1. 1.
  sony nin 98 de piyasaya cıkardığı flash-ram temelli bellek
  ... ulassbora
 2. 2.
  umarız sadece sony'nin kullandığı bir teknoloji olan memorystick'in akibiyeti beta kaset'e, minidisc'e ve atrac formatı'na benzemez.
  ... brksbc
 3. 3.
  yeni aldığım psp ile birlikte gelen 32mb memory stick değil oyunları downgrade dosyalarını bile almayınca haldır haldır arayıp sonunda çok ucuza bulduğum 2gb Sandisc alet.
  1 ... cleidophoros
 4. 4.
  çok pahalı bir aygıt. öyle ki piyasada hırla sahteleri dolaşmakta, bazı alışveriş sitelerinde bile sahteleri satılmaktadır. eğer benim gibi teknolojik özürlü biriyseniz çok rahat sahtesi kakalanabilir şahsınıza.

  internette sahte ve orijinali birbirinden ayırmak için bir sürü ipucu var. google a sahte sony ericsson memory stick yazın ve çıkan siteler göz atın.

  orijinali 80-120 ytl arası değişen bu kartın sahteleri 25 civarı ama sahtelerde ciddi sorunlar çıkabiliyor karşınıza. mesela bana kakalananda dosya transferi bir zulumdü. binbir güçlükle transfer edilen dosyaları okuma hatası veriyordu. telefon kendiliğinden kapanıyor ya da donuyordu.kartı formatladım, yüklemediğim sony yazılımı kalmadı, pc de virüs arattım, binbir takla attım ve sonunda kartta bir sorun olduğunu öğrendim.

  yani ucuz etin suyu kara. illa telefonumda müzik dinleyeceğim, yüzlerce foto saklayacağım diyorsanız bilemem ama sırf şekil olsun diye alacaksanız bir daha düşünün.

  http://www.memorystick.com
  ... leblebi tozunun hastasiydim
 5. 5.
  sd ve daha küçük modeli olan micro sd'nin dünya genelinde standart olmasına inat sony kendi ürünlerinde memory stick kullanmaya devam ediyor. yıllar önce sony mp3 çalarlarında da farklı bir formata destek veriyordu ancak mp3 leri sony'nin müzik formatına çevirmenin zorluğundan * dolayı binlerce kullanıcı isyan edince artık sony mp3 standardına boyun eğmek zorunda kalmıştı. ama sony inatla kendi ürünlerinde sd kullanmıyor bu durum sd kart sahiplerini sony ericson telefon aldıkları zaman kendi kartlarını memory stickle değiştirmek zorunda kalmış ve memory sticklerin yüksek fiyatları yüzünden kazık yemişlerdir. bu kartların binlerce sahtesini ucuza bulanlar ise hepsi olmasada çoğu türlü türlü sorunlarla karşılaşmışlardır. böyle giderse sony daha çok müşteri kaybedecek

  (bkz: Micro Sd)
  (bkz: SD)
  (bkz: Secure Digital)
  ... darknesswriter