bugün

entry'ler (34)

yurtiçi kargo

kargo teslimatı yapmayı bilmeyen kargo şirketi.

pazartesi günü beylikdüzü bimeks mağazasından satın aldığım bilgisayarın çarşamba günü yine bimeks mağazasına gelmesi gerekiyordu. çarşamba günü güneşli şubesinde, perşembe ve cuma günleri beylikdüzü yurtiçi kargo şubesinde bilgisayarım bekletildi. bugün bimeks'e gidip bağırınca mağaza müdürü yurtiçi kargoyu aradı ve "biz adrese geldik ama adreste kimse yoktu" gibi absürd bir cevap aldı. kocaman bir avm'nin içindeki yine kocaman bir mağazada nasıl olur da ürünü alacak kimse olamaz. yurtiçi kargo çalışanları işlerini yapmadıkları gibi sizi salak yerine koyup pişkin pişkin yalan söyleyebiliyorlar. kargo teslimat süresi 3 iş günüydü ve çoktan doldu. müşteri hizmetleri şube numarası vermek dışında bir şey yapmadı. beylikdüzü şubesi de telefonlarıma cevap vermiyor.

yurtiçi kargonun kendi sitesinden iki kez şikayet formu doldurdum fakat geri dönüş yapan olmadı. şikayetimvar.com'da şikayet oluşturdum ve site kendi kendine şikayet başlığımı değiştirip yayınladı. bunu yapan site iki gün sonra da kendi kendine sorun çözüldü deyip firma puanını arttırır.

kısacası yurtiçi kargo ürün teslimatı yapmayı, telefonlara cevap vermeyi, mağdur ettiği müşterilerine geri dönüş yapıp özür dilemeyi, sosyal medya hesabı yönetmeyi bilmeyen ve müşterilerini salak yerine koyup kandırabileceğini zanneden bir kargo şirketidir.

aklı olan kendi isteğiyle yurtiçi kargo ile çalışmaz.

doctor who

50. yıl bölümünü izlerken varımı yoğumu (çok tuhaf bir kelime oldu) twitter'a döktüğüm için şimdi sakince yazabilirim.

--spoiler--
david'in "it's a machine that goes Ding" dediği sahnede "hağğ" diye bağırdığım doğru. aslında bölümün tamamında bu şekilde bağırdım sanırım. izlediğim en harika doctor who bölümüydü. fakat donna noble hanımın olmaması ciddi anlamda üzdü. 50. yıl bölümünde clara bile varken donna nasıl olmaz be dedim 75 dakika boyunca.
john hurt mütemadiyen sonik çıkaran doktorlara yerinde cevaplar verdi.
rose'un no more dediği sahneyi on beş defa daha ağzım açık izleyebilirim.
ayrıca üç doktorun birden dalek'e tornavidalarını doğrultması dalek'in tablodan fırlaması muh-te-şem-di.
ve sonunda "no sir, all thirteen." denilen sahne.
şu fani ömrümde bir daha ne zaman 13 doktoru bir arada göreceğim?
--spoiler--

sizleri ilgilendirmeyen bir bilgi: 75 dakika boyunca çişimi tuttum.

ikinci yeni cafe

rexx sinemasından moda caddesine inen yolda yeşil tenteli sevimli yer. menüleri ikinci yenicilerin şiirlerinden oluşan kütüphanelerine kitap götürdüğünüzde size çay ikram eden pek güzel insanların yeni kafesi. üstelik ücretsiz film gösterimleri yapıyorlar ve bugün uçurtmayı vurmasınlar vardı. ayrıca dilediğinizi yazabileceğiniz panoları da var.

sırt çantasını alıp gezilesi ülkeler

yeni zelanda.

ana karnından annee diye seslenen sevimsiz piç

ne zaman denk gelsem "höf" tepkisi verdiğim reklam fakat annemin hoşuna gidiyor.

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

http://twitter.com/benbicaykoyayim

summertime sadness

saat 3-4 civarı üst kat komşumuzun son ses dinleyip bizlere de dinlettiği şarkı. aynı zamanda her yerde çalmasından dolayı artık kusturacak olan şarkı.

zaman makinasını bulan kişinin ilk sözleri

allons-y alonso

sevgili günlük

sevgili günlük, iki gecedir beni aynı anda hem çok üzen hem de çok mutlu eden filmler izliyorum. bu filmler üzünce öyle bir üzüyor ki kalbimi buruşturuyor. daha sonra detaylıca anlatırım, şimdi uyuyayım.

insan sosyal bir varlıktır

(bkz: zoon politikon)

nurdoğan rigel

yarın ilk defa sınavına gireceğim istanbul üniversitesi iletişim profesörü. ciddi anlamda korkmaktayım.

the sims 3

create a sim kısmı çalışmadığı için birtakım hilelerle sim'lerin ağzını yüzünü değiştirdiğim oyunum.

radyo televizyon ve sinema

gazetecilik ile arasında kaldığım bölüm. tüm akrabaların "ee mezun olunca televizyonda görecek miyiz seni kehkeh" demesine neden olan bölüm.

kumandanın kaybolması

evde bir kaos ortamı oluşturabilecek hadise.

kitap okumayı sevip de parasını düşünen fakir

(bkz: fishmish)

çocuklarla girilen komik diyaloglar

ben: sen hasta mı oldun dila? sesin kısılmış.
dila(4): hayır, hasta değilim. sadece nezlemden kurtulamıyorum o kadar.

sözlük yazarlarını şu an mutlu eden şeyler

az sonra uyuyacak olmak.

yere para düşürünce eğilip alan fakir insan

kantin merdivenlerini dikkatle inceleyip para olup olmadığına bakan insan kadar fakir değildir.

dizilerdeki sevilen kötü karakterler

(bkz: crowley)
(bkz: rumpelstiltskin)

sözlük yazarlarının favori dizi karakterleri

dean winchester, castiel - supernatural
sheldon cooper - the big bang theory
nathan - misfits
rumpelstilskin - once upon a time