bugün

playstation portable

turkiye'de 600 YTL gibi fahi$ bi fiyattan satilan *, yurtdi$indan ise 300 YTL gibi bi ucret kar$iliginda satin alinabilen * oyun konsolu.

kendisiyle oyun oynamak *, film izlemek, muzik dinlemek, resim goruntulemek, internete girmek gibi bilimum olaylara girilebilir. tabi sony yine i$guzarligini ortaya koymu$, alete harddisk yerle$tirmek yerine "kocum elimizde acayip memory stick birikti, stoklari eritmek lazim" demi$tir. bunun icin de ekstra bi miktar daha bayilmak gerekmektedir. oyun grafikleri bu buyuklukteki bir alet icin muazzamdir. uzun yolculuklar gibi gecmeyen zamanlarin en buyuk ilacidir. $arji da gayet iyi dayanmaktadir. psp ile oynama firsati buldugum iki oyun hakkinda bikac cumle de yazmadan edemiyorum:

1) gta: vice city stories = bana, "ihh ihh, pek olmami$ sanki!" dedirtmi$tir bu oyun. grafikler falan guzel de, kontrolleri biraz zor gibi. o joystikimsi butonla arac kullanmak da, adami yonetmek de ayri bi dert. ali$incaya kadar epey bi kastirmasi muhtemel. ayrica silahla hedef alma olayini da gercekle$tirinceye kadar 40 takla attigimi soyleyebilirim. bilgisayar versiyonu varsa eger, psp de oynamak zaman kaybi gibi geldi bana. tabi ali$anlar, catir catir oynayanlar vardir, onlara da saygi duyar, kendime "hem oynamayi bilmiyosun, hem de oyuna bok atiyosun" $eklinde ayar vermeyi boynumun borcu bilirim. *

2) need for speed: most wanted 5-1-0 = bunu begendim. grafikleri de guzel, oyunu oynamasi da cok zevkli. araclar falan gayet guzel tasarlanmi$. yalniz zorluk derecesi biraz kastirabilir, oyun ilerledikce bolumleri gecmek ayri bi verem etmekte. yine de, alinabilir, oynanabilir bi oyun.

kisacasi, odediginiz paranin hakkini veren bi aletti. yalniz muzik dinlemek icin boyutunun pek elveri$li oldugunu du$unmuyorum ozellikle yaninizda canta vs. gibi ta$imanizi kolayla$tiracak bi e$ya yoksa. portable dediysek de, ipod shuffle veya ipod nano kadar portable demedik ya!