entry'ler (17)

mantık evliliği

Buram buram çıkarcılık kokan olaydır. içinde vıcık vıcık fayda kokar o evliliğin tadı tuzu olmaz, adına nazaran iticidir. içinde karakter taşımayan evlilik türüdür.

en güzel istanbul şarkıları

istanbul üzerine yazılmış onlarca şarkı vardır. istanbul şarkılarının öznesi ayrılık acısı. istanbul içinde yaşanan yalnızlık hissi. Kalabalık ve şehrin tarih ve coğrafyasına yapılan vurgular önemli ama bu şarkılarda en berbat olanı istanbul'a olan nefret!

istanbul seni sevmiyorum şeklindeki haykırışlar! Seni yenecaam şeklinde atılan naralar, tripler. Çekip gitmek istemeler, küstüm sana ben tavırları.

Şehrin güzelliklerinden faydalanırken iyi, şehrin içine ederken iyi ama hatun kişi ya da adam seni terk edince saydır istanbul'a! Beceriksizim deme! Nerde yanlış yaptım deme! Yaz istanbul’a sinkaflı şarkı! Başımız sıkışınca istanbul’u satışa çıkarmışsız.

bkz:http://www.istanbulistanb...i-istanbul-turkuleri.html

unkapanı

Kapan Arapça haliyle kabbân Prof. Dr. Halil iNALCIK’ hocamıza göre “Kapan denen Toptancı dükkânları halkın un, meyve, bal, yağ, balık, sebze, tuz, kömür, at ve köle gibi ihtiyaçlarını karşılarken, mezbahalar, tabakhaneler, yağhaneler, boyahaneler vs. de zanaatkârların ihtiyaç duydukları hammaddeyi ve hizmetleri sağlamak üzere şehrin uygun semtlerinde yer alırdı (Unkapanı, Yağkapanı vb.)” Ayrıca terazi anlamına gelen Arapça Kabban sözcüğünün Unkapanı ile ilgisi yoktur. Unkapanı bölgesi Bizans döneminde dahi tahıl ticaretinin yapıldığı yerdir bu yüzden Estambul Unkapanı'nda bir çok değirmen ve un fabrikası ve fırın kurulmuştur.
bkz:http://www.istanbulistanb...haf-unkapan-hikayesi.html

yaka kartı

Yaka kartı diğer bir adıyla yaka isimliği, turizm firmalarında, büyük mağazaların satış ekiplerinde, fuarlarda, fastfood zincirlerinin çalışanlarında, restaurant, kafe işletmelerinde, otellerde kullanılan yakaya takılan şık aparatlar. Tanıtım kartıdır. Geçen yıl iş yaptığımız 5 yıldızlı otel için bu yaka kartlarından Sayın Reklam adlı firmaya yaptırmıştık, otel çok memnun kalmıştı. Bence mercekli olanları ve mıknatıslı olanları şık duruyor.
bkz:http://www.sayinreklam.org/

leman sam

Akım derken mokum demek deyimini bizzat yaşatmış insandır, insanın yanlış yapması kadar normal bir şey yoktur. Yeter ki yanlış yaptığının farkına varsın, milyonlarca müslümana, yahudiye, pagana ve kurban geleneği olan insanlara sözleriyle hakaret etmiştir. Ot koparmak da cana kıymaktır, yaşayan bir canlının hayatına son vermektir. Din olayı hassastır, inananların sorunudur.

Ve fekat bu Leman Sam'ın şarkılarını ve sanatçılığını beğenmeyeceğimiz anlamına gelmez. Yanlışını bilir yanlışına yanlış deriz, doğru söylediği vicdanı çıkışlarını da destekleriz.

Yanlış yaptım demek erdemdir. insan evladı kusurludur, hataları vardır, bir insan her dediğim doğru ben yanılmazım derse halt eder, onun kişiliği şahsiyeti düşer!

