bugün

kendim.
Hasan Ali Kaldırım.
Feministler.
tam böyle en güzel anında, en güzel yerinde, hani artık herşeyi bıraktığın tam gözünü kapattığın o anda, dişini değdiriyor ya tam ucuna...

arkadaşım şu dişinizi değdirmeyin organ bu ya.
Baş ağrısı, mide bulantısı, yalancılar, sözünde durmayanlanlar, her şeye bir bahanr bulanlar, hiçbir şeyi beğenmeyenler,hep ben diyenler, kendi her yaptığını doğru bulanlar, sözlükte artı oy almak için kasanlar, kalabalık mekanlar, hız yapmak, mide bulantısı, bazı insanlar, bazı kokular, buruşuk perde, mavinin bazı tonları, yeşiln bazı tonları, koyu her renk, kendinin kullanıldığının farkında olmayan embesiller, kendini bilinçli kullandıran gerzekler,babam, sıcak hava, seramik fırınını açtığımda sırın plakaya akmış olması, şehirden uzak yerler, vıjj vıjj diye ses çıkaran sanayii aletleri, ölüm.
teflon tavayı demir kaşıkla karıştırmak. hem tavanın hem sağlığın amına koyması.
Nefret denir mi bilmem ama oturduğum masada birisinin silgi çöpü bırakmış olmasına aşırı tepki gösteriyorum sanırım.

"Bir silgi çöpü ne kadar pis olabilir ki" sorusunun cevabını da hala bulamadım.
Pardon veya afedersiniz bir şey sorabilir miyim falan yok.
-.... nerede?
-iki kat aşağıda.
Yukarı doğru yürümeye başlar..

-buranın yabancısıyım, şuraya nasıl gidebilirim?
-şu durakta inin, sonra şu kadar yürüy...
Siz anlatırken telefonuyla oynamaya, mesajlaşmaya başlar..

Kısacası size soru soran ancak lütfedip sizi dinlemeyen insanlar!
bana ismimle değilde sen diye seslenilmesi.
pis ve dağınık olmak. öyle bi evde duramıyorum sinir katsayılarım yükseliyor. insan nasıl pisliğin içinde yaşayabilir, nasıl rahatsız olmaz anlamıyorum.
Bağıra bağıra konuşup saygısızlık yapmayı özgüven sanan mallar.
işime karışılması ve kaba olan tüm insanlardan. Geri kalan çoğu şeyi nefret etmeden atlatabiliyorum.
en nefret ettiğim şey ihanete uğramak.
Oje süren cenabet eğitimcilere sessiz mi kalacağız gibi bir cümleyi sarf edip,
her şeyi din ile bağdaştıran, yaftalayan, rol biçen, ayıplayan, ötekileştiren, yalnızca siyah ve beyazdan ibaret bir yaşam tarzını mübah gören, ahlak denen kavramı kendi tekeli altına alan zihniyetten gerçekten nefret ediyorum.

Sizin gibi olmayanları acımasızca eleştirmek;
onlara, onlar gibi olmayan sizleri tıpkı sizin yaptığınız gibi acımasızca eleştirme hakkı vermez mi,
Hiç düşündünüz mü kuzum?
cemaat ve tarikatlar.
Nefret iyi bir şey değildir, her canlıya karşı saygılı olmalıyız.
1. Entry girmek
2. Liste yapmak
3. ironi yapmak
4. Liste yapmak
5. Tekrarlamak
7. tutarsızlık.
Sensörlü lamba, Sensörlü sabunluk, sensörlü peçetelik, sensörlü el kurutucusu.

Bir tek sensörlü pisuara karşı değilim.

Bu durum muvacehesinde meseleyi ele alalım, sensörlü sabun verici, ki genelde köpük verir, fındık kadar veriyor, ya ben seninle 5 dakika boyunca al-ver yapmak zorunda mıyım? Bol sabun, yeterli su en güzel denklemdir.

Hele şu peçete olmayan mekanda el kurutucu oluyor ya, of ya, cinnet sebebi, yav kardeşim peçete yerini tutmaz işte, bizi neden 7 dakika bunun önüne hapsediyorsunuz? Kuyaföre mi geldik? Vuuu vuuu, itici ve yüksek bir ses üstelik. Stres oluyor insan.

Bırakın şu işleri. Sadece çeşmeyi sensörlü yapın.
aktroll görmek.
sabah erken kalkmak, acele etmek, yalan söylemek, aldatmak, kandırmak, olumsuz fikirler.
Irkçılık.
istemediğim bir yere gitmek.
Duyar kasanlar.
Filmde feminizm görmek.
erken kalkmak güzel uykuyu bölmek ölmüşte tekrar diriltilmiş gibi olmak.
kabak tadı veren şeylerin tekrar edilmesi.
türkiyede tekrarlanan sözler cümleler.