bugün

ufuk uras'ı anlamak için hiçbir çaba göstermemiş kişi söylemedir aslında türkiye siyaseti içinde aynıdır ufuk urası terörist sananlar milli çıkarlar diyenlerin amerikanın yalakası olduğunu görmezler..
(#1989069)

(bkz: ne azı ne fazlası)
onu terörist sananlar tuzla gemi tersanesinde yüzlerce işçiyi sigortasız çalıştıran durmuş ali torlak'a, solcu bir mütahiti öldürmekten sabıkalı atila kaya 'ya, çetelerle olan ilişkisi aşikar olan işkence erbabı mehmet agar'a saygıda kusur etmezler. neden acaba?
gaflettir.

yahu aşiret mi kaldı? ne zaman doğuya gittin, ne aşiretinden bahsediyorsun. bugün van da akp %55 oy almış. hangi aşiret? kemal sunal filmlerindeki gibi mi zannediyorsun olayı?
Türkiye cumhuriyeti'ne kendi not defteri dışında "t.c."* olarak hitab eden bir kişinin kendi düşünce ürünü olduğu belli bir düz mantık.
it ürür kervan yürür sözünün gerçekleşeceği sözdür. türkiyenin yetiştirdiği bir biliminsanıdır kendileri, bu türlü geri mantıkta olanların yüzünden türkiye bilimi bile dışardan almak zorunda kalmaktadır.
bir arada yasami savunalim diyen bir partiye başkanlık etmiş ufuk uras'ın bu gibi garip yaftalamalarla karşılaşması normaldir. çünkü demokrasiden bahsetmek bu ülkede her zaman bölücülüğe eş koşulmuştur. eğer ki kürtçe bir şarkıda halay da çekiyorsan, çoktan vatan haini olmuşsun demektir. bir de halkların kardeşliğinden bahsediyorlarmış, cık cık, demek türklerin üstünlüğü kabul etmeyip, türklerin, kürtlerle ve tüm diğer halklarla kardeş olduğunu iddia ediyorlarmış. garipsedim bu durumu.

(bkz: demokrasi/#1943901)
hatadır.

yahu televizyon bile izleseniz bu adamların seçmen profilinin değişik insanlardan oluştuğunu anlarsınız. pelin batu, mor ve ötesi bi söyle allasen bunlar hangi aşiretten?
hakkındaki olumlu düşüncelerin bir mitinginde atılan apo sloganlarını gördükten sonra silinip gitmesidir.
öküzlükle paralel olan durum.. ama diyecekler tabii meclisde tiplilere sovyet uşakları dedikleri gibi, çetin altan'ları linç etmeye kalktıkları gibi saldıracaklar..ellerindeki tek argüman ve en kolay suçlama, çarpıtma yolu ya vatan hainidir, ya din düşmanı ya da bölücü suçlamasıdır ..tek sosyalist milletvekili olsa bile tiyatronuz sallanacak beyler , korkunun ecele faydası yok!
solcu ya da sosyal demokrat sanmak kadar doğrudur ya da yanlıştır. bu baktığınız yerden değişiyor. o değil de;

kimse bana gelip de burda demokrasiden falan bahsetmesin. dtp'nin ne olduğunu bilmiyormuş gibi davrananlara diyeceğim şudur ki yapmayın burdan çok komik görünüyorsunuz. hakikatten.

bu adamın katıldığı mitinglerde leyla zana'nın attığı bölücülük sloganlarına da, açılan sayın bebek katilinin resimlerine falan da bir şey demeyeceğim. diyecek sözüm yok dilimde de zihnimde de.

ama şunu kendisi de biliyordur umarım, kanlı ellerin oyları ile meclise girdin sayın ufuk uras. lütfen biraz dik dur. ya o kanlı elleri temizle ya da artık kana bulaştırdığın o ellerini lütfen çek "solcu", "sosyal demakrat" sıfatlarının üzerinden.

gördük ki bu ülkede pkk'lıların desteği ile meclise girenler ülke solunu temsil etmek gibi bir misyon üstlenir olmuş. bilin istedim. son solcular, son fidanlar darağacında sallandırıldı. bari o adamların anısına saygısızlık etmeyin.

