bugün

(bkz: iran)
en büyük ve korkulması gerekenleri amerika almanya ve rusyadır.
olmayanları söyleyeyim siz ordan çıkarın: almanya, japonya, brezilya.
kesinlikle iran değildir.
almanya nın düşman olabileceğini sanmıyorum. orada en büyük azınlık türkler. zira, 3. dünya savaşı çıkar ve almanya ile türkiye karşı karşıya kalırsa, almanya nın içindeki türk ve türk soylu azınlıklar, türk askerinin yapacağı işi, asker daha başlamadan bitirecektir. kaldı ki ben bugüne kadar türk askerinin kıbrıs savaşı ve kore savaşından başka bir başarısını görmüyorum. 30 yıl boyunca bir insan** dağda elini kolunu sallayarak gezebilir mi?
türkten başkası.
bugüne kadar islama ve bu millete en büyük zararı veren ülke hiç kuşkusuz ingiltere dir.
aşşağı-yukarı anglosaksofonya.
ermenistan
yunanistan
güney kıbrıs
israil.
ilk yüz listesi yapmak gerekse birinci sıraya amerika birleşik devletleri yazıp ardından gelen ülkeyi 11. sıradan başlatacağımız listedir.
dostluğu yada düşmanlığı sadece sıcak savaştan ibaret sayan arkadaşlar için tabi pek düşman yoktur. almanya bile amerika bile düşman değildir. sadece ülkelerin çıkarları vardır ve bugün bu çıkarlarımız bu ülkelerle pek paralel değil. bu yüzden şehit cenazeleri var beyler. evet kendi halkımızda da düşmanlar var ama onlar bu desteği almasalar zaten bi halt edemezler.
bu ülkeleri bir piramit şeklinde düşünürsek, en tepesinde israil(aşağıya doğru düşmanlığın dozu azalıyor) vardır. zaten söylem ve eylemleriyle bunu destekliyorlar.
pakistan, azerbaycan, kazakistan, japonya ve israil dışındaki neredeyse tüm ülkeler.
ingiltereye ayrı bir başlık açmak gerekir. eskiden beri en ezeli düşman ingiltere olmuştur ancak bugün ingilterenin böyle düşmanlık yapacak gücü kalmamıştır. düşman olsada verebileceği zarar minimumdur. ama bir amerika israil almanya gerek güç olarak gerekse ülkemizdeki nüfuzları olarak daha büyük rakiplerdir şu anda.
devlet ve uluslararası ilişkiler kavramlarından habersiz kalıpçı eğitim sistemi mağduru ergen bünyelerin var olduğunu düşündüğü ülkeler. devletlerin dostu düşmanı yoktur, sadece çıkarları vardır.
kafatasçılara göre bütün dünya.
klişe bir laf olacak ama "türk'ün türk'ten başka dostu yoktur". bu durumda herkes düşmanımız.
cahillere, beyinsizlere, geri zekalı mankafalara göre paranoya.

oturup en azından iki satır kendi tarihini okuyana göre herkes. tarih yazıyor bunu, tarih! ey haysiyetine başladığım yaratık, otur tarih oku biraz. bugüne kadar hangi türk olmayan ülkenin -çıkar beklemeden- türke yardım ettiğini gördün? hangi ülkenin senin zayıf anından yararlanmadığını gördün, dünya savaşı sonrası yedi düvel üstüne çullanmadı mı? dışarıda onlarla mücadele verilirken cephe içinde, o zamanın "etnik döküntüsü" olan ermeni piçleri sana kancıklık etmediler mi? ya şeyh saitler, diğer kürt ayaklanmaları? cemiyetler? senin bilgisizliğin, senin elinden söz söyleme hakkını aldı, farkına var artık! sus artık, yoksa seni susturan çıkacak! düşünce özgürlüğün yok senin, sen ya hainsin ya cahil, ne düşünce özgürlüğü? üçkağıtçı efendilerinden öğrendiğin iki para etmez zehirli yalan bilgilerle gelme karşıma! yoksa korkunç bir şekilde ezilirsin, çünkü bu öfke başkasınınkine benzemez.

baba oğlunun kulağına fısıldar: "git dedene nanik yap."

babayın amına goyum.
dünya üzerindeki ülkeler n olsun
o halde türkiyenin düşmanı olan ülkeler n-1 formülü ile bulunabilir.
Son 30 yılın büyük kısmında iktidar ve güç yalakası değil adam akıllı hükümetler olsaydı bu ülkelerin başında kesinlikle ABD olurdu. Şimdi ABD kimi isterse o oluyor. Ermenistan, Fransa, bazen Yunanistan, sırası gelince israil, iran. istediklerinde Libya, Suriye, bazen Kuzey Kore, Küba, Çin vs... Bu liste böyle uzayıp gider...

(bkz: ABD dostken düşmana ne gerek var a dostlar)
liechtenstein değildir.
türk'ün türk'den başka dostu yoktur. gerisini de siz sayın artık.
bu ülkenin düşmanlarının başında suriye ve yunanistan gelir. sabah gazetede okudum yunanistan ülkesindeki krizden dolayı türkiye den iş talebinde bulunuyor. 3 çocuklu zengin iş adamı bir baba türkiye ye cv lerini gönderiyor. bu nasıl düşmanlıktır. küçüklükten itibaren çocuklarına türk düşmanlığını aşılayan bir ülke, nasıl oluyor da ülkemizden kendilerine iş olanağı sağlamaları içi cv gönderiyor. hayret edilecek durum. katliyamcı suriye başkanı beşar esad türkiye yi tehtit etmiş hadi hayırlısı. g*tü sıkışan düşman gelsin iş istesin, götü sıkışan tehtit etsin.
türkün türkten başka dostu yoktur boşuna kasmayalım.
kafadan yaklaşık bi 200 tanesi kadarı görünen düşmandır .