ufuk uras i terorist sanmak

Dünkü genel seçimde oyumu büyük bir vicdan rahatlığıyla verdiğim kişinin düzün de düzü bir mantık ile terörist ilan edildiği saçma düşüncedir.Doğrudur Ufuk uras DTp desteğiyle seçilmiştir ve aynı desteği alamayan baskın oran hoca seçilememiştir. Lakin Baskın Oran hoca da karşısına DTPli bir aday çıkarılmadan seçilseydi aynı tepki verilmeyecek miydi? Kaldı ki DTP, Ufuk Uras'ı destekleyen partilerden yalnızca biridir,o ''ortak Sol aday paltformunda'' onlarca sol parti bulunmaktadır.Bu durumda sadece DTP'nin desteğiyle seçilmesi söz konusu değildir. ''Efendim ufuk Uras'a hep okumamışlar,eğitim seviyesi düşük cahiller oy verdi'' diyenler ise bu ülkenin seçmen grafiğine hala statükocu bir açıyla bakan tiplerdir. Ben üniversite 3.sınıftayım, uluslararası ilişkiler okuyorum oyumu da Ufuk uras başkan'a bilerek ve isteyerek verdim, aynı insana DTP'li Kürt vatandaşımız da verdi, eee ne olacak şimdi? DTP'li Kürt vatandaşımız seçti diye ben neden seçmekten vazgeçeyim? DTP'li seçmenin ona oy vermesi milletvekilliğinden ne götürür ufuk Uras'ın? Neyi değiştirebileceğinizi sanıyorsunuz Allah aşkına? Oyumuzu verdik ve seçtirdik,var mı üstüne söz söyleyecek? Söyleseler ne yazar ?Ufuk uras mecliste mi? Mecliste. Baraj denilen saçma sistemi yıkıp geçmiş midir? Geçmiştir. Gerisi boştur benim ve Ufuk uras'a oy veren bütün seçmenler için. O niye? Çünkü Ufuk Uras'ı destekleyen kitle topyekün olarak DTP'li değildir ama çözüm yolunda anlaşılsın veya anlaşılmasın fakat Kürt kimliğinin DTP'nin de içinde yer aldığı bir mecliste tartışılmasını isteyen, onların da yıllardır baraj sorunu yüzünden 15 milyon oy alıp meclise bir milletvekili dahi sokamadığını ne olursa olsunlar anti-demokratik bir gerçek olarak algılayan insanlardır. Yani bu değerlerde DTP ile ortak bir durumdaysalar bunlar Ufuk uras'ın şahsında değil onun arkasındaki kitlenin de paylaştığı görüşlerdir. Unutulmamalıdır ki Ufuk uras, Kürt kimliğini tamamen DTP'ninki gibi algılamamakla beraber bu konuda DTP'yi kökten reddetmemekte, onların da belli bir seçmen kitlesine sahip olduuğunu kabul eden birisidir.Ha şimdi diyeceksiniz ki ''Efendim Kağıthane'deki mitingte Leyla Zana bunlara destek vermedi mi?'' Tabii ki verdi ammavelakin neden verdi?Ufuk Uras pkk'lı olduğu için mi? Tabii ki hayır. Peki öyleyse neden bu mitinge destek verdi? Çünkü ufuk uras'ın şahsında temsil ettiği ve benim gibi artık CHP'nin bırakın bir sosyal-demokrat; bir merkez partisi bile olamayan statükocu bir parti olduğunun farkına varmış kimseler yukarda bahsettiğim faktörleri kabul ediyordu ve her ne kadar DTP bunu farklı bir bakış açısıyla daha uç bir söylem ile kerhen desteklese de sonuçta destekliyordu ve her iki taraf için de CHP'nin sol olarak anılması artık istenmiyordu. işte DTP'de Ufuk Uras'ı destekleyen platformdan bir parti olarak o yüzden destek verdi.

Durum budur, ha bundan sonra herkes birşey söyler tabi, söylesinler yahu kimler terörist ilan edilmiyor ki bu ülkede? VAkt-i zamanında cumhuriyet mitinglerini eleştirdik, çoluk çocuk dedik, bu kadar gerilime gerek yok, cumhurbaşkanlığı seçiminde hukuk bu kadar zorlanmamalı, asker elinin hamuruyla siyasete karışmasın, bütün bunlar akp'ye oy kazandırıyor dedik, vay sen misin diyen? Ne Atatürk düşmanlığımız kaldı ne şeriatçılığımız. Alın işte, Türk siyasi gerçeği olan seçimler kimi haklı çıkardı? buyrun hayrını görün ve artık hala solcu zannettiğiniz ve cumhuriyeti babasının malı gören o Deniz baykal beyefendinin de turşusunu kurun, belli mi olur? Bakarsın size bir gün yine lazım olur...