deniz gezmiş ile aynı safta olduğunuzu hangi yüzle söylersiniz?

bizim sevdiklerimiz darağacında can verdiler. sizinki hala imralı'da canlar.

lütfen. gidin biraz solculuk falan oynayın.
kendisini desteklediğini açıklayan partinin mitinglerinde aponun posterleri açılan, cümle alem tarafından terörist kabul edilen bir örgütün tabanından oy olarak meclise giren insana nasıl hitap edeceğimi bilemedim şimdi. bi yol gösterin de biz de onu diyelim.

solcu nasıl?
peki sosyalist olur mu?
halkçı, ezilenlerin lideri nasıl?
ayıptır.

neden eski bir dtp mensubu değil ufuk uras? yahu peki bu adam neden ödp diye bir partideydi bugüne kadar?

ezberci diyorsunuz ya, görün bakın ezber nasıl bozuluyormuş

(bkz: meclise ufuk geldi)
her solcuyu; önyargılı , lokal bir beyinle, terorist sanmaktan başka da bişey değil.
her solcuyum diyene ''aha bu gomünüs,törörüs'' diyen birtakım insanların zannıdır.
sebebi dtp'nin ufuk uras'ı desteklemesidir...desteklemenin ötesinde bu insanları ufuk uras'ı kendilerinden biri olarak görmeleri, bin umut adayı dedikleri kendi adaylarının içinde saymaları, kürt özgürlük hareketi dedikleri oluşumlarının bir parcası olarak adını zikretmeleridir...ayrıca ufuk uras'ın bu durumdan rahatsız oldugunu belirten hiç bir açıklama duyulmaması da şüphenin artmasına sebep olmuş olabilir...insanlara yafta yapıştırmak kolay...hele bi genel kurul toplansın bakalım...kim öle kim kala...
belki bir nebze bilgi sahibi olmadan konusmalari engeller.
--spoiler--
http://www.ufukuras.net/public/page.aspx?id=4815
--spoiler--
ufuk hocanin meclise kalite ve adalet getireceginden korkmak ve bunuçamur at izi kalsın felsefesiyle bizlere yansıtmaktır.ufuk hoca'nın geçmişini, ideolojisini ,ödp yi araştırmadan bunu ortaya atmak en hafif deyimle cahilliktir. ufuk hoca sosyalisttir ,demokrattır,anti emperyalisttir ,bölücü değil birleştiricidir ..

