bugün

Olmamalı.
insanın duygularının okşanması. Güzeldir. ne kadar güzel değil mi. iltifat mesela. Güzel sözler. Kim tarafından olursa olsun.
Nerde, ne vakit.
Ama eleştiri Mi, kulağımızı tıkayalım. iltifata gelince dünya ne güzel ya. Bu kadarız işte. Yalan mı.

insan annesini, babasını seviyor mesela. Ben sorguluyorum gerçi.
O zaman var bi bit yeniği diyorum.
Ama bi saniye insan arkadaşını, sevgiliyi seviyor.
Demek ki aşk var.
Doğruymuş demek ki.

Aslında aşık olma değil sadece. olunma, yaşama.
Bütünüyle.
sevgiyle ilgili her şeyi hak etme.
Hep itici gelmiştir aşk kelimesi. Ne kadar da samimiyetsiz.
Soğuk belki. Veya çok havalı, burnu havada.
ısınamadım.

Ama hatırlıyorum ya. Hatırlıyorum.
Hikayeler vardı onla ilgili. Masallar.
Yok yok dur. Hangimiz çirkin hayal etti o karakterleri?

Kaçınız mecnunun leylasını çirkin canlandırdı gözünde?
Juliet i şişman. Hep güzel olmalıydı onlar.
Hayalinizdeki sevgili. Eş.

Züleyha mesela. Çirkin olması mümkün mü?
Aşka hakaret olur haşa.

Kirletilemez çünkü o. Aşk yüce. Temiz.
Ve Çirkin insan niye elini sürer ki?

Hem Ne hakkı var ki?
Ülkemizde olmayan haktır. Sorsanız herkes "Benim için iç güzellik her şeyden önemli." der ama kimse dışını beğenmediği kişinin içini de merak etmez.
insan oldukları için vardır.
aşık olmanın hep hüsranla sonuçlanması sonucu ben gibi çirkinlere aşk haram olmalı korkup aşık olmamak için... gerçi hangimiz harama el uzatmıyoruz offf neyse hakkımız var karşılık yok... kısa ve net...
olmamalı.

yani aşık olmak onun elinde olmamalı. oto boka aşık olan bir çirkin olarak söylüyorum fringe'deki observerlar gibi olmalıyız biz. çirkinlerin duygularını falan alın hiç bir kârı yok. bizim için boşa zaman kaybı. elimde bir sihirli değnek olsa götüme sokup ölmeyi beklerdim.
herkesin aşık olma hakkı vardır. lakin sonuçlarına katlanması gerekir. şimdi sen gidicen güzelinden bi kızı bulucan aşık olucan sonra o seni sevmeyince vay efendim dünya şöyle kötü böyle kötü. tamam hayat sana kötü davranmış, daha doğarken 1-0 yenik başlamışsın çirkin olduğun için ama sen de git bir aynaya bak be kardeşim. bi kendine bak şöyle...
misal ben yakışıklı sayılmam. hatta baya baya çirkinim. zamanın birinde gittim aşırı güzel bi kıza aşık oldum. e haliyle karşılık bulamayınca ağlamalar zırlamalar bilmem ne sonra bi gün bi baktım kızın biri öyle bana bakıyo. baya beni kesiyo falan. şaşırdım çok fazla başıma gelen bi şey değil ama kız çok çirkindi. olmaz dedim olamaz. sonra zamanla yaşadığım acıların aynısını istemeyerek de olsa ona yaşatmaya başladım.

kısası çirkinsen, siktir et.
yoktur nokta net.

çirkin erkek piç olmalıdır, eğlenceli olmalıdır. gerektiğinde sırdaş, gerektiğinde vardurgaç olmalıdır. her zaman karizmaya çalışmalı, popülaritesini artırmak için aklına geleni ardına koymamalıdır. güzellerden daha zeki, daha sosyal, daha kültürlü ve daha parlak olmalıdır ki, ilk dakikada yediği golü telafi edip, puanını alsın.

karı milletinin hangi üyesi, sırf aşık oldu diye ilyas salman benzeri boş bir adamı kabullenir lan?
vardır ama yoktur. aşk tinsel birşeydir dense de bildiğin maddesel bir olgudur. tipe bakar hmm omuzlar geniş boy uzun kaslı yakışıklı ( bununla ürersem cocuklarım saglıklı olur genleri sağlam der) görünce içgüdüsel olarak aşık olur. aşk bu kadar maddi bir konu işte.
serefsizin bile yasama hakki var.

cirkinin sevme hakki niye olmasin?
yoktur. sonra üzülen taraf çirkin olur çünkü. eli yüzü düzgün olsa ufak tefek hatası göze batmaz, ama çirkinse o hatalar dağ olur, tepe olur bir tarafına girer çirkin kişinin.

hayat işte.
yoktur.

aşık olmayın siz. sonra charles bukowski çıkıyor ortaya, nietzsche gibi adamlar kol geziyor meydanda.
En Doğal haktır, aşk bu olum boru evden değil. Beyin kalp mantık falan hepsi deklare ediliyor. Aşk, en yüksek yaşama biçimidir.
olmamalıdır. kızmayın arkadaşlar ama siz çirkinlerden başka türlü kurtulmamızın imkanı yok. sizi öldürmek istemiyoruz bari böyle böyle neslinizi cortlatalım. siz de üzülmemiş olursunuz. anlaştık mı.
ondan daha önemlisi ''çirkinlik kriteridir.'' neye göre, kime göre çirkin? sana çirkin olan bana güzel, bana güzel olan sana çirkin. içi mi çirkin dışı mı? tabi bu da ayrı bir nokta. velhasıl kelam ortalama 20 sene sonra hepimiz yaşlanıp çirkin yaratıklar haline döneceğiz zaten. siktir edin göreceli şeyleri.
aslında güzel/yakışıklı olduklarına dair self telkinle hakkındaki pek çok spekülasyonu ortadan kaldıran hak biçimidir. pratik olarak böyle değil mi? böyle.
Çirkin güzel diye kimseyi yadırgamaya hakkımız yok. Sen istemezsin olur biter. Onunda vardır bir kaderi bir yerlerde. Önce günah sonra da ayıptır.
yoktur.

sadece kötü insan olabilir o,
hep kötü karakteri oynar.
lisedeki sigara içen çocuktur.
üniversiteyi hep en geç kazananı,
arkadaşlarınca "samet sen liseyi bitirmiş miydin?" diye sorulandır.
iş başvurusunda sallanır daima.
iş arkadaşlarının partiye çağırmadığı kişidir.
kızların, bakınca dudağını ısırmadığı biridir..

onun için kainatın biçtiği rol, güzel/yakışıklı arkadaşının yanındaki figüranlıktır. sahi siz, yakışıklı/güzel figüran gördünüz mü?