bugün

http://www.ozyegin.edu.tr/ adresinden ulaşılabilen yeni kurulmuş vakıf üniversitesi. türkiye'deki üniversitelerin yarısından fazlasının eğitim kalitesi ve sanayiyle uyum açısından yüksek lise kategorisinde olması memleketim üniversitelerinin -pardon yüksek liselerinin- sayısını da arttıracaktır. sonuç 10 yıl içinde 500 üniversite. bunlardan şansı varsa ilave olarak birkaç tanesi daha dünyada saygı görür. belki. aslında bir üniversitenin başlığındaki ilk entry böyle olmamalı ama hayır, birinin insanlara üniversite diye yutturulan kurumların çoğunun yüksek lise statüsünde olduğu gerçeğini yine bir yüksek lise adayı kurumun başlığında söylemesi lazım. olmayacak böyle. insanları kandırmayın.
(bkz: şahsuvaroğulları üniversitesi)
(bkz: antepli mahmut üniversitesi)
kendisi bizatihi bir burs olan üniversite.
çok yüzelsel bir üniversite tanıtım sitesi yapmışlar, tek anlaşılan şey herkes kademeli olarak burslu ve seneye işletme bölümüne öğrenci alarak merhaba diyecek gerçek hayata.
çok yakın bir gelecekte türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olacak olan üniversite.
ismine neden bu kadar takıldı anlamadım, sabancı'dan daha eğreti durmuyor kanımca.
kampüsü altunizade'de bulunur. gerçi onada kampüs denirse, bildiğin iş hanı.
kebapçı adı gibi adı olan üniversite*, eğitim kalitesi ve öğrenci kitlesini merakla bekliyoruz. **
türkiyeye önce oku, çalışmaya başladıktan sonra öde sistemini getirmiş üniversite.
rektörlüğüne bilkent' in işletme fakültesi dekanı erhan erkut' u getirterek oha dedirten üniversitedir. ismine bakıp yorum yapanların üniversitenin akademik kadrosuna bakıp yorum yapmamaları rica olunur.
(bkz: geliyorlar)
"özdeveli nakliyat", "özkaraca pazarlama" gibi "hakiki"li "öz"lü firmaları çağrıştıran adıyla, daha başlamadan kaybeden özel üniversite.
(bkz: kardeşler düğün salonu)
isim olarak sürekli dalga konusu olan üniversite. bu okul asla bilgi ya da bilkent gibi marka isim olamaz.

+ nerden mezunsun sen?
- özyeğin üniversitesi!?!?!

murat bey peyniri gibi lan.

yıllar sonra edit: evet ben bu laflarımı birer birer yedim. her şey etiket değilmiş birader. neymiş?? akademik kadro ve donanımlı eğitim. işte bu üniversite bunu yapmış helal olsun diyorum.
eskı bank asya genel merkezliğini kendıne kampus yapmış unıversıte.
azyiyin de olabilirmiş sanki, neyseki ucundan yırtmış.
okulun değerini ve ileride geleceği yerlere sadece bu okulda okuyan ya da paraya yön veren insanların bildiği , girişimcilik konusunda sınır tanımayan sürekli yarışmalarla ülkesinde girişimci insan sayısını arttırmaya çalışan sahip olduğu prof. yüzdesiyle belkide türkiyede birinci sırada olan, hazırlık bölümü olan seli. de cambridge tarafından verilen delta ve ıcelt diplomalarını taşıyan çok sayıda hocayı barındıran ileride ismi duyulduğunda ayağa kalkılacak okul. Özyeğin soyismini hiç duymamış olanlar google a hüsnü özyeğin yazarlarsa tüm bilgilere erişebilirler.
işletme alanında kült olmaya çalışan ve 5 sene içinde bunu başarabilecek gibi görünen üniversite.
türkiye'nin kişisel serveti en fazla olan insanlarından biri olan hüsnü özyeğin tafarından kurulmuş üniversitedir.
Mühendislik fakültesi tanıtımı için Burt Rutan'ı getiren üniversite.
Gelecek vaat eden üniversitelerden biridir. ismine takılınabilir, doğaldır çünkü Hüsnü Özyeğin şu an tabiki de bir Sakıp Sabancı kadar tanınmıyordur. Hüsnü Özyeğin ismine alışıldıkça, Özyeğin Üniversitesi de direkt kendisini çağrıştıracaktır. Şahsen şu an aklıma Koç deyince hayvan olan koç gelmiyor. Sabancı için de geçerli bu.
lise öğrencilerine oyun yapımını öğreten atölye çalışmaları düzenleyen üniversite.

bilgisayar oyunu atölyesi adını verdikleri ilk etkinlikleri 25 - 29 ocak arasında yapmışlar. 5 - 9 temmuz tarihlerinde ise "bilgisayar oyunu atölyesi - II" yi yapacaklarmış.

Oyunyap uzantılı web sitesinde yazılana göre programda başarılı bulunan öğrencilere %100 bilgisayar mühendisliği dekanlık bursu verilecekmiş. atölye çalışmasını yürüten ekipte bayağı sağlammış. profesyonel oyun yapımcıları ile ödüllü öğretim üyeleri dersleri verecekmiş.

valla üniversite sınav stresi olmadan % 100 burs kazanmak iyi olurdu. yoktu bizim zamanımızda böyle şeyler be abicim!

lise günlerine dönüp, katılınası aktivite...
otobüs firması gibi ismi olan üniversite.. ha eğitimi nasıl, orasını bilemem..
(bkz: öz fıdıllıoğlu teknik üniversitesi) ingilizceside şöyle olurdu heralde (bkz: technical university of the real son of fidilli)
altunizade kampüsünün çevresinde, sağında, solunda nedense herhangi bir öğrenci belirtisiyle karşılaşılmayan üniversite.
bitirince tuncay özyeğin sana hemen iş verecekmiş hissiyatı uyandıran okul. (bkz: yok öyle bir şey)
öğrencilerinin en çok memnun olduğu üniversitelerin başında gelen öğretim yuvası.
3 yıldır okumakta olduğum, eğitim kalitesi yüksek üniversite.
ismini sevmediğimden ötürü bırakmayı düşünüyorum, o ayrı konu.