meclise girdiginde görülecek ki ufuk hoca bu milletin belki de ezelden beri yaptıgı en dogru tercihtir.
meclise giren gerçek anlamda tek bir solcunun bile insanlara nasıl korku saldığının göstergesi.iftiralar ve karalama kampanyaları hemen başladı.birileri şöyle böyle diyecek birileri de evet o şöyleymiş böyleymiş diyerek çanak yalayacak.yürü be ufuk hoca seni kim tutar.arkandayız.
Dünkü genel seçimde oyumu büyük bir vicdan rahatlığıyla verdiğim kişinin düzün de düzü bir mantık ile terörist ilan edildiği saçma düşüncedir.Doğrudur Ufuk uras DTp desteğiyle seçilmiştir ve aynı desteği alamayan baskın oran hoca seçilememiştir. Lakin Baskın Oran hoca da karşısına DTPli bir aday çıkarılmadan seçilseydi aynı tepki verilmeyecek miydi? Kaldı ki DTP, Ufuk Uras'ı destekleyen partilerden yalnızca biridir,o ''ortak Sol aday paltformunda'' onlarca sol parti bulunmaktadır.Bu durumda sadece DTP'nin desteğiyle seçilmesi söz konusu değildir. ''Efendim ufuk Uras'a hep okumamışlar,eğitim seviyesi düşük cahiller oy verdi'' diyenler ise bu ülkenin seçmen grafiğine hala statükocu bir açıyla bakan tiplerdir. Ben üniversite 3.sınıftayım, uluslararası ilişkiler okuyorum oyumu da Ufuk uras başkan'a bilerek ve isteyerek verdim, aynı insana DTP'li Kürt vatandaşımız da verdi, eee ne olacak şimdi? DTP'li Kürt vatandaşımız seçti diye ben neden seçmekten vazgeçeyim? DTP'li seçmenin ona oy vermesi milletvekilliğinden ne götürür ufuk Uras'ın? Neyi değiştirebileceğinizi sanıyorsunuz Allah aşkına? Oyumuzu verdik ve seçtirdik,var mı üstüne söz söyleyecek? Söyleseler ne yazar ?Ufuk uras mecliste mi? Mecliste. Baraj denilen saçma sistemi yıkıp geçmiş midir? Geçmiştir. Gerisi boştur benim ve Ufuk uras'a oy veren bütün seçmenler için. O niye? Çünkü Ufuk Uras'ı destekleyen kitle topyekün olarak DTP'li değildir ama çözüm yolunda anlaşılsın veya anlaşılmasın fakat Kürt kimliğinin DTP'nin de içinde yer aldığı bir mecliste tartışılmasını isteyen, onların da yıllardır baraj sorunu yüzünden 15 milyon oy alıp meclise bir milletvekili dahi sokamadığını ne olursa olsunlar anti-demokratik bir gerçek olarak algılayan insanlardır. Yani bu değerlerde DTP ile ortak bir durumdaysalar bunlar Ufuk uras'ın şahsında değil onun arkasındaki kitlenin de paylaştığı görüşlerdir. Unutulmamalıdır ki Ufuk uras, Kürt kimliğini tamamen DTP'ninki gibi algılamamakla beraber bu konuda DTP'yi kökten reddetmemekte, onların da belli bir seçmen kitlesine sahip olduuğunu kabul eden birisidir.Ha şimdi diyeceksiniz ki ''Efendim Kağıthane'deki mitingte Leyla Zana bunlara destek vermedi mi?'' Tabii ki verdi ammavelakin neden verdi?Ufuk Uras pkk'lı olduğu için mi? Tabii ki hayır. Peki öyleyse neden bu mitinge destek verdi? Çünkü ufuk uras'ın şahsında temsil ettiği ve benim gibi artık CHP'nin bırakın bir sosyal-demokrat; bir merkez partisi bile olamayan statükocu bir parti olduğunun farkına varmış kimseler yukarda bahsettiğim faktörleri kabul ediyordu ve her ne kadar DTP bunu farklı bir bakış açısıyla daha uç bir söylem ile kerhen desteklese de sonuçta destekliyordu ve her iki taraf için de CHP'nin sol olarak anılması artık istenmiyordu. işte DTP'de Ufuk Uras'ı destekleyen platformdan bir parti olarak o yüzden destek verdi.

Durum budur, ha bundan sonra herkes birşey söyler tabi, söylesinler yahu kimler terörist ilan edilmiyor ki bu ülkede? VAkt-i zamanında cumhuriyet mitinglerini eleştirdik, çoluk çocuk dedik, bu kadar gerilime gerek yok, cumhurbaşkanlığı seçiminde hukuk bu kadar zorlanmamalı, asker elinin hamuruyla siyasete karışmasın, bütün bunlar akp'ye oy kazandırıyor dedik, vay sen misin diyen? Ne Atatürk düşmanlığımız kaldı ne şeriatçılığımız. Alın işte, Türk siyasi gerçeği olan seçimler kimi haklı çıkardı? buyrun hayrını görün ve artık hala solcu zannettiğiniz ve cumhuriyeti babasının malı gören o Deniz baykal beyefendinin de turşusunu kurun, belli mi olur? Bakarsın size bir gün yine lazım olur...
23 temmuz 2007 sabahına yakışır bir söylem.

mecliste sesimiz olacak, en azından bizden 1 kişi orada olacak diyerek sevindiğimiz, içimizi bir nebze rahatlattığımız ufuk uras a saldırılar ilk günden, son derece cahilce ve bağnazca başladı. ama tüm bunların meclisteki yegane sesimizi keseceğini, onu bastıracağını hiç mi hiç sanmıyorum.
dtp desteğiyle sçilmesi yüzünden süşünülen durum.