bugün

entry'ler (32)

sözlük yazarlarından aforizmalar

sigara nefes almak gibidir ikisi de ömürden götürür.

özkan gözel

afili filintalarda sol frame olsa kendisine sol framein amuna goyam yazar diyeceğim kişidir.
edit: geçti geçti yok bişey.

baba döven

umut sarıkaya'nın öyle bir geçer zaman ki için kullandığı tabirdir.

öyle bir geçer zaman ki

(bkz: baba döven)

korkoro

tony gatlif'in 2009 yapımı filmidir. sonunda türkçe altyazısı* piyasaya düşmüştür. izleyin izletin efendim.

sırrı süreyya önder

zahit atam'ın yakın plan yeni türkiye sineması kitabının önsözünü yazan abimiz. radikali bıraktıktan sonra her salı özgür gündemde köşe yazısı yazmaktadır.

disko kralı

sürekli aynı konuğu* ekrana getiren program.

gülçin

alnı bir garip sanki önler biraz seyrelmiş mi, yoksa alnı mı geniş tam karar veremedim.

kemal kılıçdaroğlu dizi oyuncusu olsa alacağı rol

dewey* arkadaşımızın orta yaşlı halini oynayabilir.
(bkz: sen bana birini android)

madi

zamanı baraye masti asbha*da belkide en yürek burkan oyuncudur.

kosmos

reha erdemin tamamdır abi dedirten filmidir. sermet yeşil’i en son kaç para kaçta görmüştük ama adam sanki kosmos için yaratılmış. film müzikleri ağırlıklı olarak a silver mt. zion, rachel’s ve radyoda çalan the evening primrose kullanılmıştır. reha erdemin aşk tabiri olan* insan nedirki de kullanılan sağ eli başımın altında olsun soluda beni kucaklasın bu filmde de kullanılmıştır. bir birlerini gördüklerinde kendilerinden geçişleri adeta pavel lungin’in ostrov’una göndermedir.

erdal bakkal

2023 yılında halen akdeniz akşamlarını söyleyen sahibe sahip bakkaldır.
(bkz: erdal abi insan değilsin)

umut sarıkaya

rahmi koç yazısını her okuduğumda güldüğüm uykusuz çizeri.
yandım rahmi abi. hep böyle oluyor içince ayağıma ateş basıyor. bak buyur diyip ayağımı şap diye rahmi’nin buz gibi göğsüne bastırıyorum.
(bkz: benimde söyleyeceklerim var)

üniversitedeki bölümlerin tek cümlelik özeti

elektronik ve haberleşme mühendisliği: iki yıllık mı? la* iki yıllık mühendislik fakültesi var mı?

gereksiz bilgiler

31 boyu kısaltmıyormuş.

kitabı filmi çıktı diye okumamak

söz konusu kitap marcel prousta aitse hak verdiğim durumdur.

leyla ile mecnun

parka alınmayan mecnundan 2023'te de akp iktidarına göndermesi çok iyiydi. mecnunun üç çocuğunun olması büyüksün onur ünlü.
(bkz: incirlerimizden başka kaybedecek neyimiz var)

yazarların tavsiye ettiği yeni filmler

pek bi yeni sayılmaz ama le voyage dans la lune tavsiyemdir.

elodie bouchez

bildiğin özgü namal.
(bkz: la vie revee des anges)

ezginin günlüğü

hüsnü arkandan sonra entel arabeskine dönen gruptur. halbuse emin igüs zamanında ne kadar güzeldi.