1. 1.
  ufuk uras'ı anlamak için hiçbir çaba göstermemiş kişi söylemedir aslında türkiye siyaseti içinde aynıdır ufuk urası terörist sananlar milli çıkarlar diyenlerin amerikanın yalakası olduğunu görmezler..
  2 -4 ... elma
 2. 2.
  (#1989069)

  (bkz: ne azı ne fazlası)
  1 ... micro cuts
 3. 3.
  onu terörist sananlar tuzla gemi tersanesinde yüzlerce işçiyi sigortasız çalıştıran durmuş ali torlak'a, solcu bir mütahiti öldürmekten sabıkalı atila kaya 'ya, çetelerle olan ilişkisi aşikar olan işkence erbabı mehmet agar'a saygıda kusur etmezler. neden acaba?
  14 -4 ... diyonsos
 4. 4.
  gaflettir.

  yahu aşiret mi kaldı? ne zaman doğuya gittin, ne aşiretinden bahsediyorsun. bugün van da akp %55 oy almış. hangi aşiret? kemal sunal filmlerindeki gibi mi zannediyorsun olayı?
  4 -2 ... pygmalion
 5. 5.
  Türkiye cumhuriyeti'ne kendi not defteri dışında "t.c."* olarak hitab eden bir kişinin kendi düşünce ürünü olduğu belli bir düz mantık.
  1 -4 ... chemsuk
 6. 6.
  it ürür kervan yürür sözünün gerçekleşeceği sözdür. türkiyenin yetiştirdiği bir biliminsanıdır kendileri, bu türlü geri mantıkta olanların yüzünden türkiye bilimi bile dışardan almak zorunda kalmaktadır.
  3 -1 ... kolibandı
 7. 7.
  bir arada yasami savunalim diyen bir partiye başkanlık etmiş ufuk uras'ın bu gibi garip yaftalamalarla karşılaşması normaldir. çünkü demokrasiden bahsetmek bu ülkede her zaman bölücülüğe eş koşulmuştur. eğer ki kürtçe bir şarkıda halay da çekiyorsan, çoktan vatan haini olmuşsun demektir. bir de halkların kardeşliğinden bahsediyorlarmış, cık cık, demek türklerin üstünlüğü kabul etmeyip, türklerin, kürtlerle ve tüm diğer halklarla kardeş olduğunu iddia ediyorlarmış. garipsedim bu durumu.

  (bkz: demokrasi/#1943901)
  6 -2 ... hodbin
 8. 8.
  hatadır.

  yahu televizyon bile izleseniz bu adamların seçmen profilinin değişik insanlardan oluştuğunu anlarsınız. pelin batu, mor ve ötesi bi söyle allasen bunlar hangi aşiretten?
  2 -2 ... pygmalion
 9. 9.
  hakkındaki olumlu düşüncelerin bir mitinginde atılan apo sloganlarını gördükten sonra silinip gitmesidir.
  1 -3 ... unwanted
 10. 10.
  öküzlükle paralel olan durum.. ama diyecekler tabii meclisde tiplilere sovyet uşakları dedikleri gibi, çetin altan'ları linç etmeye kalktıkları gibi saldıracaklar..ellerindeki tek argüman ve en kolay suçlama, çarpıtma yolu ya vatan hainidir, ya din düşmanı ya da bölücü suçlamasıdır ..tek sosyalist milletvekili olsa bile tiyatronuz sallanacak beyler , korkunun ecele faydası yok!
  1 -1 ... siyahbeyazkizil