bugün

entry'ler (946)

eşcinselleri aşağılıyan zihniyet

Erkekliğin temeli olan, Erkek adamın erkek sevgilisi olur ilkesini anlayamamıştır.

homoseksüellik medeniyettir

Homoseksüellik medeniyet değildir, insanların farklılıklarına saygı duyup onları oldukları gibi kabul etmek medeniyettir.

millet olarak kendimizi gömmeye çok meyilli olmamz

Evet efendim, türk halkı olarak elin ülkesinin bokunu bile övüp kendimizi gömmemiz olayıdır.

Misal, ben kendi ülkesindeki kadınları aşağılayabilmek için kelime üreten başka bir millet daha görmedim bilen varsa söylesin.
Bi biz varız (bkz: kezban)

Bunu diyenler de hiç düşünmüyor biz kız çocuklarımızı yetiştirirken ne hata yapıyoruz da bu kızlar böyle oluyor, toplumumuzda ne sorun var? Bu kadınları aşağılayınca bu durum düzelecek mi? Diye.

misvak başörtülülere saldıran kadın karikatürü

Manyağın biri yolda önüne gelene saldırmış, insanlar bunu illa da dinle bağdaştırıyorlar. Kafası yerinde mi o tipin bi düşünün yani.

istanbulda haremlik selamlık orta okul

Kadıköy imam hatip orta okulunda öğrencilerin haremlik selamlık olarak ayrılması, erkek öğrencilerin takke takması olayıdır.

Karma eğitimin zorunlu olduğunu belirten yasaya aykırıdır. Eğer milli eğitim bakanlığı olaya el koymazsa tebrikler bu ülke de 10 yıl içinde iran'a dönecek demektir.

Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/...a-takkeli-egitim-5452239/

sigmund freud

Freud un psikanalizin kurucusu olduğu bir gerçektir, tıpkı zamanında ne yaptığını bilmeyen ve ölümsüzlük iksirini bulmaya çalışan simyacıların kimyanın kurucuları olduğu gibi.

Fakat bu Freud'un düşüncelerinin yüksek çoğunluğunun yanlış olduğu ve günümüz bilim dünyasında asla kabul görmeyen teoriler olduğu gerçeğini değistirmez.

Örneğin; Freud a göre birisinin rüyasında uçtuğunu görmesi uçma eylemini gerçekleştiren kişinin kocaman bir penisi işaret ederken, dağ görmesi de aynı şekilde penise duyulan gizli bir açlığa işarettir. Bunun mantıklı olmadığını herkes anlayabilir. Yoksa rüyasında dağlarda koştuğunu gören küçük Heidi baya sapık demektir.

Freud ile (bkz: Jung) arasında geçen bir diyalogda Freud Jung'dan teorilerini ömrü boyunca devam ettirmesini ve birer dogmaya(insanların aksini idda etmesi toplumda kabul göremeyen düşünceye) dönüştürmesini istemiştir. Zaten araları böyle açılmıştır. Buradan da anlayabiliriz ki Freud asla bir bilim insanı değildir çünkü hiçbir bilim insanı teorilerinin dogmaya dönüşmesini istemez.

Freud her ne kadar zeki bir insan olsa da kendi ailesi ve cinselliğiyle olan sağlıksız ilişkilerinde suçu insan oluşuna atarak, kendisine yakıştıramadığı arzuların ağır yükünden kurtulmak ve bunu kendisi başta olmak üzere herkese kabul ettirmek istemiştir.

sayıyı kaça bölerseniz bölün 0 a ulaşamazsınız

Madem içimizdeki matematik dertlerini döküyoruz, (devirli) 0,999.. un çoğu kişi tarafından 1 olarak kabul görmesi de bana koyuyor. Biz sıfırlar sonsuz olduğu için göremesekde 1 olabilmek için 0,000...1(0 lar devirli)e ihtiyacı var aslında.

Çoğu matematikçi sıfırların ve dokuzların devirden dolayı sonu gelmeyeceğinden ilk ifadeyi 1 ikinciyi 0 olarak kabul ediyorlar.

Edit: anladım şuan özelden açıklayan arkadaşa teşekkürler

erdoğan ve mark pence in ilginç fotoğrafı

Yardımcının gönderilmesinin trump'ın başkanlık vasfı gösterememesiyle de alakası vardır. Ayrıca başkan yardımcısını küçümsemeyin, başkanın görevden alınması ya da başına bir şey gelmesi durumunda başkan o olur.

ikizler burcu kadını

Burçlara inanmıyorum ama kendilerini öyle davranmak zorunda hissettiklerinden midir nedir bilmem, daha dengeli ve sağlıklı ilişki kurabilenine görmedim.

Geneli ayrılıp barışmalı, güven sorunlu uzun ilişkiler yaşarlar.

kulaklıkla müzik dinleyen tip

Ortalıkta hoparlörle gezenden daha iyi olan tiptir.

amerikada cinsel ilişki yaşının 16 olması

Psikolojik olarak sağlıklı olmayan durumdur, 16 yaşında bir insan fiziksel olarak yetişkin olabilir ama duygusal ve cinsel olarak kendisini tanıyıp, hazır olması en az 18'dir.

Not: doğu ve batı toplumlarında gençler üstünde cinsellik yaşamaları veya yaşamamaları için yapılan baskıları da kınıyorum burdan.

gucci nin 23 yaşındaki ermeni modeli

Bu haberin bu şekilde yayılmasının gerçekten bir reklam kampanyası olmasını geçiyorum.

Ama moda dünyası ve güzellik algısı değişiyor, herkes aynı estetikli suratları görmekten bıktı, bu kızın uç bir örnek olmasını bir yana bırakırsak, artık toplum içinde de ufak kusurları olan kadınlar güzel sayılacak.

çerkez kızı

Güzellerdir ama genelde sinirli olurlar.

hemcinsini kötüleyip prim yapmaya çalışmak

Bir insanın cinsiyetinden dolayı yanlışlarını görmezden gelmek, eleştirmemek de cinsiyetçiliğe dahildir sevgili yazarlar.

23 haziran 2019 ekrem imamoğlu zafer mitingi

Ordan dönerken-muhtemelen akp li olan- birisi arabasının içinden annemi ve beni rahatsız etmeye çalıştı. Kuduruklar bu saatten sonra anca laf atarlar zaten. Çirkinleşmeye devam ediyorlar.

kurbağa yalasak dilimizde siğil çıkar mı

Bence denemelisin.

T: bir soru

cocopops koyduktan sonra sütün bittiğini farketmek

En olmaması gereken anda evde süt olmadığını fark etmektir, içinde bulunduğum durumdur, üzer.

uludağ sözlük ponçik kabul edilmiş kozmetik kulübü

60. Entryde bahsedilen rujlardan 4 tane nude renk aldım en güzeli 65 numara.

Edit: dudağınıza yüz bakım yağı sürdükten sonra bu ruju az miktarda sürüp parmağınızla dagıtırsanız hemen sabitlenir, çok doğal duran, lip stain sürmüş gibi çıkmayan bir ruj elde edersiniz. Onun üstüne nemlendirici sürüp daha sonra ruj sürerseniz üstteki ruj çıksa bile alttaki sanki doğal dudak rengi gibi gibi kalmaya devam eder. Buda size kıyağım olsun.

insanları ağır ağır öldüren şeyler

Sigaradır.

Not: bok için

kafka nın hayvan çiftliği kitabı

George Orwell ındır o,
Kafka olsa duramazsın.