz diyerek başladığım dizi.

fringe'den sonra iyi gelebilir.diyalogları sıkmıyor, arada yapılan espriler gülümsetiyor, masalları temel alması ayrı bir güzellik.

uludağ sözlük android uygulaması

mesaj atarken "mesajın gönderildi hadi hayırlısı" diye ekrana yazdığı bilgilendirme beni benden almıştır. sanki kız istemeye gidiyoruz bu ne lan.

interneti açınca girilen ilk üç site

hotmail-twitter-9gag.

çirkin insanların aşık olma hakkı

olmamalı.

yani aşık olmak onun elinde olmamalı. oto boka aşık olan bir çirkin olarak söylüyorum fringe'deki observerlar gibi olmalıyız biz. çirkinlerin duygularını falan alın hiç bir kârı yok. bizim için boşa zaman kaybı. elimde bir sihirli değnek olsa götüme sokup ölmeyi beklerdim.

atari salonlari

atarilerin jeton kutularının kilidi herhangi bir evin posta kutusu anahtarı ile açılabiliyordu. tek jetonla saatlerce oynamışlığım var. övünülecek bir şey değil ama çocuklukta kim çakal değildi ki.

google chrome

reddit'te 2 sayfa post'a baktıktan sonra kilitlenen internet tarayıcısı.

ziraat bankası

maaşınızı bu banka aracılığı ile alıyor ve bu hesap aynı zamanda kmh ise; maaşınız yattığı gün otomatik ödemeleriniz kadar miktar kmh'da bloke ediliyor. sizde benim gibi ulan şu kadar kredi gözüküyor ama kendi paramla* krediyi toplayınca kullanılabilir bakiyem tutmuyor diye dolanmayın ortalıkta.

buradan ziraat bankasına sesleniyorum "ziraaat ziraaat senin ben ana.." , niye haber vermiyorsunuz arkadaşım. ilgilenmediğim her konuda beni mail bombardımanına tutabilecek teknolojiniz var. neden beni ilgilendiren bir olayı beni bilgilendirmeden götünüze göre yapıyorsunuz. çok ayıp ediyorsunuz. en azından hesap özeti görürken köşeye kenara bir yere iliştirin böyle böyle yaptık diye. illaki aratacak mısınız kendinizi?

sözlük yazarlarının itirafları

bir kadına nasıl yaklaşılır bilmiyorum. hayır mal falan değilim bilmemekten kasıt ayarı bir türlü tutturamamam. komiklikler şakalar çok güzel ee sonra bir bakmışım kız bana kanki diyor lan siktir git. ne ara friendzone oldum neyi yanlış yaptım anlamıyorum ki. ben bu işi beceremiyorum biraz taktik verin bana sözlük.

american horror story

ilk sezonunda her "sıkıldım artık bırakayım" dediğinizde, hizmetçinin bulunduğu bir sahne denk geliyor ve bırakamıyorsunuz. *.

kendine gold çalışanlarına klasik kahve alan müdür

bunlar birde çalışanlar bilmesin diye krema kutusunda falan saklarlar gold kahveyi. mutfakta kimse olmayınca e tabi ebe sikmek şart olur.

23 yıl boyunca hiçbir kızın elini tutmamak

kesinlikle kişilikle ilgilidir.

(bkz: fukara avuntusu)

sözlük yazarlarının başına gelen komik olaylar

starbucks ları sevmem ama sırf dalga geçmek için giderim. geçen hafta gittim kendime bir mocha söyledim ismimi sordu "en büyük cimbom" dedim. beyefendi ismini soruyorum dedi bende babam fanatik galatasaraylıymış arkadaşım en büyük cimbom koymuş adımı ne yapayım yani dedim. neyse bu tamam dedi döndü kahveyi hazırlamaya başladı o sırada biraz uzaklaşıp uzaktan elemanı izlemeye başladım.

biraz sonra kahveyi tamamladı beni arıyor sırada göremeyince başladı en büyük cimbom , en büyük cimbom diye seslenmeye. fenerli bikaç zibidi ters ters bakınca sustu ama ben olduğum yerde yarıldım gülmekten.

ebru gündeş in bayılmasını canlı izlemiş nesil

bir bu görüntü, iki trafik canavarlı kamu spotları ekrana geldiği zaman gözlerini kapatıp kafasını annesinin kucağına gömen nesildir aynı zamanda.

tecavüze uğrayan köpeğin gözüne bant çekmek

sözcü gazetesinin bu gün yaptığı haberde gerçekleştirdiği olaydır.

http://sozcu.com.tr/2013/.../turkiyede-bir-ilk-4.html