Bana göre sanatçı yanlış yapmıştır, bencillik duygusuna kapılmamalı, yanlışında ısrar etmemelidir. Gözümüzdeki sevgisi büyüktür.

ben affleck

Vicdan sahibi her insanın yapması gereken şeyi yapmış amerikan bağnazlığına isyan etmiş sanat insanıdır. Gözümüzde bu vicdani çıkışıyla yücelmiştir. Aklı yerine dötü ile düşünenlerin var olduğu tv programında taşı gediğine koyarak milyonlarda insanın sevgisini kazanmıştır. Irkçılığa, bağnazlığa nasıl hayır denilebileceğini göstermiştir.

joe biden in özür dilemediği gerçeği

Bidon kafalı adamların özür dilememesi için hiç bir sebep yoktur, demokrasi getireceğiz diye milyolarca insanın kanına giren zihniyet özür dilese ne olur dilemese ne olur! Bidon kafalı adam!

istanbul istanbul olalı

Paleotik çağdan günümüze istanbul'un tarihini, coğrafyasını, sanatını, kültürel mirasını anlatmayı kısaca istanbul'a dair ne varsa anlatmayı amaç edinmiş, istanbul şehir bloğudur.
bkz:http://www.istanbulistanbulolali.com/

kobane

diğer bir adıyla aynel Arap olan IŞiD in aynel islam olarak adını değiştireceğim dediği toprak parçasıdır.

mars lojistik

Eş değerlerine göre pahalı, taşıma hizmeti vasat, lojistik hizmetinde ise vasatın üstüne çıkamamış bir taşımacılık firmasıdır.

istanbul da sonbahar

Teoman şarkılarının en güzel olanıdır, istanbul'un her mevsimi ayrı güzeldir buna istanbul'un sonbaharı da dahildir.

istanbul bugün yorgun
Üzgün ve yaşlanmış
Biraz kilo almış
Ağlamış yine, rimelleri akıyor

Akşama doğru azalırsa yağmur
Kız kulesi ve adalar
Ah burda olsan çok güzel hala
istanbul'da sonbahar

ipini koparan türk ün yunanistan a gelmesi

Son derece doğal bir durumdur, sefilleri oynayan Yunanistan'ı herkes görmeli. Yunanistan'a giden insanlar ipini koparan değildir, asıl ipini koparan bu entry açacak kadar bencil olandır. Ayrıca komşiya gidilmelidir çünkü komşu komşunun külüne muhtaçtır. Kim derdi ki Yunanistan Türk turistlere muhtaç kalacak. Hey gidi dibi delik dünya hey dediğim durumdur.

süleyman seba

En karizmatik bıyık dalında ödülü hak edecek centilmen insan, iyi bir iş dünyası insanı, iyi bir spor sever, bir Beşiktaşlı için adam gibi adam Süleyman Seba.

öğrenim kredisi

Ödeyenin keriz sayıldığı ve devletin sıkça af çıkararak sıfırladığı kredi türüdür. Öğrencinin can suyudur. Akmasa da damlayan para şeysidir, tüm öğrencilere istisnasız verilmesi gereklidir.

düğünde oynamak

Kadının oynaması sıradandır, estetiktir. Erkekler de düğünde oynaya bilir ve fekat erkek kadın gibi göt, göbek sallamaya başladıysa oradan sıvışasım gelir zira o adamı seyrederken ben utanırım. Düğünde oynamanın üslubunu herkes kendine göre ayarlamayı bilmelidir.

aşkın evreleri

Göz göze gelirsin, zaman olur göze gelirsin araya birileri girer, bazen gözün açılır ulen ne yapıyorum ben dediğin olur, sonunda masaya oturursun, mutluluktan dans edersin. Evlenince gözün açılır dünyanın aşktan ibaret olmadığını anlarsın. Şansın varsa iyi evlilikle hayat kaliten yükselir eğer aşk gözünü kör ettiyse göte geldiğinin resmidir. Ayvayı sapı ile yemiş olursun.

uludağ sözlük kızları

Akıllıdırlar, alayı vasatın üstünde insani niteliklere sahiptirler, hem eğlenilebilecek hem de evlenilebilecek kızlar grubuna girerler.