bugün

üniversite öğrencilerine devlet tarafından verilen,geri dönüşümlü burs

alınmamasını tavsiye ederim,ödemeleri çok olan burs,şu an 3 ayda 1 353milyon ödeniyor
geri ödemesi mezun olunduktan 2 yıl sonra 2 yıl içerisinde 4 taksit halinde ödenen devlet bursu
(bkz: basbakanlık bursu)
şuana kadar ayın 7 sini bana bayram yapan, insanı sanki geri verilmeyecekmiş gibi rehavete sokan imdat kolumuz, alkol oranını artırma vesilesi. seneye ödeneceğini düşündükçe kime acıyacağımı şaşırıyorum.
Şu an için allahın bir lütfu mezun olunca Allahın belası bişeydir
her ayın 6. gününü 7.gününe bağlayan gece saat 12,00 de yatmış olan geri ödemeli öğrencilerin can yoldaşı para.
mezuniyetten beri * odenmemis, yanina bir de babanin odemedigi size itekledigi harc kredisi ekleninse, devletin toplamda size 6 milyon ytl'lik şemsiye verebileceği, tüfe tefe de karışınca, bonus şemsiyeler ile geri dönebilecek şeydir.
öğrenci sadakası.
aynı şartlarda aynı miktarlarda iki öğrenci tarafından alınan fakat borç çizelgesi geldiğinde bir öğrencinin diğerine göre 3 kat fazla borcu olduğu öğrenilen bir abuk subuk şeysi.
haziran ayında mezun olmuş bir öğrencini temmuz ayında alıp alamayacağını merak ettiği burstur.
parasız kalan bir öğrencinin hayat damarlarından biri..
hiç para kazanmamış insanın hayata borçla başlamasına sebep olan paradır.kişi çok zor durumda değilse,krediye bulaşmaması önerilir.
okurken borçlanmak, öğrenim sonrası hayata borçlu başlamak..
bu sene 150 ytl ye çıkarılacağını an itibarı ile öğrendiğim kredi. güle güle harcayın. inanmayanlar için;
http://www.nethaber.com/NewsDetails.aspx?id=922

(bkz: müjdemi isterim)
zamanında üstüme başıma kıyafet almak için kullandığım kredi. babama çıktığını haber vermemiştim en son eve bi kağıt gelmişti

"bu ne?" dedi "üniversite yardım etmişti baba" dedim "ben gerizekalımıyım oğlum" dedi "yoo estağfurullah" dedim. öyle kaldı bakalım...
devletin 'size bu parayı veriyorum ama sike sike geri vereceksiniz ulan' tabirli kredisi.
an itibari ile suyunu çekmiş olan kredidir... * *
okul bittikten sonra acı bir mektupla ödeme tarihi ve şeklinin belirlendiği kredi. çekerken ve harcarken iyi de şu ödeme işi çok tatsız olacak. neyse ki taksit yapıyorlar.
her ayın 7 sinde yatar ve her ayın 8 inde kredi kart borçlarını ödemeye yarayan tatlı bir öğrenci harçlığı.
su turu de vardir. okul biter ama hala yatmaya devam eder hesabiniza. bu demektir ki size girecek kredi arkadaslariniza girecek olandan bir sene buyuktur. ama gencler, caylak universiteliler dikkat edin imza atarken o kagitlara denilesi bir kredidir.
7 ocak 2007 den itibaren 150 ytl olacak olan öğrenci kredisidir.
almak için 11 bin 721 ytl lik senede imza atmış oldugum kredidir. (bkz: hayata borçlu başlamak)
isminden anlaşılmadığı üzere alan öğrencilerin büyük kısmı bu parayı öğrenim için kullanmazlar.* ama şu anlaşılmasın ki bir şeyler öğretmiyor..
bütün hayatını ayın 7' sine göre ayarlamana neden olur bu meret.

-aga pantolon süper valla!
+al işte olm fiyatı da iyimiş.
-aga ayın 7' si gelsin alırız.
+gidek o zaman..
-gidelim de kesin alıcam 7'sinde ona göre...
+tamam len uzatma!
-borcumu da öderim 7' sinde unutmadık korkma.
her ayın 6 sında saat 18:00 dan sonra hesaplara yatırılan kredidir..
ödenmemesi halinde alacaklı olan devletin 6183 sayılı yasa uyarınca tahsil ettiği, bunu yaparken gözünüze hiç bakmadığı sözde beyaz eşya'ya endeksli alması farz ödemesi haram cep harçlığı.