bugün

diş kaplama

taze bir şekilde yaptırdığım diş kesme biçme ve yerleştirme operasyonu. genelde internetten okuduğumda dayanılmaz ağrılar çekeceğim yönünde bir düşünceyle oturdum koltuğa fakat, doktorum, ön üst 4 dişi yarı boylarına getirip, dolgularını tamamlayıp ayna tutuncaya kadar hiçbir şey hissetmedim. (ama dişlerin o anki görüntüsünü daha önceden gösterseler günde 12 sefer diş fırçalar, her türlü bakımını yapardım, yandan yemiş drakulaya döndüğünüzü görmek psikolojinizi bozuyor.) ardından kalıp alındı ve 45 dk içinde geçici dişler takılarak gönderildim acısız bir şekilde fakat yarım saat sonra hafif bir sızı başladı onu da ağrı kesiciyle çözdüm uzamadı. 3 gün sonra provaya gittim doktor geçicileri çıkarınca dişlere değen hava ağrıtmaya yetti ağzınızdan nefes bile almayın o durumda, dişleri takıp inceleyip o günü de tamamladım, 9. gün yani bugün de son haliyle prova yapıp taktım. acısız olarak tamamlandı diyebilirim fakat bunda doktor rolü de çok büyük çünkü son takma sırasında dişçimin işi çıktığı için başka bir meslektaşı yerine oturttu dişleri ve biraz sert davranınca ağrı hissettim fakat benimki gibi nefes alırken bile dişiniz ağrırken hava üfleyerek dişleri temizlemeden önce işkence zamanı diyen psikopat bir doktora denk gelmezseniz çok sorun yaşamazsınız *