bugün

entry'ler (15)

serefsizim biliyordum

yılmaz erdogan'ın vizontele filminde kulllandığı kullanmadan edemediğim kelimeler grubu.

futbol

futbol,futbol,futol...sözlükte başka bişi bilen yok zaten.oyundur oynarsın güzeldir, izlersin zevklidir, iki geyikte burda yaparsın tamam güzel hoş; ama bokunu cıkartmayın. iki kelime ögrenelim güzel vakit geçirelim diyorsun sözlük degil spor gazetesi masallah. lan ne meraklıymısız be.

gülşen

ülen bu gece yatağımda olsaydı onu şöyle bir evirip çevirseydim,hoplatıp zıplatsaydım diye iç geçirdiğim pop şarkıcısıymış. başka bir işe yaramaz.

satranç

oyunda en kıymetli taş şah'tır.kaybettigimizde dünya kadar malımız olsa tahtada fayda etmez bazı arkadaşların yazdığı gibi de en etkili taş şah değildir.oyunda ki en etkili taş vezirdir.santranç hakkında yazılmış milyonlarca kitap vardır;yani öyle 9 taş 8 taş gibi bir oyun hiç degildir.gelişmiş ülkelerde satranç eğitimine büyük önem verilir. örnek vermek gerekirse rusya'da çocuklar 5 yaşında satranç ile tanışıyorlar. türkiyede son yıllarda büyük ivme kazanmış beyin sporu.

championship manager

yıllarımı yedin üleyn dedirten oyun. hep bi teknik direktör olmak isteyenlerin oyunu aslında; değişik bi kendini tatmin etme yöntemi

the shawshank redemption

azmin zaferini harika bir senaryo ile anlatan; anlatılmaz izlenir dedirten film.

lc waikiki

yakın zamanda internette şirketin Leyla Zana'ya satıldığı şeklinde iftiralar atılan giyim markası.

sen benim kim olduğumu biliyor musun

kalabalık bir anfide hocanın biri sınav yapmaktadır.sınav bitmiştir hoca kağıtları toplar odasına gider.fakat unuttuğu bir kişi vardır sınav kağıdını almadığı;çocuk beş dakika sonra hocanın odasına gider kağıdı vermeye çalışır.
-öğrenci: hocam sınavım bitti.
-hoca : ne sınavı senın kağıdını almadım mı ben?
-öğrenci: hayır almadınız bende dalmışım
-hoca : olmaz, alamam kağıdını
-öğrenci: siz benim kim olduğumu biliyomusunuz?
-hoca : hayır, kimmişsin?

o sırada çocuk kağıdını masanın üzerindeki kağıtların arasına bırakır çeker gider.hoca olayın şaşkınlığıyla arkasından baka kalır.(yaşanmış gerçek olaydır)

türkiye nin kredi notunun artması

kısaca türkiyedeki kamu ve özel şirketlerinin borçlanma faizinin daha düşük olacak olması.

6 kasım 2007 liverpool beşiktaş maçı

sonucu besiktaşın 8-0 gibi tarihi bir hezimete uğradığı maç.bu mac sonucu insana tuttuğu takımı bıraktırır.yememiş içmemiş gol yemiş dedirten maç.

sozlukte online caylak olmamasi

ben varım rahat olun siz. dert ettiğiniz şeye bakın canım olmuyo ama

bir oglu asker diger oglu pkk li olan anne

tam da ' bu ne yaman çelişki anne' sözünün hem mecazi hemde gerçek karşılığı.acı bir gerçek.

mail buyukerman

dsp eski milletvekili. adam milletvekilinden çok nasıl derler bi çılgın; bazen de normal insanların yapmayacağı şeyleri yapıp bir deliyi andırıyordu.meslektaşı kamer genç'in yokluğunda ortalığı karıştırma görevini devraldı şu aralar muhtemelen eskişehirde kendini arıyordur. sanırsam hiç bir zaman bulamayacak

tuncay şanlı

bal yapmayan arı misali sahada bir oraya bir buraya koşuşturan eski fenerbahçe futbolcusu.şimdi orta düzey bir igiliz takımının taraftarlarını çileden çıkartmakla meşgul.

para ustu olarak sakiz vermek

genelde terminallerde alışkanlık haline getirilen süistimal.adam onca yoldan gelmiş karnı acıkmış çişi gelmiş vs. zaten sattığı seyler piyasa değerinin çok üstünde olmadı abi yetmez bu kadar kazık bi tanede sakız iteliyo ustune. azmış gibi görünsede küçük bi sakız ortalama hesap edersek 1 sakızdan 100 lıra kazansa gunde 500 kişiye aynı şeyi yapsa gunde 50 ytl yılda 18.250 ytl vay anasına deli para hic bu acıdan bakmamıstım