bugün

avusturya macaristan imparatorunun, osmanlı sadrazamına denk sayıldığı günlerden, türkiye cumhurbaşkanının abd başkan yardımcısı ile denk sayıldığı günlere fotoğrafıdır.
görsel

büyütülmüş hali;
görsel

"ya bu fotoğrafta ne varcı" tayfa gelmeden yazayım.

mark pence denilen adam türkiye'ye geldi, bizim başkentimizde, bizim terörle mücadele operasyonumuz için ateşkes ilan etti ve bunu bütün dünyaya duyurdu.

(bkz: mutlu musun imamoğlu)
Foto beni ilgilendirmedi ama bu pence mi ne götse gelip ankara da hallettik operasyon bitti yaptirim yok demesi acayip kafami attirdi.
Rte nin masasına oturup, ayaklarını masanın üstüne koyup, birde puro yakıp açıklama yapmadığınada şükür.
Dış güçlerle anlaştığımıza göre kredi faizleri duşecek desenize.
maliye bakanının ne işi var fotoda çözemedim.

bir de anlaşma var ortada ama devletlerden biri cumhurbaşkanı ile temsil edilirken diğeri başkan yardımcısı ile temsil ediliyor. şüphesiz gören gözler için büyük hikmetler vardır.
Yardımcının gönderilmesinin trump'ın başkanlık vasfı gösterememesiyle de alakası vardır. Ayrıca başkan yardımcısını küçümsemeyin, başkanın görevden alınması ya da başına bir şey gelmesi durumunda başkan o olur.
Bir devletin diğer bir devlet tarafından aşağılanmasının resmidir.

Not: ecevit clinton resmiyle 15 yıldır dalga geçen yavşaklar gelin bunu da açıklayın.
Neden yan yana oturuyorlar sorunsalı eşitler mi ki saçma bir görüntü.
http://video.haber7.com/v...-abd-sorusuna-bomba-cevap.
baş köşede sadece türkiye cumhuriyeti başkanının oturması gerekirdi. yan yana oturma durumu sadece iki ülke başkanı için söz konusu olabilir. başkan yardımcısına böyle muamele yapmak nedir yahu? hani senin şeklin, duruşun vardı?
olmadı reyis... olmadı.
asıl mesele enerji bakanı orada.

acaba diyorum doğu akdenizdeki mesele de mi çözüldü o masada?
Şu mektup olayı ısrarla neden örtbas edilmeye çalışılıyor onu cok merak ediyorum asıl.
Kim oturmuş kiminle konuşmuş abd başkan yardımcısı pence ile oturmuş oturamaz diye bir kural mı var ? Devlet başkanı yardımcısı devlet başkanını temsil eden insandır. hala mallar buralardan kendilerine bir çıkar sağlama peşinde. Buranın halk tv si ve paralı trolu buralarda başlık açıp duruyor dünden beri kudur dayı veterinere götürelim istersen.
beden dili olarak oturuş şekilleri konuya uygun. aynı hedefe doğru.
pence orada oturmasa gerçekler değişecek mi? sorusunu akla getirecek fotoğraftır.

abd rahip krizinde ekonomimizi kilitledi mi?
abd nin tüm dünyada sözü geçiyor mu?
1 gecede para birimimiz %100 değer kaybetti mi?
ülkemiz 10 yıllardır dışa bağımlı mı?

gerçekleri görmeden üzerini örtmek, kralın çıplak halde dolaşması ile aynı şeydir. bizim iş yapmamız gerekiyor. saraylar yapıp kendimizi zengin göstermekle, bilmem kimin başkanına gösteriş yapmakla işler çözülmüyor. şuan yurt dışı borçlarımız korkunç noktalara geldi. bu paraları türk lirası ile ödeyemiyoruz. bunları yine dolar cinsinden ödemek zorundayız. biran önce bir şeyler yapmazsak yarın o koltuğa somali bakanı bile oturup bize emir verebilir. hiç bir ülke toprak alarak bir yerlere gelemiyor. göt kadar ülkeler dünya ekonomisine yön veriyor. eğitime ve bilime önem vermeden, akılcı üretim yapmadan bir basamak çıkamayız.
Fotoğraf zerre umrumda değil ancak şu var, aynı reis 2-3 gün evvel ben dengimle otururum pence kim, ben amerika başkanıyla görüşeceğim diyen reis değil mi ?

Kaynak mı götüm değil tabi ki.

http://video.haber7.com/v...-abd-sorusuna-bomba-cevap
Ilginç değildir.dün de söylediğim gibi pence in gözü trump ın koltuğunda. Trump bu fotolara bakıp gerçeği anlamış mıdır acaba.hiç sanmıyorum,çünkü en zayıf noktası büyük egosu.
Bu konu çok canımı sıkıyor.

Erdoğan, heyet mevkidaşları ile görüşecek ben trump gelirse onunla görüşürüm, diyip caz yapıyordu.

Şimdi ise benim devletimin en büyük makamını terörist bir devletin başkan yardımcısı ile hizalıyor.

Bu devran dönecek...
Diplomatik nezakettir. Protokol kurallarında da yeri vardır.
diplomatik nezaket olmasını dilerim.

ülke çıkarları soz konusu olduğunda dün ne söylediğinin hiçbir önemi yoktur.

yıllardır akla-karayı aynı ulke icinde ulkeye zarar vermeden yaşatmak kolay değil. her yiğidin harcı değil