1. 1.
    uzay insanlara ulvi şeyler ifade ettiğinden olsa gerek 20. yy için çoğu ırk farklı tanımlamaya yönelmiştir. kainat lafı bize şeriatı çağrıştırmış biz evren demişiz. latince olan astro lafı da ruslara kapitalizmi çağrıştırmış onlar da yunancadaki gibi kosmos demişlerdir.

ben de evren lafı bana kenan evren'i çağrıştırdığı için çükübük demek istiyorum uzaya. ha resmi bir martin edilence dili oluşturursam koycam lügatıma.
    2 ... martin edilen
    #897017 :)
  2. 2.
    uyumlu bütün. (bkz: evren)
    2 ... seytanin fisildadiklari
    #2899187 :)
  3. 3.
    reha erdem in kars ta çekimlerine devam ettiği son filmi. Kosmos filminde il dışından kars a gelen ve sıradışı mucizeleri olan ve insanları mucizevi bir şekilde iyileştiren bir adamın, kars ta başından geçen olayları konu alıyor.
    3 ... a clockwork mandalina
    #5079724 :)
  4. 4.
    altın portakal'da en iyi film ödülünü bornova bornova filmiyle paylaşmış film.
    1 ... acz ve fakr
    #6293355 :)
  5. 5.
    yönetmenliğini yaptığı reha erdem e 46. antalya altın portakal film festivalinde en iyi yönetmen ödülünü kazandırmıştır.
    ... jeru
    #6293363 :)
  6. 6.
    reha erdem'in her filmde ayrı bir tat olarak sunduğu görüntülerini bu sefer kosmos'ta bir ödül* ile önümüze sermektedir.
    gece gece mutlu ettin beni ey kosmos.*
    ... patlak top
    #6293665 :)
  7. 7.
    K.V pusu dizisinin muro çeto ve yıldırım üçlüsünün ağızlarından esirgemediği dizide çok sevilipte,şimdilerde özlenen, dizinin klişesidir.
    -1 ... anlayissizlik
    #6293763 :)
  8. 8.
    fragman : bir dünya, bir ses, bir resim ve bir adam...

meraktan öte bir duyguyla beklenen film.
    2 ... neo gazi
    #6304114 :)
  9. 9.
    heyecanla beklediğim reha erdem filmi. o fragman nedir öyle!!
    1 ... furelise
    #6678227 :)
  10. 10.
    şu an sanatsal açıdan beni tatmin edecek tek şey. deli bi heyecanla beklemekteyim.
    1 -1 ... ritmik uyuz
    #6678280 :)