bugün

entry'ler (10)

sınavdan önce, trafik sorularını görünce dalga geçtiğim utanmasalar kırmızı ışıkta naparsın, napardın? diye sorcaklar dediğim ve sınavda beni utandırmayıp! kırmızı ışıkta ne yapılır diye soran sınav. motor zor ve gereksiz. *

istiklal caddesi

istanbul'un en çeşitli insan ve mekan profilini barındıran caddedir. günümüz gençliğinin ikinci evidir. pasajları alışveriş,barları gece hayatının hoş mekanlarıdır

donnie darko

time travel konusunu çok ilginç yaratıcı hatta büyüleyiciği bir şekilde işleyen, mad world çaldığı sahneyle (bkz: oha fln olmak)etkisi yaratan sinema şahaseri. herkes izlemeli ve sevdiklerine izletmeyi görev bilmelidir. filmden güzel ayrıntılar için * * * derim. fazlasını söylemem, spoiler olaylarına girmem :)

enkeli

Fince'de melek anlamına gelen kelimecik.ayrıca uzun zamanlardır kullandığım kadim nick'im olur kendileri

melek

Fince de melek fallen angel anlamındadır ve aynı zamanda him'in sarışın gitaristinin lakabıdır.

bursa

inanılmaz trafiği yüzünden dışarı çıkıp dolaşma isteğini kaybettiren şehir. bir de sürekli kavşak yapma hevesinde bir belediye ye sahiptirle ki apayrı bir konu.

elizabeth bathory

16. yüzyılda yaşamış bir macar kraliçesi olan sözde vampir kontesimiz acımasızlığı ve sapkınca hareketleriyle taihte yerini almıştır. bakire genç kızların kanlarıyla banyo yaparsa hiç yaşlanmayacağına inanann bu zat hizmetçileriyle beraber yaklaşık 650 kızı çeşitli işkencelerle öldürmüştür. kış soğuğunda üzerlerine soğuk su dökmek, tırnak etlerine iğne batırmak hatta çok bağıranların ağızlarını dikmek kontesin en sevdiği işkenceelerdenmiş.öldürdüğü kızların zaman zaman kanlarını da içtiği söylentisi onun halk arasında bir vampir olarak anılmasına neden olmuştur.

finlandiya

neredeyse tüm kuzey ülkeleri gibi metal müzik dünyasına sayısız grup kazandırmış ülke. ayrıca bu sene eurovision'a lordi grubunu sokup birinci olarak tüm avrupa'ya da güzel bir ayar vermişlerdir.

opeth

isveç'ten hatta abartmakta sakınca görmüyorum dünyadan çıkmış en iyi melodic death metal grubudur.* * * aslında daha çok muhteşem şarkıları var ama en aşmışları bunlardır.

sabancı üniversitesi

istanbul'da olduğu iddia edilse de,kendinizi asla öyle hissedemediğiniz üniversitedir. Eğitim kalitelidir, zordur. Herkesin eline bir bilgisayar verirler ama öle milletin zannettiği gibi eğlence olsun diye değildir, bu okulda herşey bilgisayardan yapılır. Herkes herşey için birbirine e-mail atar. öyle garip bir yerdir. Bir süre sonra kendinden nefret ettirebilir.Dayanmak lazım, sonuçta Türkiye de gidilebilcek kaliteli 2-3 okuldan biridir.