1. 1.
  play stationlar,oyunlu cep telefonları,görselliği maksimum düzeydeki bilgisayar oyunları çıkmadan önce açılmış eğlence galaksisi.türlü türlü oyunun bulunduğu makineler,oynanan oyunu kaybetmeler,hırs yapıp tekrar alınan jetonlar,oyunun kazanılması durumunda atılan çığlıklar,oyun oynamak için okuldan firar eden öğrenciler,bir zaman sonra ailelerin tepkisi çektiği için 18 yaşından küçüklerin girmesinin yasaklanması,sonra gelişen teknolojiye boyun eğme ve sinek avlamaları,birer birer kapanmaları.şuan sayıları oldukça azdır.
  1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  ortaokul dönemlerinde bilardo salonları ile birlikte pek çoğunu zengin ettiğim ticarethane cinsi... günümüzde yerini playstation'lara bırakmıştır.
  ... beelzebub
 3. 3.
  karşıyakada tren yolunda eski 5 bin liraları ezer ve jeton niyetine kullanırdık...
  ... pink floyd
 4. 4.
  bu mekanlarda genel bir inanış hakimdi sanırım. diyelim ki futbol oynuyorsun tuşa ne kadar sert basılırsı, o kadar sert şut atılacağı sanılırdı.
  ... johnnyturhan
 5. 5.
  bir dönemin internet kafeleri gibi birşeydi. harçlığını alan çocuk soluğu orada alırdı. özellikle dovüş oyunları son derece popüler olduğundan uzun sıralar sözkonusu olabiliyordu, bir kişi oynarken on kişinin izlemeside cabası...
  ... slayer85
 6. 6.
  atarilerin jeton kutularının kilidi herhangi bir evin posta kutusu anahtarı ile açılabiliyordu. tek jetonla saatlerce oynamışlığım var. övünülecek bir şey değil ama çocuklukta kim çakal değildi ki.
  ... gokahn