bugün

50 puan alıp atanan harami öğretmenler

evet sevgili dostlar biliyorum hakkımda belki bunları okuduktan sonra onlarca eksi verilecek belki benim sözlükten ihraç edilmem bile istenebilir ama gerçekler acıdır ve haramkar şerefsizler bu acı gerçeği değiştiremeyecekler. sözlükte yazışmalarımızdan beni az çok tanırsınız ben bir akademisyenim master, doktora derken epeyce uğraş sarf ettim. bir siyaset bilimi ve kamu yönetimi mezunu olarak iibf ve sbf'deki arkadaşlarımın daima yanlarındayım. evet ben bir akademisyen bu durumda doğal olarak beleşçi öğretmenleri kıskanmam gibi bir durum söz konusu olamaz. şimdi yapılan bir haksızlıktan söz edelim bunu daha önce defalarca söyledik sözde eğitim fakültesi mezunu olan bu haramiler sadece 50 taban puanıyla başka sınava mülakata girmeden atanıyorlar. aylık maaşları ortalama 2000 lira ek ders muhabbetiyle daha fazla para kazandıkları zamanlarda oluyor, ayrıca eylül ayında ekstra primleri falanda alıyorlar. peki bu rezillerin aylıkları kimin parasıyla ödeniyor bizlerin yada vatandaşların vergileriyle ödeniyor ben bu kılçıklı yalakalara hakkımı kesinlikle helal etmiyorum, haram olsun. bu öğretmen adıyla ortada dolaşan şaklabanlar 40 dakikalık dersi (çoğunun konu hakkında bilgisi de yoktur gece evde okur gelir) zar zor yapıp banka ATM'lerine utanmadan arlanmadan maaş çekmeye gideyorlar. peki bu duruma nasıl geldi. kpss'ye girdi 50 puan aldı 40.000 kişilik kontenjan açıldı bu asalaklar atandılar. tamam öğretmenlik götü boklu 3.sınıf bir meslek ama olsun neden bu kadar haksızlık yapılıyor. iibf, siyasal, iktisat, işletme mezunu kpss'den en az 85 puan ve üzerinde bir puan almak zorunda kurum sınavından da en az 85 almak zorunda üçüncü aşamada da mülakata girecek ki tam torpil isteyen aşama burası ve ne acıdır ki 1000 iibf'liden 900'ü elenip gidiyor ama bu asalaklar (sözde öğretmenler) sadece kpss'den 50 alıp atanıyorlar. yazıklar olsun böyle sisteme.

şimdi durumu daha detaylı inceleyelim dostlar;

iibf, sbf, iktisat yada işletme fakültesi mezununun memur olabilmesi için şartlar

* 35 yaşını aşmamış olmak
* kpss + kurumun yapacağı sınav + mülakat sınavlarının üçünden de en 85 ve üzeri puan almış olmak
* bazı kurumların sınavlarında istediği iyi derecede ingilizce bilgisine sahip olmak
* alınacak eleman sayısı en fazla 5000 kişi (belki daha da az)
* yılda 1 ay izin.

sözde öğretmen olacak asalakların atanması için gereken şartlar

* 40 yaşını doldurmamış olmak
* sadece kpss'den (başka sınava girmeden) 50 puan almış olmak
* ingilizce yada herhangi bir yabancı dil bilgisine gerek yok sadece türkçe bil yeter.
* atanacak sözde öğretmen sayısı 40000 kişi. (duruma göre sayı 50 bine de çıkabilir).
* yılda 4 ay yan gelip yatma tatili.

sonuç haketmeden atanan bu asalaklara haram olsun.

işte meb tarafından açıklanan kadrolar ve 50 puan rezilliği

http://www.meb.gov.tr/201...atama-duyurusu/haber/7052