bugün

Merak edilen sorunsaldır.
8-15 ocak arası yağacaktır. kaydedin.
iline göre değişir.izmirde zor.
haziranda da yaz ne zaman gelecek sorunsalı olarak kendini gösterecektir.
Evet ya bence ciddi bir sorunsal. kış mevsimindeyiz diye çoluk çocuk başladık kar etkinlikleri yapmaya ama çok güneş geliyor diye perdeyi kapattım sınıfta bugün. Yaz havası gibi o ne öyle..
bu sene muhtemelen bir anda ve sert gelecek kış.
sıcaklıkların ani düşüşüne hazır olun.
ne bize soruyon ki / bir adanalı !..
şubat'ta.
sırtımın ortasına her gece kar yağar.

iki üç çocuk leğen getirip kayar.gençler manitalarına kardan şakalar yapar.yaşlı bir moruk buz tutmuş sırtımdan kayar düşer kalçasını kırar.

(bkz: sırt üşümesi)
Canı istediği zaman.
bilgi vermek gerekirse şayet, içinde bulunduğumuz dönem 22 aralık'tan itibaren zemheri'ye dönmüştür. kimileri bu döneme erbain der ve ocak ayı'nın sonuna kadar sürer. devamında ise hamsin gelir.

(bkz: halk takvimi)

yani dostlar, içinde bulunduğumuz dönem, karakış denilen dönemdir. kar yağışı yakındır.
ayrıca, gün görmüş halkımız der ki: "mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır"
yani bu tam da hamsin'e denk gelir. yine gün görmüş atalarımız der ki: "kork abrulun* * beşinden, öküzü ayırır eşinden."

bu da bahar mevsimi'nin bize yaptığı küçüklü, ufaklı şakacıklardan biridir ve ne hikmettir ki, ara ara tutar. tutarsa da eğer, "benim!" diyen herifçioğlunu inim inim inletir adına poyraz denilen ve sulusepkeni tipiye çeviren esinti...
Geçen sene bütünleme zamanında yağmıştı.
bu sene yağacak gibi görünmüyor...
BEn ne bilem amk.
izmir'de yaşadığım için yağmaz diyorum.
Tam 31 aralık saat 23.59'da başlar.
Ciddi bir kuraklık var.

iktidar ve muhalefet birbirini yemekten zaman kalırsa bu konuya değinecekler mı acaba? Yoksa her zamanki gibi yumurta kapıya dayanınca çok geç kalan önlemler mi alınacak?

Bu kuraklık artık şakası yapılmayacak kadar ciddi bir konu.
Mart geldi Ankara Sincan da karın k'si yok.
adana'ya yağmaz.
yazın inşallah hep bulutlu geçer sürekli yağmur yağar. güneşli geçerse ölürüz. geçen yaz öğlen dışarı çıkmak zorunda kaldım kalpten gidiyordum.
yağmaz.
cevabı '' havalar bu ılıklık ve hafif soğuk modunda giderse asla yağmayabilir '' olan sorunsal.