1. 1.
  Putperestliğin evrim geçirmiş hali.

  Bunlar hiçbir faydası olmayan bir şey okuyup sonra sevap olduğunu düşünüp fayda bekliyorlar.

  Putperestler de hiçbir faydası olmayan nesnelere dua edip anlam buldugunu düşünüp fayda bekliyorlar.

  Anlamli olması gereken Ibadeti ayine cevirdiniz farkında mısınız ? Allah er ya da geç belanızı verecek.
  1 -4 ... amekaa
 2. 2.
  her şey orijinal dilinde güzeldir sevgili dostlarım, beyonce nasıl türkçe dinlendiğinde kabak tadı verirse, yada en sevilen film orijinal dil harici izlendiğinde pek keyif vermezse. kuran ı kerimde aynı şekildedir.
  sevgiyle kalın.

  hayatında hiç arapca kuran okumamış, okuyamamış, okusa tevcid,talim gibi kurallarına göre okumamış, okuyamayacak birinin bilmediği bir şey eleştirmesidir.
  1 -2 ... dobroskii
 3. 3.
  işinize gelince herkes özgürdür ibadetlerinde, dinlerinde dersiniz, ama böyle şerefsizlik yapmaktan da geri durmazsınız. size ne yahu size ne? isteyen ispanyolcaya çevirir onu okur size ne ?
  1 -2 ... anatolian
 4. 4.
  Kuran'ın bize indiriliş amacı onu anlamak ve hayatımızı onun bize öğrettikleriyle doldurmaktır. Sen Arapçayı okuyan ama anlamayan biriysen senin orada bir amacın olamaz. Sen dinini bilmeyen birisi olursun. Ama Türkçesini okursan inan kendinde bir gelişme göreceksin. Sevgili dostlar kendi bildiğin dili okumak her zaman faydalı ve doğru olanıdır. Siz siz olun cahil insanlardan olmayın.
  1 ... 765498
 5. 5.
  arapca-turkce cevirisini yapamiyorsan anlamsizdir. kuran oncelikle dua okurken/ederken ne dedigini biliyor olmani emreder. comolokko demekle, arapca harflere bakip anlamini bilmeden o harfleri sadece tanimak arasinda fark yoktur.
  1 ... kerberos34
 6. 6.
  Ahahhaha yine gelmişler ve müslümanlara dinlerini nasıl yaşayacaklarını anlatıyorlar. Kardeşim siz rahat olun. Bize bırakın dinimizi nasıl yaşayacağımızın kararını. Komik oluyorsunuz böyle çünkü.

  Arapça kur'an okumaya gelince bir müslüman için gayet doğal bir eylem. Kur'an'ın orijinal dili olduğu için fonetiği beni çok etkiliyor. Ama tabii ki anladığımız dilde de okumak zorundayız.
  -1 ... ruhsal enfeksiyon